Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aracımla ilgili bir soru

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Adam bir yağ koydu, 40 araba laf işitti :P

Motora sıcakken bir kere yağ koydum, o da kuzenin aracıydı. Işık yanıyor dedi. Çubuğu çekip baktık ve çubukta bırak yağ ıslaklığı, bildiğin çubuktaki yağ sıcaktan kavrulmuş!

İçi yanan birine soğuk su içirir gibi yağı diktik motora :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

Şöyle söyliyim o zaman, ben daha önce yapmadığım için bu işi benzincideki arkadaş yardımcı oldu. İzledim ben de, çubuğu çıkardı sildi tekrar soktu. Aşağı yukarı çubuğun sonlarına doğruydu yağ. Az kalmış ama idare eder daha bu sizi dedi. Ben de aldım işte bir tane Castrol, çok büyük bir şişe değildi 1LT falandır. Önce bir bölümünü koydu, sonra baktık uyarı sönmüyor hepsini doldurdu. Da tabi orda uyarının sönmeyeceği az çok belliydi daha götürmeden.

Ben şöyle tahmin ediyorum, aslında servis uyarısı falan çıkması gerekirken yağ uyarısı verdi. Ben de kekoluk yapıp servisi aramadan yağ doldurttum. Çünkü servis uyarısı vermiyor mesela araç, spesifik olarak yağ uyarısı veriyor.

Bir sızıntı vs olması da imkansız ya, ne yaptım da yağ kaçıracak ve dibinde gene de olacak yani. Zaten niye gün gün geri saysın zaten yağ uyarısı için.
okumak istemiyorum topicin gerisini resmen
olm salak mısın lan :d
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

No offense lakin abi sıfır araç aldıktan sonra servis dışında kaputu bile açtırmam değil yağ ekletmek. Zaten sıfır araç alıp servis parasından yakınmak da ayrı bi konu hocam, opex'in fazla olacağını düşünmedin mi demek lazım.

bu konuda da gereksiz ingilizce terim kullanimi eksik kalmamis sdsf

OPEX : operating expense --> isletim gideri

plaza ingilizcesi havali degil, komik bir sey abi.

no offense.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

ilk aracına on aydır sahip biri ve araba konusunda bilgi fakiri benim bile diyeceklerim var da daha ikinci sayfada susma kararı aldım. tamam abi vurmayın artık, adam öldü

Abi "aracı servise götür" gibi çok basit bi uyarıyı arabanın üzeirnden aşagı yag boca etmeliyim oalrak algılıyosa vururuz tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

ilk aracına on aydır sahip biri ve araba konusunda bilgi fakiri benim bile diyeceklerim var da daha ikinci sayfada susma kararı aldım. tamam abi vurmayın artık, adam öldü

Sen Jazz ı alma dediğimde "hanım kızıyo .s.s" dediğin gün bittin benim için.
Zaten benzinli aldın, yakında dohtur maaşı bile yetmez ona :D
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

poloya onu demiştin de jazz ı desteklemiştin gibi kalmış benim aklımda nedense :D

edit; dikkat etmeyen halimle 7-7.5 lt/100km civarı şehir içi tüketimi, sen böyle diyene kadar pek sallamıyordum bak :D

Poloyu zaten hiç desteklemem. Hatta silerim seni diye tehdit bile etmiş olabilirim. sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Honda jazz mi 7,5 yakiyor? Neymis o abi oyle, daha az beklerdim.

abi kalkışı cidden çok yavaş aracın, 3.5-4k devirlere umarsızca vuruyorum bende kullanırken.
misal şehirler arası 240 km yolu 4 lt/100km ile de gittim, aynı yolda 20 litre yaktığı da oldu. atmosferik motor, daha 5k kmde. biraz daha azalacaktır ama o tüketimin çoğunluğu benim kullanımım evet :/
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Archangel_ said:

poloya onu demiştin de jazz ı desteklemiştin gibi kalmış benim aklımda nedense :D

edit; dikkat etmeyen halimle 7-7.5 lt/100km civarı şehir içi tüketimi, sen böyle diyene kadar pek sallamıyordum bak :D

Poloyu zaten hiç desteklemem. Hatta silerim seni diye tehdit bile etmiş olabilirim. sdfg

şimdi kibarlıktan böyle diyorsun değil mi, tehdit etmiştin lem resmen "polo alırsan seni..." diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

ne oldu abi şimdi durum nedir, bu güne çekmiştin sanki bakımı? sıkıntılı bir şey yoktur umarım...

Abi tabi ki internet abartması yaşandı burda da sdf.

Pts bubam sabahtan bıraktı, 2 saatte verdiler arabayı.

1.012 TL masraf çıktı, klasik şeyler değişmiş yağ, polen filtresi vs. Conta gördüm bi tane lol. Ekstra bişi çıkmadı, yağa gitmiş tabi en çok para.

Adam babama arabayı teslim ederken şöyle demiş; 'Aracınız mükemmel çalışıyor.'
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...