Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni evli erkek hucresi yapıyoruz

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Benim imkanım olsa bir köşeye güzelinden takım çantası falan koyardım, ufak tefek mobilya montajı için falan bir alan bırakırdım.

Onun dışında masanın altına ayak uzatmalık mobil bir puf atabilirsin.

Lan herkesin hobisi kendine, ona göre kur işte başkalarından hobi önerisi mi bekliyorsun asdfasdf
Sosyal ağlarda paylaş

Hoparlörleri tavanla duvarın birleşimlerine duvara monte yap.

Maket/hobi/çalışma masasını bilgisayar masası ile ortak yap, gerekiyorsa alttan açılabilir (pergel gibi dönebilir veya çekmeli olabilir) yap

2 kişilik rahat bir koltuk düşün (tv karşısı olabilir), açılıp 2 kişinin yatabileceği yatak olsun (acil durumda misafir odası yaparsınız burayı)

tv koymicam demişsin ama bi ps fena olmazdı, bilgisayarı tv'ye bağlamayı da düşünebilirsin

ufak bi bar yap, içkilerini koycağın, bi kaç bardak bulundurabilceğin. soğutma için yerin olmaz muhtemelen de buz getirirsin mutfaktan artık

önü boş bi yere dart koy, bi kaç kişiyken oyalancak uğraş olur veya karşılıklı oynarsınız

klima olmasa tavana vantilatör koy derdim

duvar ve yer renkleri hakkında bir şey demiyorum, temiz duruyor değiştirmezsin heralde

odayı doldurduktan sonra da aydınlatma işlerine bakarsın (led, blacklight vs)

masaya yer yok diye algıladım fotodan, langırt/bilardo/oyun masası vb pas geçiyorum

ufak bi mini buzdolabı fena olmaz bu arada çok vakit geçirmeyi planlıyorsan orada

konuyu tutorial tarafına açsaydın da odanın gelişimiyle beraber takip etseydik
Sosyal ağlarda paylaş

İyi ki açmışım güzel fikirler geliyor.

barbu said:

Sipeys kac m2 oda?

13m2 abi.

xaty said:

Hoparlörleri tavanla duvarın birleşimlerine duvara monte yap.

Maket/hobi/çalışma masasını bilgisayar masası ile ortak yap, gerekiyorsa alttan açılabilir (pergel gibi dönebilir veya çekmeli olabilir) yap

konuyu tutorial tarafına açsaydın da odanın gelişimiyle beraber takip etseydik

Hoparlörler iyi fikir, öyle yapayım. Hobi masasını niye ortak yap dedin? Duvarın kısa kenarında boşluk var oraya düşündüm ben aslında ayrı bir masa, hep dağınık kalması gerekiyor çünkü. Çok gaza gelirsem diaroma bile yapabilirim zira. Bak şunun mütevazisini düşün: https://urightbrothers.blogspot.com/2012/07/scale-modeling-making-portable-modeling.html#.W1b8NtUzaUk

Tutorial açmama gerek var mı? Yaptıkça koysam buraya olma mı?

Dragonfire said:

kütüphane ve tek kişilik koltuk koymayın. kitabı falan zevcenizin yanında okuyun. kütüphane yerine işte maketlerinizi, figürlerinizi falan raflara dizersiniz. kitaplık pek tabi ortak alanda olabilir.

Bu da iyi fikir düşününce. Kitap okuma aktivitesi ortak alanda daha hoş olur. Bir sürü de kitabım var, odaya eşşek kadar kütüphane koyacağıma, salona koyarız hem şık durur. Sevdim seni Ozan.

aquila said:

Adama git ufak odada oyalan, ayak altında dolaşma demişler, gelmiş burda mancave diyo.

İt.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben seneler öncesi giriştim bu işe. Yalnız yaşamama rağmen evdeki tüm vaktimi tek bir odada geçiriyorum. PC masam, okuma masam, okuma koltuğum ve yanında bir tane sehpam, kütüphanem, üzerinde bir kaç eskiden kalma figürüm, enstrumanlarim, duvarda çerçevelettigim posterlerim, ufak balkonum ve manzaraya bakan geniş camlarim var.

Mobilyaları ikeadan bayağı ucuza aldıydim, bir tek bilgisayar koltuğu su oyuncu koltuklarından işte. Köşeye lamba falan almıştım ama sonra kütüphanenin kenarına hareketli okuma lambası monte ettim, daha işlevsel oldu.

Bir tek düğün bir pikap ve amfi bulamadım yıllardır. Sıfırları dünya para. Bir türlü kıyamadım dnfjg.

15m2 falan bu arada odam, konsol olarak switch var bende. Oturma odasında duruyor o ve TV. Sonuçta konsol sosyal; mancave asosyal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...