Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arabalarda dokunmatik ekranlardan nefret ediyorum

roket adam

Öne çıkan mesajlar

eskiden trafikte gözümüzü yoldan hiç ayırmadan 9lu tuş takımıyla pıtı pıtı mesaj yazardık, hatasız. mors gibi pıtı pıtı pıtı, pıtııt pıtp pıtpıtı.

dokunmatik çıkınca çok tehlikeli hale geldi. roketin dediği gibi illa odak istiyor bakmak gerekiyor. hele dur kalk trafikte mutlaka watsaptan mesaj yazan, twitter feed okumaya çalışanalrı görüyorum. üstelik öyle diken üstü çevik falan da değiller, ufak beyinleri o esnada trafikte yaptıkları işleri unutuyor, uzun uzun dikiyorlar gözlerini ekrana.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

_Rave, sen her el attığın olayda zirveyi hedefleyebilirsin ama herkes seninle aynı hedefi paylaşmadığı için de yargılayamazsın. WC'de kasılırken öğrendiği dil mevcut ihtiyacını karşılıyorsa, bu o kişi için bir kazanımdır. Sen kitaplarla zaman ayırıp çalışarak elde edeceği kazanım ile bunu kıyaslayamazsın; sen bu kazanımın en ufak bir noktasında yer almıyorsun çünkü.

Ben de WC'de webtoon okuyup arada lichess puzzlelarla debeleniyorum. Bir yerde sıra beklerken de mental math kasıyorum.

Elde ettiğim ilerleme ve kazanım beni tatmin ettikten sonra sana veya bir başkasına laf düşmez.

Dersen ki ben bu olumsuz tipler ile hep karşılaşıyorum; o zaman da derim ki geminin burnunu çevir! Devamlı dalgalara karşı gitmeye çalışıp sonra da dalgalara kabahat bulmanın alemi yok. Hayat ne ararsan ve görmek istersen onu senin karşına çıkartır.

Şu hayatta insanlar genelleme ve örnekleme yaparken oldukça özensiz ve fütursuz olabiliyor. Bu konu da bunun en büyük kanıtı. Konu amacından şaştığı gibi saçma sapan uzadı.

Ahan da buraya yazıyorum; uzatana sepet havası!

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

yargılama yok. kendi perspektifimi sunuyorum sadece. akıllı telefonun bir gereklilik olduğunu düşünmüyorum çünkü. hayat kalitenizi arttıran bir şey değil tam tersine düşüren bir alet olduğunu düşünüyorum.hayır benim için bu bir gereklilik diyorsanız, oturur tartışırız ki forum onun için var zaten.

dalgaya karşı yüzme, kendini akıntıya bırak ise geçerli bir argüman değil. başkasının ne söylediğini değil mantığımın ve yargımın bana ne söylediğini dinlerim ben. kendini akıntıya bırakanlar sayesinde ülkenin geldiği durum ortada zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

eskiden trafikte gözümüzü yoldan hiç ayırmadan 9lu tuş takımıyla pıtı pıtı mesaj yazardık, hatasız. mors gibi pıtı pıtı pıtı, pıtııt pıtp pıtpıtı.

dokunmatik çıkınca çok tehlikeli hale geldi. roketin dediği gibi illa odak istiyor bakmak gerekiyor. hele dur kalk trafikte mutlaka watsaptan mesaj yazan, twitter feed okumaya çalışanalrı görüyorum. üstelik öyle diken üstü çevik falan da değiller, ufak beyinleri o esnada trafikte yaptıkları işleri unutuyor, uzun uzun dikiyorlar gözlerini ekrana.

Abi trafikte cep telefonu kullanan insan ufak beyinlidir bence. Trafikte hoparlörden konuşmak dışındaki tüm telefon aksiyonları malım demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

sira altindan sexting yapardik gozlerimizi kullanmadan

snapchati kullan bakayim bakmadan...
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

mokoko said:

bide ben şunu anlamadım. yağlı ellerle arabayı kullanmaya, direksiyonu tutmaya falan okeysen dokunmatiğe yağlı ellerle dokunmaya neden okey değilsin.

Abi bilmiyorum size oluyor mu ama yağlı bir şey yemesem de dokunduğum ekran yağlanabiliyor

Bi stylus al.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar ne konusuldu bilmemde dokunmatik ekran bence arabada sakat ya. Özellikle temel şeyler radyo açma kapama ses felan buton olması lazım. Araba kullanırken sesi kıscam diye dokunmayı anlamayan dokunmatikle bogusup kaza yaptırıyor insana. direksiyonda en azından temel olaylar varsa olsun o zaman dokunmatik.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Havalandırmanın dâhili sirkülasyon düğmesi de bence fiziksel olmalı. Kamyon/minibüs gibi araçların ne zaman gazı kökleyeceği belli olmuyor :(

Yeni A8'de flaşör de dokunmatik :D
Benim Audi 80'de direksiyon kolonunda kısa koldu o. Ani bir gelişmede çat diye flaşörleri açıyordun... hatıralar...

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...