Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

sylvanas, 14.11.2023 02:44 tarihinde dedi ki:

20 saat süren savaşı kazandım, savaş bitince oyunun çökmesi yüzünden soğudum ara verdim. her savaş sonrası auto save alsa keşke.

yer: goblin kampı.

enseyi karartma abi hiç savaşmadan da oluyor, arka kapıdan da oluyor, motivasyonu bozma 😄

Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız savaşın ortasında bile save almak mümkün.

Oyun çok iyi çünkü içinde iyi yazılmış karakterler questler ve C&C var. Dos1 ve 2nin bayan kısmı hep narrative olmuştu, bu defa FR arkaplanını kullanarak düzgün bi narrative designla hemen hemen aynı mekanikleri getirmişler, 5E uygulamasını da solastadan daha çok beğendim. Ha oyun Baldurs gate mi değil, bariz dos3. Ama çok iyi bi dos3. Benim şaşırdığım kısım ilk oyunların (divinitylerin) aksine daha komplike bir yazın olmasına rağmen kitlelere oyunu beğendirebildiler, demek ki mekanik tasarım ve erişilebilirlik yüksek olunca insanlar karmaşık questleri okuyup bide anlamaya vakit ayırabiliyorlar.

Oyunun şu anda tek sıkıntısı çoook zaman yemesi çünkü her deliğe girip her questi yapıp tüm çatalı bıçağı lootlamak zorundayım, haliyle başka bişey oynayamıyorum. İşten güçten bulabildiğim az zamanı da değerlendirince yılbaşına kadar götürür bu heralde beni.

Sosyal ağlarda paylaş

İkide bir rest mi? Lvl4 oldum bir defa long rest yaptım asd. Hep böyle şey diyorum son 2 büyüm kaldı artık iki explore edeyim trash keser dinlenirim, sonra bossu kesip devam ederken buluyorum kendimi. Ama hagde gerçekten tüm büyüleri tüm abilityleri falan harcadım tüm partide son kalan lvl2 cleric spell slotumu upcast blesse falan kullandım kurudum kaldım heralde faillayacağım derken mid-combat dialog girdi, bu defa kendimi yine long rest yapmadan goblin kampında deception kasarken buldum asd. Ama yok yani artık bi tane daha combat kaldıracak ability yok grupta. Oranın uzuuuun combatına girmeden önce illa bi rest gerekecek.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice, 14.11.2023 20:24 tarihinde dedi ki:

İkide bir rest mi? Lvl4 oldum bir defa long rest yaptım asd. Hep böyle şey diyorum son 2 büyüm kaldı artık iki explore edeyim trash keser dinlenirim, sonra bossu kesip devam ederken buluyorum kendimi. Ama hagde gerçekten tüm büyüleri tüm abilityleri falan harcadım tüm partide son kalan lvl2 cleric spell slotumu upcast blesse falan kullandım kurudum kaldım heralde faillayacağım derken mid-combat dialog girdi, bu defa kendimi yine long rest yapmadan goblin kampında deception kasarken buldum asd. Ama yok yani artık bi tane daha combat kaldıracak ability yok grupta. Oranın uzuuuun combatına girmeden önce illa bi rest gerekecek.

abi sebebini bilmiyorum ama ben de rest atmayıp grubu son sınırında gezdiriyorum sürekli. consumable biriktirmek gibi bişey sanırım.

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

cunku casterlarda gayet sirf cantrip ata ata ilerlemek mumkun cogu yerde, fireball bitmis gideyim dinleneyim, simit de yerim hem, durumu olmuyor pek, kiloyla scroll cikiyor zaten heryerden, ben vendorlardan ne kadar heal potion ve concentration istemeyen direk saldiri buyusu de toplaya toplaya gittim hep, her encounterda 1-2 scroll kullandim falan, gold pek baska bir ise de yaramiyor malum.

birde oyunun baslarinda boyle silaha ek dps saglayan ates buz asit vs incik boncuk itemlar cikiyor kolye yuzuk vs, bunlar dursun 3-5 tane, satmayin hemen, sonradan pek cikmiyor, ilgili slota duzgun item bulamayinca hemen bunlardan 1-2 giydirirsiniz dmg artar.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun, 14.11.2023 11:19 tarihinde dedi ki:

enseyi karartma abi hiç savaşmadan da oluyor, arka kapıdan da oluyor, motivasyonu bozma 😄

zaten starlord ayarında karakterim var ikna laf mizah falan iyi yapıyorum çoğu zaman savaşmadan oynuyorum, ikna zarlarında kafadan +12 alıyorum zar atmadan. mcu vibe'lı, guardians of dungeons and dragons tarzı bi oyunum var. o son uruk hai'de savaşmak zorunda kaldım onda da crash yiyince modum düştü. olmadı video izler en kısa yoldan skiplerim aynı dövüşü. dövüş ortasında save edildiğini de yeni duydum aklımda olsun.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=3073846483

Sosyal ağlarda paylaş

Norak, 14.11.2023 16:58 tarihinde dedi ki:

bir suru timed quest var bu arada, onceki sayfalarda listesi var spo sorun degil diyorsan, ikide bir rest edersen kaciyor uyurken questler hep 😄 

Sam, 14.11.2023 20:42 tarihinde dedi ki:

long rest yapmayınca da bazı sahneler gelmiyor, bazı questler ilerlemiyor. arada yapmak lazım kaçırmamak için.

şu mevzu yüzünden oyunu hâlâ bitiremedim.

oyunu her açışımda "şimdi dikkatli oynamam lazım, long rest'i yapmadan şu şu yerleri bitirmeliyim, ama bir yandan da long rest ihmal etmemeliyim" diye düşünür buluyorum ve "amaan şimdi kim uğraşacak bunları düşünüp planlamakla" diyor kapıyorum.

completionist kafasına göre değilmiş bu iş.

Sosyal ağlarda paylaş

Bone, 15.11.2023 17:09 tarihinde dedi ki:

şu mevzu yüzünden oyunu hâlâ bitiremedim.

oyunu her açışımda "şimdi dikkatli oynamam lazım, long rest'i yapmadan şu şu yerleri bitirmeliyim, ama bir yandan da long rest ihmal etmemeliyim" diye düşünür buluyorum ve "amaan şimdi kim uğraşacak bunları düşünüp planlamakla" diyor kapıyorum.

completionist kafasına göre değilmiş bu iş.

https://www.nexusmods.com/baldursgate3/mods/1879

şunu deneyebilirsin

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...