Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GOTY 2018 (PC)

tomkat

Öne çıkan mesajlar

bana da bayağı bir saydırmışsınız da benim şirket hayranlığım oyunları ilgimi cezbettiği sürece ve beğendiğim sürece devam eder sadece. bungie hayranıydım, sadece xboxa halo basmaktan ibaret hale geldikleri zaman bıraktım. westwood hayranıydım, mind control dolphinlere filan geçtiklerinde bıraktım. maxis hayranıydım, sims expansion pakedi hariç birşey çıkarmaz olduklarında bıraktım. epic hayranıydım, ut’yi sallayıp fortnite stüdyosuna dönüştüklerinde bıraktım. bethesda da fo76’dan itibaren yokuş aşağı giderse sevmediğim bir yöne, onları da bırakırım yani göbekten bağlı değilim hiçbir şirkete. cdpr ve blizzarda yapıldığı gibi hayır işi için vakıfmış muamelesi de yapmıyorum.

bu da nasılsa 5dk sonra hatırlamayacağınız bir mesaj ama arşivde dursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

bana da bayağı bir saydırmışsınız da benim şirket hayranlığım oyunları ilgimi cezbettiği sürece ve beğendiğim sürece devam eder sadece. bungie hayranıydım, sadece xboxa halo basmaktan ibaret hale geldikleri zaman bıraktım. westworld hayranıydım, mind control dolphinlere filan geçtiklerinde bıraktım. maxis hayranıydım, sims expansion pakedi hariç birşey çıkarmaz olduklarında bıraktım. epic hayranıydım, ut’yi sallayıp fortnite stüdyosuna dönüştüklerinde bıraktım. bethesda da fo76’dan itibaren yokuş aşağı giderse sevmediğim bir yöne, onları da bırakırım yani göbekten bağlı değilim hiçbir şirkete. cdpr ve blizzarda yapıldığı gibi hayır işi için vakıfmış muamelesi de yapmıyorum.

bu da nasılsa 5dk sonra hatırlamayacağınız bir mesaj ama arşivde dursun.

pek burda takilmiyorum ama bana gore kullanicilarin sana saldirmalarinin nedeni senin o sevdigin sirketleri hunharca savunman, sanki babana laf edilmis gibi kisisel algilaman oyunlara yapilan sikayetleri

tam troll baitsin yani
Sosyal ağlarda paylaş

Sen "benim hoşuma gidiyor" diyorsun, saygı duyuyorum ama Fallout 76 objektif olarak o kadar kötü bir oyun ki kurduğum cümledeki baba yeme fiiline uyuyor.

Sen tüm hatalarına rağmen bu oyunu oynayarak Bethesda'nın gittiği yöne zımni destek vermiş oluyorsun. Sonra hakikaten senin de katlanamayacağın kadar kötü bir ürün gelirse (ki bu nokta neresi hakikaten merak içindeyim) bir oyun şirketinden daha soğumuş olacaksın, sen de zararlı çıkacaksın.

Bunun benzeri şu olabilir, sırf Blizzard ismi var diye şu yeni mobil Diablo yu oynar ve savunursam "ne oldu hani" diyebilirsin. O tarihe kadar, benzer bir davranışımız yok.
Sosyal ağlarda paylaş

sana bi animi anlatiyim sam

ben cocukken dedemin hic basindan cikarmadigi bi kasketi vardi. ben onu alip ninemin basina gecirirdim, her defasinda kizardi ve gel lan buraya essogluessek diye kovalardi beni, ben de ehehe diye kacardim.

20-30 kere bunu yaptiktan sonra bi gun yine aynisini yaptim ama ninem hic reaksiyon gostermedi, orali bile olmadi. ben de bi daha basina dedemin kasketini gecirmedim

ninem erdi muradina ben cikamadim kerevetine
Sosyal ağlarda paylaş

valla key sitesinden aldım oyunu, benim alıp almamamla gidişat belirlense keşke oyunlar için. xcomu aldım, firaxis anasını belledi xcom2de oyunun. belli olmuyor ne yöne gideceği şirketlerin. paradoxun onlarca oyununu aldım ama son yaptıkları işlerin yarısı üzüyor gene, sevmediklerimi almıyorum. yönetim kurulunda oyum yok yani.

fo76 bütün buglarına ve fo4’ün kırpıp güdülmüş, sorunlu hali olmasına rağmen bana hitap ediyor ama forumla ben fo3’te koptum zaten. sonra gitti nv beğendi forum, fo4te gene bıraktı. ayrıyım zaten forumla taban tabana zıt, benim açımdan fo3, nv, fo4 bunlar hep aynı çizgi. o yüzden fo76 da o çizginin düşük bir hali olsa da beni oynatmayacak halde değil. o hale gelirse oynamam o zaman, ben oynamadım diye şirket çizgisini değiştirecek olsa bungie değiştirirdi. test ettim, olmuyormuş.

tomkat, iki bölümüne bakıyorum zaten forumun artık, bunlara da bakmaz, kimseye cevap vermediğim bir gün gelirse zaten eyvallah başlığı açarım giderim yani. paticik de sevmediğim çizgide, gitgide kötüleşiyor on yıldır ama hala vazgeçmedim. gün gelir sevdiğim hiçbir yanı kalmaz artık, onu da bırakırım. ben birşey yazmadım diye gidişat kötüye gitmeyi bırakmayacak herhalde çünkü çok kişi bıraktı, tam tersine kötüleşti.
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

ghostu iptal etme nedenleri piyasaya boktan oyun surup, musterilerin guvenini kaybetmemekti.

bu dediklerin yine degistirmiyor firmanin tanimini

firmalar para kazanmak icin yaratilan olusumlardir

diger olusumlar hayir kurumu/indie falan oluyor

yonetmen olayina gelince, o dedigin yonetmenlerin yuzde 90'i indie, oyun sektorunde de oldugu gibi istedigi urunu sanat/kisisel proje, vs icin yapan da var

bana gore game of the decade Kentucky Route Zero'dur ama bak bakalim kac kisi ismini duymus oyunun.

bu adamlar senin dedigin amator ruhla calisiyor ama firma bile degiller.

Dediğin görüş bugün oyun piyasasının %99'unu, 90'larda %70'ini kapsıyordu.

Hatan bunu %100 gibi kabul edip lanse etmen.

Belli başlı firmaların geçmişini biraz takip eden ve bu işin endüstriyelleşmeden önceki yüzünü görecek kadar uzun süredir ilgilenmiş bir bakış açısıyla bakmak lazım ama. Evet para kazandırmasa kimse bu işi yapmaz oturup firma kurmaz, ama tek odağı para kazanmak olmayan firmaların rahat görülebildiği bir dönem vardı oyun piyasasında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...