Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatihin en iyi Dairesi ofis olarak kiralık

akirafes

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:

akirafes said:

ginaly said:

akirafes said:

Evden dışarı çıkmamak. Her türlü elektronik şeyi 2. el almak. 20+ sene para harcamamak. Bolca kredi alıp devamlı gayrimenkul alıp kiraya vermek.

damat(lar) için heba edilen bir ömür.

Ben kız çocuklarının daha bir korunması tarafındayım. Kızlar daha bir özenle gözetilmeli mal paylaşımında bile bence.

İngiliz Ferit sen misin ya,
ulan dayım yıllardır seni arıyor, sana ödediği faizlerden elindeki nalbur dükkanı gitmiş adamın

La ingiliz ferit miymis akirafes? Yok artik dunya ne kucuk. Interpole haber verdin mi ginaly?
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

akirafes said:

Evden dışarı çıkmamak. Her türlü elektronik şeyi 2. el almak. 20+ sene para harcamamak. Bolca kredi alıp devamlı gayrimenkul alıp kiraya vermek.

bu dediklerini yaparak 20 sene sonra yozgat ya da amasya'da anayolun 7km içerisinde 10 dönüm bahçe parası çıkar, evet.

+1

ha zengin bunlari yapmasa da aliyor zaten. anca gelip bize "nasil zengin oldum? mekdonalds a para vermeyip evde ekmek yedim" falan diye anlatirlar.
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

Bu gayrimenkuller ne kadar surede idame ediyolar ki kendilerini? Yani boyle bi yatirim hangi noktada daha mantikli hale gelmeye basliyo?

Boyle yuzeysel bakinca falan asiri riskli geliyo cunku kulaga.

Su anki degerlere gore 1m TL'lik dairenin kira getirisi 3-3.5k civarinda, 300 ay yani 25 yilda kendini cikarmasi demek. Dagilim asagi yukari homojen, o yuzden 2-3 daire alayim dedin mi kiralar da ona oranla dusuyolar.

Oransal olarak bakinca yillik %3-3.5 gibi bi kazanc getiriyo sana. Emlak kredilerine bakinca da %2-3 araliginda gorunuyo. Cok sayida gayrimenkulun olmadigi surece de aradaki bu %0.5-1.5'luk farkin bi baska gayrimenkulun kredisini finanse etmesi de cok ihtimal dahilinde gozukmuyo.

Hele bi de su anda ayni parayi mevudat faizi olarak degerlendirsen yilda %20 faiz aldigini dusununce hepten cildiriyorum. Gercekten degiyo mu bu kadar riske, 20+ yil kemer sikmaya?
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğu zengin alırken kiradan parasını çıkarırım derdiyle almıyor zaten.

1 milyona alayım sonra 3 bine kiraya vereyim parasını çıkartsın değil olay.

Öncelikle 1 milyona 5 tane alayım 15 bin lira olsun ömür boyu çalışmayayım var.

Akabinde ki daha önemlisi ben 5 milyon verdim 5 eve ama 10 sene sonra 10-15 milyon edecek var.

Kirayı hesaba kat yine katma demiyorum ama kirayı hesaba katmadan bile evin kendi değerlenişi bile tl'nin değer kaybından hızlı olunca oradan kazanıyorsun.

Bizim eskiden AFOM vardı @quel-thul hatırlar Uğur yurtseven, adamın 8 dairesi mi ne vardı, önce küçük bir yer ile başlamış işte 8e kadar gelmiş, onunda bazıları kirada bazıları değildi, ilk aldığının değeri aşırı artmıştı 8.yi aldığında. Bir nevi uzun soluklu yatırım, olurda satarsan karını realize etmiş oluyorsun, o zamana kadar temettü gibi kira getirisi oluyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Iste abi keske %300 degerlenme gibi bi sey olsa, oyle bi sey yok malesef. Acibadem gibi nezih ve pahali(msi) bi semte bakinca bile m2 fiyati son 4 yilda %20 artmis. https://www.sahibinden.com/emlak-endeksi/konut/satilik/istanbul/444/51432

Evet gercekten guzel bi deger de bu zaten su anki yillik mevduat faiz orani? Kaldi ki TL deger kaybedince kiralar da dusuyo, 2017-2018 doneminde emlak fiyatlari Acibadem'de -%8.72 degismis? Ha TL %25 kusur deger kaybettigi icin bu da justifiable ama yine de nerde %300 nerde bu

Edit: Yani bu konuda yeni yeni dusunmeye basliyorum ama 3 yila yakin emlak sektorune yazilim gelistirmis biri olarak ordaki durumun parlak olmadigini zaten biliyodum da simdi verilere bakinca hepten inancim kalmadi sektore.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Getiriye bak. Paranın toplanması. Ahashdsds ben de diyorum ehonomi çog eyi diyenler kim

hayatin gerceklerinden insan psikolojisinden kopmamak lazim, eline para gecen gidiyor araba modelini yukseltiyor.

evde seve seve biriktiriyorsun

kendine sahip cikamiyorsan gayet iyi bir "yatirim araci"
Sosyal ağlarda paylaş

İki Müteahhit ten dükkan aldım kentsel dönüşümde. Birini temelden, diğerini daha bina yıkılmadan. Çok tanınmış kişiler. Cadde de binaları var. ikisi de battı. Elimde senetleri kaldı. Çok sağlam anlaşmalar yaparak almıştım. Ama onlar batınca.... kat mülkiyet tapuyu almadan kesinlikle yer satın almayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...