Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş hayatı ana başlık

Aceace

Öne çıkan mesajlar

TheGreatWall said:

İk ile ilgili baya uzun yazmıştım da sildim. Özet geçeyim. 1-2 yıl önce iş görüşmelerini de ik departmanı yapsın diye bi arkadaş katmıştık bünyeye, 2 ay sonra yolladık. Yerine de kimseyi almadık tekrar. Almayı da düşünmüyoruz. Buda böyle bi anım. İk bizde özlük dosyasıdır, iş mahkemesi olmasın diye yapılması gerekenlerdir falan filanla uğraşır. Tam olarak napıyolar bilmiyorum açıkcası.
Belki binlerce çalışanı olan dev firmalar için mecburiyet olabilir ama bizim gibi göreceli ufak firmalar bi zahmet daha düzgün sistemler kullansınlar işe alım için. Ben şahsen gündelik hayatımda yer kaplayacak veya çok önemli bir pozisyona getirilecek insanlarla bire bir görüşerek işe almayı seviyorum ve daha doğru buluyorum.
Ayrıca bir işveren olarak güvenip işe aldığım bölüm sorumlularının birlikte çalışabileceklerini düşündükleri eş, dost ve akrabalarını işe almakta sorun görmüyorum. Bugüne kadar da çok kişinin eşini, kızını, kardeşini işten çıkartmışımdır işe yaramadığını düşünüyorsam. Bununla ilgili de hiç problem yaşamadım. Tabi bu eş ve akraba işe alımları mavi yakalılar için zira eleman bulmak gerçekten zor.

o değilde sen yetkili bir abiye benziyorsun yazdıklarına bakarsak beni hire etsene. ana dil ingilizce var uludag işletme mezunuyum yaş 26 plus 1.5 sene yurt dısı çalışma tecrübem var.

hire me pls
Sosyal ağlarda paylaş

ne zaman emekli olabiliriz, prim ve yaş dışında, 25 yıl çalışma şartı da aranıyor galiba

https://iatkv.tmgrup.com.tr/b9be05/616/321/0/0/960/500?u=https://itkv.tmgrup.com.tr/2018/09/30/son-dakika-emekliye-cifte-mujde-guncel-emekli-maasi-ne-kadar-olacak-1538340619808.jpg

https://www.isinolsa.com/images/haberler/2018/11/emekliye_ek_zam_mujdesi_emeklilere_seyyanen_zam_geliyor_h23136_0974f.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar ik dövdük biraz öveyim.

dün yerli düzgün şirketlerden birinin iksıyla görüştüm. görüşme öncesi ikimizden de kaynaklı aksaklıklar olmasına rağmen 2-3 kez aramış kendi numarasından, ulaşamamasına rağmen şov yapmayıp sadece mülakata odaklandı. standart düzgün bir mülakat oldu.

ggeçenlerde 20 kişilik şirkettin tek kişilik iksı iki saat sonra aramaya bile tenezzül etmezken düzgün ik aksaklıkları fatura kesmek yerine işini yapıp yoluna devam ediyor.

o değilde hala kişilik envanteri kaldı mı ya, geçen gönderdi biri dsgs
Sosyal ağlarda paylaş

Big 5 factor testiymiş zaten. ama 240 soru insan yazmaya üşenir sdfg gerçi 40-50 tane falan aynı veya paraphrase edilmiş soru vardı sanırsam.

gangren'in dediği gibi tek başına saçma yani, testte sorsan herkes dürüst düzgün iş yapar da pratikte becerebilen az. o yüzden vakada falan test etmedikçe anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

Big 5 factor testiymiş zaten. ama 240 soru insan yazmaya üşenir sdfg gerçi 40-50 tane falan aynı veya paraphrase edilmiş soru vardı sanırsam.

gangren'in dediği gibi tek başına saçma yani, testte sorsan herkes dürüst düzgün iş yapar da pratikte becerebilen az. o yüzden vakada falan test etmedikçe anlamsız.

Yok düzgün ölçekler yakalıyor fake atanları + psikologlarla falan hazırlandığından adamların düşünce tarzlarına uygun cevaplar var, şak diye işaretliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

^^ Abi bana yeterince ikna edici gelmiyor gene, karşına adayı alır bu testi uygularsın, gerçekçilik payı yükselir de bilemedim.

goldbären said:

Jeeztro said:

adamcılık dediğin şey
heryerde var
ik ile ilgisi yok. üçüncü dünya ülkesi. şu an yazı yazdığın forum bile aynı kafada.

oha o kadar doğru ki.

adam haklı. biz ik döverken büyük resmi kaçırdık sdgf

dana22 said:

iste patron sorarsa neye gore aldin elemanlari diye kaynak *otum dememek icin yapilan is..

Mantıklı. Bu açıdan düşünmemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yine ben...

Bugün işte son günüm. Az önce istifamı verdim. Ofiste neden bilmiyorum ama inanılmaz dışlanmıştım. Benden önce Hazal diye bir stajyer kız çalışıyormuş. Çok da seviyorlarmış kendisini. Benim işe başlamamla birlikte Hazal'ı çıkardılar. Sanırım bu yüzden dışladılar beni.

5 ay sonra tekrar işsiz kalmış olmak çok moral bozucu lan...
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Yine ben...

Bugün işte son günüm. Az önce istifamı verdim. Ofiste neden bilmiyorum ama inanılmaz dışlanmıştım. Benden önce Hazal diye bir stajyer kız çalışıyormuş. Çok da seviyorlarmış kendisini. Benim işe başlamamla birlikte Hazal'ı çıkardılar. Sanırım bu yüzden dışladılar beni.

5 ay sonra tekrar işsiz kalmış olmak çok moral bozucu lan...

salla o ajans dandikti zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

@senko

Kız güzel mi bilmiyorum ama ben kılsızım.

@sanssızsansli

Aynen abi. Sorun şu ki devlerde hiç iş yok. En son bugfix yapmaya kalktıklarında dinazorların kökünü kuruttular. O yüzden beklentim 0.

@yekeyeke

Kendi aralarında konuştuklarından anladığım kadarıyla Hazal'ın stajyerlikten kadroluya geçmesini istiyolarmış. Hazal 4-5 aydır orada stajyermiş. Ben gelince ihtiyaç kalmamış. Ama tabii tam emin değilim.

@dragonfire

Abi dandik mandik. İşti işte. Yıllardır evde amaçsız oturuyodum. Yine başa döndüm.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

e niye istifa ettin ki anlamadım ben

İş vermiyorlardı. Yani nşa'da benim bir ya da bir kaç firmanın sosyal medya sayfasına bakıyor olmam gerekirken bana abuk zubuk angarya işler kitliyolardı. Sallıyorum X firmasının monitoringi yapılacak. "Çağlar yapsın". E firmaya ben bakmıyorum bile. "Olsun"

Sonra onbinlerce sosyal medya mesajını tek tek okumakla uğraş dur... Ya yaptıkları belki direk mobbing falan değildi.. Sonuçta iş tanımımda var. Ama o dışlamayı çoook net hissettiriyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...