Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #14

Saeros

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Ya yazmayım yazmayım dedim de, öncelikle geçmiş olsun valideye. Ben olayı motorcudan da dinlemek lazım diye düşünüyorum. Trafikte en hor görülen hatta görülmeyen, fark edilmeyen ve pisi pisine ölenler onlar. Sikko kuryelerin aptal aptal sürmesini saymazsak, adamlar artık aynadan bakıp kendilerini görmeleri gerekirken bakmayan, görmeyen, üstlerine süren insanlara ders olsun diye ayna kırıyorlar. Bu da magandalık tabii bunu da savunmuyorum, gerçekten annen de haklı olabilir itin teki haksız olduğu halde kırmış da olabilir ama genelde motorcu haklıdır ^^

motorcuyu bulduk........

toplanıp dövelim ama bu da robocop gibi giyinmiştir 5-6 kişi anca döveriz

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Sikko kuryelerin aptal aptal sürmesini saymazsak, 

Türkiye'de bir profesyonel sürücü problemi var. Normalde daha iyi sürücü olmaları grekirken çok çok daha kötüler.

13 dakika önce, dasaaa dedi ki:

kurallara uysan dahi sana dogru karasinek gibi gelip, olumune atak yapan adamlardan bahsediyoruz.

Bu da profesyonel sürücü ayırt edemeyen bir arkadaş.  Yani taksi sürücüsüne sinirlenip araba sürenler şöyledir böyledir demek gibi.  

Ha bu problem de trafik probleminin ötesinde zaten. Kurye, taksici, minibüsçü hafriyatçı hepsi ne kadar hızlı giderse o kadar çok kazanıyor ve ülke ekonomisi bok gibi, bu ikisini birleştirince de iyi sürmesini beklememek lazım. Ne trafikte bunlara silah çekmekle çözülür ne de trafik kuralıyla.  Ülke karayolu ağının her kilometresine kamera koyup küçük büyük her ihlale otomatik ceza yazılırsa belki ama her kilometrede kamera olması da iyi bişey mi bilemiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

8 dakika önce, aktiftablet dedi ki:

Bu da profesyonel sürücü ayırt edemeyen bir arkadaş.  Yani taksi sürücüsüne sinirlenip araba sürenler şöyledir böyledir demek gibi.  

abi o olay ratio ile alakali, motorcularin % kaci mal gibi gidiyor?

eger bu oran 10% falan ise ben haksizim, ozur dilerim. ama benim gordugum 60-70%'in uzerinde kelle koltukta gidenler. o zaman ben hakliyim.

Sosyal ağlarda paylaş

Motorcunun (şu "motorcu" "bisikletçi" tabirine de o kadar tav oluyorum ki... Neyse o ayrı konu) ya da arabacının haksız olması durumu olmuyor aslında. 2 tekerli araçlar daha dar oldukları için arabacılar "pigeon effect" ile karşılaşıyorlar. "Lan koskoca motoru nasıl görmedin?" diyorlar ya aslında bayaa bayaaa göremiyorlar. Çünkü tek gözle bakarken, ince bir cismin büyüdüğünü görmek, koskoca arabanın büyüdüğünü görmekten çok daha zor.

Not: Kuryelerin ise emenike. Özellikle yemekçilerin..

Aceace tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Türkiye'de bir profesyonel sürücü problemi var. Normalde daha iyi sürücü olmaları grekirken çok çok daha kötüler.

Ha bu problem de trafik probleminin ötesinde zaten. Kurye, taksici, minibüsçü hafriyatçı hepsi ne kadar hızlı giderse o kadar çok kazanıyor ve ülke ekonomisi bok gibi, bu ikisini birleştirince de iyi sürmesini beklememek lazım. Ne trafikte bunlara silah çekmekle çözülür ne de trafik kuralıyla.  Ülke karayolu ağının her kilometresine kamera koyup küçük büyük her ihlale otomatik ceza yazılırsa belki ama her kilometrede kamera olması da iyi bişey mi bilemiyorum.

Bende ayni fikirdeyim. Direk cezalari yagdiracaksin, ama sonra birileri gelip affediyor. Her sene arac ruhsati yeniletip, ruhsati yenilerken aractaki mevcut trafik cezalarini odemeyi zorunlu kilacaksin.

Sosyal ağlarda paylaş

46 dakika önce, aktiftablet dedi ki:

Tek tek not tutmuyosan (deli değilsen asdfa) o %60 ratio değil senin algındır. Dediğim gibi profesyonel olarak araç kullananlar ciddi problemli. Motosiklet sürücülerinin çoğu profesyoneldir zaten -  özellikle kışın trafikte olanlar, belki %90ın da üzerindedir, ratiodan kastın buysa tamam. 

Motosiklet surucusu derken kuryeleri, yemekcileri vs. dahil ediyorsan oyle bir oran yok. Getirciler falan sagli sollu kornalarla sikistiriyorlar trafikte giderken, hic bir trafik kuralina uymuyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Ya yazmayım yazmayım dedim de, öncelikle geçmiş olsun valideye. Ben olayı motorcudan da dinlemek lazım diye düşünüyorum. Trafikte en hor görülen hatta görülmeyen, fark edilmeyen ve pisi pisine ölenler onlar. Sikko kuryelerin aptal aptal sürmesini saymazsak, adamlar artık aynadan bakıp kendilerini görmeleri gerekirken bakmayan, görmeyen, üstlerine süren insanlara ders olsun diye ayna kırıyorlar. Bu da magandalık tabii bunu da savunmuyorum, gerçekten annen de haklı olabilir itin teki haksız olduğu halde kırmış da olabilir ama genelde motorcu haklıdır ^^

Olay otopark cikisinda makineye yanasirken oluyor, motorcu bildigin arkadan gelip onune sivismis korna calinca da kufur edip aynaya vurup kacmis.

Farkedilmek istiyorlarsa trafikteki bir birey gibi davransinlar o halde, ben nasil olsa ufagim diye bulduklari araliklardan sivisa sivisa gidip, isikta beklemek yerine kavsakta kaldirimdan donup sonra is farkedilmeye geldiginde mi adamdan sayiliyorlar? Akarsu gibi yolunu buluyor adamlar bir sekilde, ama onlari farketmek surucunun derdi, yayanin derdi. Ders olsun diye ayna kirmak nedir arkadas, kimsenin kimseye oyle bir ders verme yetkisi yok. Motorcuya ders vermek icin ne yapiyoruz?

Sosyal ağlarda paylaş

30 dakika önce, Nigger_of_the_sand dedi ki:

Olay otopark cikisinda makineye yanasirken oluyor, motorcu bildigin arkadan gelip onune sivismis korna calinca da kufur edip aynaya vurup kacmis.

Farkedilmek istiyorlarsa trafikteki bir birey gibi davransinlar o halde, ben nasil olsa ufagim diye bulduklari araliklardan sivisa sivisa gidip, isikta beklemek yerine kavsakta kaldirimdan donup sonra is farkedilmeye geldiginde mi adamdan sayiliyorlar? Akarsu gibi yolunu buluyor adamlar bir sekilde, ama onlari farketmek surucunun derdi, yayanin derdi. Ders olsun diye ayna kirmak nedir arkadas, kimsenin kimseye oyle bir ders verme yetkisi yok. Motorcuya ders vermek icin ne yapiyoruz?

Şu söylediklerin kurye stayla sürenler, onlar zaten hem kendilerini hem diğerlerini tehlikeye atarak son gaz devam ediyorlar, kask bile takmıyorlar hala aklım almıyor. Bahsettiğim farkındalık yılan gibi şeritten şeride kıvrılan ya da dediğin gibi ışıkta beklememek için kaldırmlara çıkanlar için değil, seyir halindeyken aynayı kontrol etmeden şerit değiştiren, görse bile "nasıl olsa motor, kaçar gider" diye üstüne sürülen insanlar için. 

Dediğim gibi senin olayda öyle bir şey olmamış olabilir, tekrar geçmiş olsun diyorum.

@ahmedinejad Zafer Akçay bağımlısıyım ben de, trafikte motorlara karşı nasıl davranmamız gerektiğini de motorcuların nasıl davranması gerektiğini de güzel anlatıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

Motor kullanmamama rağmen şu adamın videoları sürekli takip ediyorum. Yeri gelmişken koyayım herkes faydalansın. 

Zafer Akçay süper ya. Özellikle apaçi gibi sürenleri gömünce mutlu oluyorum resmen.

Yalnız o kadar videosunu izlemişimdir, aralarında 1 kere cruiser süren motorcuya denk geldim. Onda da trafikte biribirine taş fırlatan taksici ile minibüsçüyü konu alıyodu. Motorcu sadece izliyodu sdfsfsf

Racing sürenlerde var bir bokluk. Kodumun barzoları.

Sosyal ağlarda paylaş

@DRaGoN_SLaYeR

Aynaya bakmadan serit degistirmek zaten yanlis bir is, bunu yapan kisi motorcu ezebliecegi gibi kamyon altinda da kalabilir o yuzden burada motorcuya yonelik bir kasit yok. Eh motorcular hayatta kalma reflekslerini uzerine surulenlere karsi gelistiriyorsa suruculer de motorculara yonelik algilarini oradan buradan sivisanlar uzerinden gelistirebilir. Yani isine geldiginde "ben yokmusum farzet :DD" mottosuyla hareket edip isine gelmediginde "beni goreceksin ulan!" yapmak olmuyor.

Kuralina gore kullanan motorcu var, kullanmayan da var evet. Bunun kurye-non kurye diye bir ayrimi yok ama. Nasil ki araba surucusunun motorculara karsi yaklasimini "kacar gider kavmi" seklinde gelistirmeye hakki yok, motorcunun da surucuye karsi algisini "ustume surenler kavimi" diye gelistirmeye hakki yok.

Sosyal ağlarda paylaş

On 24.01.2023 at 04:42, ahmedinejad dedi ki:

Motor kullanmamama rağmen şu adamın videoları sürekli takip ediyorum. Yeri gelmişken koyayım herkes faydalansın. 

2. kisimda adam pause etti ne beklersiniz diye, bir suru makul ve hatta fantastik istanbul trafigi senaryosu uydurdum kafamda, ama hic beklemedigim yerden geldi yinede, cok sacma, istanbul trafigi tum beklentilerimizi asip gececek seviyede fantastik

Sosyal ağlarda paylaş

On 24.01.2023 at 08:25, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

bak bak laflara bak. Allahın hırbosuna mı kalmış millete ders vermek? 

Sosyal ağlarda paylaş

On 24.01.2023 at 10:42, ahmedinejad dedi ki:

bunu kac gundur tutuyorum pinned tabste izleyeyim cok ilginc content diye bi actim.

daha ilk 10 saniyede soner hata yapmissin emniyet seridine kacmissin diyor, napmasi lazim anlamadim? daha iyi fren mi yapmasi lazim

Sosyal ağlarda paylaş

adam cok kaliteli bir adam ama yorumlarinin 95%'i cok basit kaciyor bence, arada "ne beklenir?" olayi guzel olmus.

daha bilgilendirici yapilabilir, belki de guzel content gelmiyor adama. motor kullanmadigim icin bazi noktalari kaciriyor da olabilirim.

gecen mesela birinin buzlu yolda kaymaya baslayan araba nasil toparlanir vidyosu vardi hem fizigini anlatmis hem real-life vidyolarda toparlayan ve toparlayamayanlari gostermis. kopruye girdigi anda kaymaya basliyor once viyadukler buzlanir ? frene gaza basanlarda noluyo cok guzeldi.

Sosyal ağlarda paylaş

4 yıl önce yıkık dökük bi ev aldık,  1908 yapımı, 3 katlı, 5 yatak odasi, 2.5 banyo, dev gibi basement, şömine fln, acayip bi proje, evin hali baya kötüydü aldığımızda 

Elimizden geldiğince kendimiz tamir etmeye uğraştık, kredi borç fln da almadık, general contractor tutmadık, paramız vaktimiz oldukça sağını solunu toparlamaya uğraştık

Çok büyük projeler vardi, evde ufak yangin çıkmış biz almadan önce, bazi yerlerde zemin yoktu alt katı görüyorsun, bütün borular fln sökülmüş , basement duvarları içe dogru bombe almış, tamir edilmesi büyük proje ve evin temeliyle alakali, çatının baştan yapilmasi lazimdi fln, o tür işlere büyük paralar bayıldik

Bu 4 sene içinde hafif marangozluk, fikstür monte etmek, boru kesmek, alçıpan asmak satenlemek, sıva atmak, duvar tamiri, fayans dizmek , duvar boyamak vb bir sürü iş öğrendik asdf,

Başımıza hırsızlık yahut saçma sapan seyler de geldi, cant have shit in detroiti iliklerimize kadar hissettik doğrusu 

Neyse, sonuçta, geçen hafta eve kazan ve ısıtma sistemi takıldı, EV SICAK, alçıpan marangozluk fln işleri bitti, duvarları boyamaya başladık, haftaya zemini refinish etcekler, yerler gicir gicir tertemiz cilali ahşap haline gelicek, 

Mutfagimiz yok ama banyolardan 2si hazir, katlardan biri komple boyali, mutfak dolaplari tezgah fln 1 ay sonra gelicek, ama gerek de yok, dışardan yeriz, taşınıyoruz ben eşşeğim

Çok heyecanlıyım, son 1-2 hafta acayip koşturmali geçti, bugün de sabah uyanip önce eve ordan üstümü değiştirip işe gidecektim, yapiyorum bunu 2 haftadir, ama yapamadim bugün be, yorulmuşum, kalkamadim yataktan

Sikerler dedim, kendime 1 termos sütlü kahve yapip bu postu yazdim onun yerine, ayaklarimi uzattim fln, ama yarin rutinime donecem

Son 1 hafta 10 gün, çok yorulucaz, saçma sapan masraflar da olacak, yeni yerleşilen ev, kesin 1000 tane salak sorun cikacak, ama , heyecandan erekteyim

DoGMeaT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...