Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arabalarda dokunmatik ekranlardan nefret ediyorum

roket adam

Öne çıkan mesajlar

_Rave said:

Liebe said:

abi sorry ama sanane insanların ne amaçla kullandıkları?

bana bir şey değil, mantıksız ve gereksiz bulduğumu söylüyorum. bu kadar.

ayrıca milletin krediyle 7.5 milyarlık telefon alıp onu ödeyemedip, sokakta adam dövmek için bahane arar şekilde dolaşması veya cinnet geçirip ailesini doğraması, trafikte benimle kavga etmesi ve doların cari açık sebebiyle artması beni ilgilendiriyor evet.

o tasvir ettiğin adamın o durumda olmasını cep telefonuna bağlaman harikulade gerçekten tebrik ederim. zaten akıllı telefonlar olmasa o adam refah seviyesi tavan biçimde almanları kıskandıracak şekilde araç kullanıyor olacaktı, harika tespit kardeş.
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm dokunmatik yüzeyler Haptic feeling'e doğru evrilmeye başladı bile. Müşteriden gelen geri bildirimleri güzel değerlendiriyor aslında firmalar ama haptic teknolojisi dokunmatik teknolojisine göre biraz yavaş kaldı, bu nedenle şu anda düz dokunmatikler mevcut.

Özellikle premium araçların yeni modellerinde haptic olacaktır tüm gerekli yüzeylerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

_Rave said:

Liebe said:

abi sorry ama sanane insanların ne amaçla kullandıkları?

bana bir şey değil, mantıksız ve gereksiz bulduğumu söylüyorum. bu kadar.

ayrıca milletin krediyle 7.5 milyarlık telefon alıp onu ödeyemedip, sokakta adam dövmek için bahane arar şekilde dolaşması veya cinnet geçirip ailesini doğraması, trafikte benimle kavga etmesi ve doların cari açık sebebiyle artması beni ilgilendiriyor evet.

o tasvir ettiğin adamın o durumda olmasını cep telefonuna bağlaman harikulade gerçekten tebrik ederim. zaten akıllı telefonlar olmasa o adam refah seviyesi tavan biçimde almanları kıskandıracak şekilde araç kullanıyor olacaktı, harika tespit kardeş.

bana sana ne milletin zevkinden dedin, ben de bilinçsiz tüketicinin benim hayatıma etkisini yazdım. telefon değil ordaki özne, bilinçsiz tüketici.
Sosyal ağlarda paylaş

O olmayan Amerikan kulturu senin ulkenin aktif kulturunun (film, muzik, kitap etc) buyuk bir bolumunu olusturuyor yalniz. Gerisi de onun cakmasi.

Bir seyleri yargilamadan once nefretini bir kenara birakmalisin, zira “mobil oyun oynayan hede hodoler”den “ama bilincsizlik yahu”ya geldin bir guguklu kus dendi diye. En son mobil oyun oynadigim da ucakta yapcak bir sey kalmayinca caresizlikten ve sikintidan bi bakmis olmamdir heralde te ne zaman. Oynayanin da kafa dagitma objesidir belki, kapitalist yozlasmayla suclamak yersiz. Sirf etrafindaki bazi insanlar gerzek diye ve sana da bir artisi yok diye nasil boyle buyuk bir genelleme yapabiliyorsun? Akilli telefon olmasa is yerindeki verimliligim 30% dusebilirdi desem sana bir sey ifade eder mi? Ya da o gereksiz appler sayesinde, bedavaya gunluk yeterlilikte kullanacak yeni bir lisan ogrendim desem begendirebilir miyiz sana?

Sen tuslu telefonundan memnunsan harika. Ama kalkip da mobil telefon kullananlara bok atmak yersiz bu tur on yargilarla. Bu kadar nefret tasima her seye karsi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

O olmayan Amerikan kulturu senin ulkenin aktif kulturunun (film, muzik, kitap etc) buyuk bir bolumunu olusturuyor yalniz. Gerisi de onun cakmasi.

Bir seyleri yargilamadan once nefretini bir kenara birakmalisin, zira “mobil oyun oynayan hede hodoler”den “ama bilincsizlik yahu”ya geldin bir guguklu kus dendi diye. En son mobil oyun oynadigim da ucakta yapcak bir sey kalmayinca caresizlikten ve sikintidan bi bakmis olmamdir heralde te ne zaman. Oynayanin da kafa dagitma objesidir belki, kapitalist yozlasmayla suclamak yersiz. Sirf etrafindaki bazi insanlar gerzek diye ve sana da bir artisi yok diye nasil boyle buyuk bir genelleme yapabiliyorsun? Akilli telefon olmasa is yerindeki verimliligim 30% dusebilirdi desem sana bir sey ifade eder mi? Ya da o gereksiz appler sayesinde, bedavaya gunluk yeterlilikte kullanacak yeni bir lisan ogrendim desem begendirebilir miyiz sana?

Sen tuslu telefonundan memnunsan harika. Ama kalkip da mobil telefon kullananlara bok atmak yersiz bu tur on yargilarla. Bu kadar nefret tasima her seye karsi bence.

evet abi o yüzden süper bir kültürde yaşıyoruz gerçekten.

o yarım yamalak öğrendiğin lisanı gidip kitaptan, dersten, o ülkede yaşayarak, belki daha fazla emek vererek çok daha iyi bir şekilde de öğrenebilirdin.

%30 verimlilik sağlayan nokta neresi sana o telefonun? onu da bir yaz merak ettim.

kullanmak isteyen kullansın abi bana ne ayrıca. eğer yaptığım genellemenin içine girmiyorsanız, alınmayın işte.

diğer ağlayan arkadaşa lafım yok, benzeşlerine han solo topiğinde yanıt verdim, orayı okuyabilir ve kendine pay çıkarabilir.fikirsiz insana laf söylemek yerine link vermek onların kalitesine daha uygun zira.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitap ders vs degil her gun tuvalette 10 dakika harcayarak ogrendim o yuzden argumanin yersiz

Oturup da productivity report yazacagim yok burada.

teknoloji iyidir. araclara da native audible destegi falan gelince insanlar trafik zamani faydali seyler yapar ilerde. Su anin konsollari cep telefonlarinin ilk zamani gibi. Daha kullanisli ve ergonomik hale gelecek. Zaten bir sure sonra o pedallar da gider oto pilot vs dalgasina. Bu kadar takilmayin guguklu kusunuza.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam abi sıçarken öğrendiğin lisandan hayır bekliyorsan ok. ben senin derdin gerçekten bir lisan öğrenip, o dilde kitaplar,filmler okumak o ülkeyi gezmek sandım.

senin derdin cv'ne dil eklemekmiş.

ha buarada o araçların iç tasarımını yapan en azından fabrikasında çalışmış insan olarak söylüyorum fikirlerimi. guguklu kuşumdan değil merak etme.
Sosyal ağlarda paylaş

Sicarken uyurken trafikteyken hayatinin yarisi geciyor. Bunlari nasil degerlendirdigin seni magara adamindan ayiran seylerden biri. CV ye eklemek de aklimin kosesinden gecmedi. Sen milli kutuphaneye gidip scrabble sozlugunden kelime ogren zira duolingo nedir bilmeyene de anlatmak esek henden iliskisi.
Sosyal ağlarda paylaş

sıçarken veya uyurken hayatına kattığın şeyin pek kaliteli birşey olacağını sanmıyorum doruk'cum.onu dedim.

sen gene konuş, ama anca hobi olarak konuşursun o lisanı.

duolingo'yu bilmiyorum ama italyancam sayesinde due lingue yani çift dil demek olduğunu biliyorum mesela. çünkü sıçarken öğrenmedim italyancayı. arada sende emek ver, daha iyi öğren.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi araba dedigin şey seni bir yerden digerine götüren makine işte. Kalitelisi var, kalitesizi var falan. Paran neye yetiyorsa en beğendiğini alir geçersin. Arabalara konulan dokunmatik ekrani kafaya takip bununla ilgili konu acmak falan bambaska kafalar. Ben buna şaşırırken biri de gelmiş tuşlu telefon övmüş, inanilmaz yav.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

SEN 0NE MISIN?

biri değilim abi. sürekli sen kimsin, kimin fakeisin, o musun şu musun falan ne kadar da kişiye odaklı fikir değerlendiren insanlarsınız ya.

mevlananın en haksız ve güncelliğini yitirmiş lafı sanırım şu bir lafa bakarım laf mı diye sonra diyene bakarım zart zurt. siz denilene ve fikre bakın. şu sanal ortamda amcanız olsam ne farkeder? fikir var, hazmedersen, küskü var hakaret edersen =)
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi ben hayatı boyunca solcu/sosyalist takılıp sonra vatan partisi gibi bir gudubet parti kuracak adama hayatımda oy vermem. hatta kendisi hakkında laflarımı eminim ki bulursun aratırsan.

ne yazık ki türkiye için biraz fazla sol görüşlüyüm orası açık ama.
Sosyal ağlarda paylaş

abi konu nasıl akıllı telefonlardaki dokunmatik ekrana geldi ya. ikisinin zerre kadar alakası yok. dokunmatik ekransız bir telefon düşünemiyorum şu anda. mümkün değil. ancak telefonda, telefona bakıyorsun zaten, asıl ilgi odağın o. lakin arabada tam tersi. yola bakman lazım ama karşında yine telefon gibi ilgi gerektiren bir şey var. amaaan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...