Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2018 - 2019

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Bu kadar stata gerek yok ya, direkt saha içinde Doncic'i 3-4 kez tüm maç izlemiş biri bunların hepsinden daha iyi, daha oturmuş bir oyunu olduğunu söyleyebilir.

Lige girdiği ilk senede Rose'un Chicago'ya geldiği seneden daha fazla beklentiye soktu herkesi, bu bile yeterli All-star olması için. Dallas bu sene beklenilenin çok üzerinde oynuyor, bunun da %50'si Doncic sayesinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun değiştiği de bir gerçek. Derrick rose mesela lige girdiğinde daha sayı ile daha çok şut ve dakika ile oynamasına rağmen gram üçlüğü olmaması çok göze batmamıştı. Bugün Ben Simmons süper bir oyuncu olmasına rağmen sıfır şut yeteneği olması aşırı göze batıyor mesela.

Luka öyle değil, Lukanın olayı stat falandan öte, üçlükse üçlük, içeri girmeyse içeri girme, passa pas, reboundsa rebound adam herşeyiyle tam bir all around yıldız.

Tek kötü özelliği gözüme çarpan savunmada çok ahım şahım değil ama Lebronun bile lecoast takılıp savunma yapmadığı ligte savunma şuan çok göze batmıyor, saydığımız isimlerin hepsi ilk senelerinde savunmayı çok iyi yapmak zorundaydı çünkü ligte savunma çok önemliydi, bu adamların bazılarının ilk senelerinde takımlar 100ün altında atıyordu her maç, şuan iki takımında 100ün altında attığı maçta kesin bişi vardır diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Luka'nın daha olgun gözükmesinin tek sebebi Euroleague ve Eurobasket'te köpek gibi tecrübe edip, EL MVP'si olarak falan gelmesi. Çok iyi bir koçun eline düşmüş olması vs. büyük faktör.

Geçen kimden okumuştum hatırlamıyorum. Luka için NBA'de çalışabileceği en iyi koçun altına gitti yazıyorlardı ki aynen.

Carlisle mevkiiler konusunda aşırı takıntılır ve bir kalıba sokar oyuncusunu, orada oynamasını ister. hatta bu yüzden bağnaz vs. derler. Ama oyuncusunu da o kadar iyi tanır ve yapabileceklerini bilir ki o kalıp içinde maksimumuna çıkarır; eğer oyuncuda da bunu isteme potansiyeli varsa.

Luka resmen daha çaylak sezonunda var olan yeteneklerinin maksimumunda oynuyor ve bunları halen geliştirebilecek seviyede.

Oyununun maksimumda gözükmesinin sebebi tamamen koç faktörü. Carlisle hocam ile iyi uyum yakaladı.

Ama işte diyorum. Bir Dallas'lı olarak Luka'nın performansı hiçte best performanslardan biri değil halen. Müthiş hype var ve ben de katıldım o trene ama işte şu üstte saydığımız adamlar daha domine ederek girmişlerdi.

Luka'nın mevzusu aslında domine edip etmemesi değil zaten. Daha bu yaşında, çaylak sezonunda 4-5 senelik oyuncu tecrübesiyle oynaması, aklıyla oynaması. Boş yapmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de NBA temposunda hiç yabancılık çekmedi. Çaylak duvarı pek etkilemeyecek gibi duruyor. Gerçi onun sebebi de işte EL'nin yoğunlaştırılan maç temposu ve RM'nin özellikle geçen seneki kadro yapısıydı.

Luka aşırı fazla maç oynadı sezon içinde ve resmen bir NBA takım temposundaydı. RM'de en az sakatlanan adamların başında geliyordu ve onca sakatlıktan sonra genelde süresi de sürekli artıyor.

dakikasını hatırlamıyorum ama Luka totalde en çok süre alan oyuncu falan olabilir geçen sezon Avrupa'sında. Çaylak duvarını pas geçip, böyle hype yaratmasındaki en büyük etkenlerden biri net şekilde bu ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Luka'nın daha olgun gözükmesinin tek sebebi Euroleague ve Eurobasket'te köpek gibi tecrübe edip, EL MVP'si olarak falan gelmesi. Çok iyi bir koçun eline düşmüş olması vs. büyük faktör.

Geçen kimden okumuştum hatırlamıyorum. Luka için NBA'de çalışabileceği en iyi koçun altına gitti yazıyorlardı ki aynen.

Carlisle mevkiiler konusunda aşırı takıntılır ve bir kalıba sokar oyuncusunu, orada oynamasını ister. hatta bu yüzden bağnaz vs. derler. Ama oyuncusunu da o kadar iyi tanır ve yapabileceklerini bilir ki o kalıp içinde maksimumuna çıkarır; eğer oyuncuda da bunu isteme potansiyeli varsa.

Luka resmen daha çaylak sezonunda var olan yeteneklerinin maksimumunda oynuyor ve bunları halen geliştirebilecek seviyede.

Oyununun maksimumda gözükmesinin sebebi tamamen koç faktörü. Carlisle hocam ile iyi uyum yakaladı.

Ama işte diyorum. Bir Dallas'lı olarak Luka'nın performansı hiçte best performanslardan biri değil halen. Müthiş hype var ve ben de katıldım o trene ama işte şu üstte saydığımız adamlar daha domine ederek girmişlerdi.

Luka'nın mevzusu aslında domine edip etmemesi değil zaten. Daha bu yaşında, çaylak sezonunda 4-5 senelik oyuncu tecrübesiyle oynaması, aklıyla oynaması. Boş yapmıyor.

NBA çaylak sezonunda coşup sonra sıradanlaşan hatta patlayan oyuncularla dolu. MCW ve Tyreke Evans ilk aklıma gelenler. Doncic'in olgunluğu NBA'deki ABD'li yaşıtlarına göre önde. Zaten ligde yetenek tavanı çok yükseldiği için Doncic'in all-star seviyesinde kalacağını fakat bazı kısımların dillendirdiği gibi Nowitzki vb. bir superstar etkisi gösteremeyeceğini düşünüyorum. Dallas'ın şöyle bir avantajı olabilir; Tatum, Ingram gibi yakın jenerasyondaki adamların tavanlarına erişmesi 4-5 yıl sürecekken Doncic daha kullanıma hazır bir adam, tavanına yakın oynuyor bu yaşında.

Böyle ne bileyim kolejde son sınıftayken draft edilmiş adamlar gibi; bu tip adamlar -mesela Wade- gelir gelmez takımı sürükler yetenekliyse.
Sosyal ağlarda paylaş

doğrudur

ama ben doncic'in şuan ki tavanına yakın olduğunu düşünüyorum. doncic çalışarak üstüne koyan ve eksikliklerini tamamlamaya çalışan bir adam. avrupadaki her sezonu birbirinden farklı adamdı mesela.

anlık tavanına yetiştiğinde çıkıp eksikliklerini giderecek, daha iyi olacak.

çaylak sezonundan sonra düşen adamlar karakteri zayıf adamlardı ayrıca, onlar için normal. doncic'te bu yok. çalışmanın ve zirveye oynamanın önemini bilen adam röportajlarından vs. hep belli.

ben üst tavanının olmadığını, parça parça ileri gidecğini düşünüyorum. nowitzki kadar büyük oyuncu olur mu bilemem ama top 10 adama dönüşür lig için bana kalırsa. ligdeki en iyi avrupalı olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

lakersın lebron dışında nasıl çöp olduğu 10 gündür ortaya çıkıyor yine. genç menç hikaye, hiçbirinde gram gelişme yok, lebron sezonu kapasa batıyı 12-13 bitirir bu nooblar. bu haliyle de bu takıma anthony davis falan nah gelir.

edit: kevin durant son sözleşmemde maksimum parayı almaya bakıcam demiş gsw'ye giderken kesinti yaptığı için. o para ve los angeles ayağına gelirse gelir. gençler gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

dün akşam ki maç son 2 3 senedir izlediğim en iyi tek kişilik performanstı kesinlikle. harden şu anda mvp verilse direk almalı. son 10 maçtır yaptıklarının üstüne şu maçı tek başına alması müthiş hakkaten. bide son zamanlarda çok faul alıyo falan diye çok laf ediyolardı ama dün akşam 9da 8 ile oynayıp yaptı 44 10 15'i.

ha bide cp3 ve eric gordon olmadan yaptı bunları karşısında da tam kadro gsw vardı. :D

sonda durantin 3 metre dışarıdayken çevirdiği topun üstüne o son şut nedir ya ayrıca...

https://www.youtube.com/watch?v=qHXBa-7Pi7o
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

lakersın lebron dışında nasıl çöp olduğu 10 gündür ortaya çıkıyor yine. genç menç hikaye, hiçbirinde gram gelişme yok, lebron sezonu kapasa batıyı 12-13 bitirir bu nooblar. bu haliyle de bu takıma anthony davis falan nah gelir.

edit: kevin durant son sözleşmemde maksimum parayı almaya bakıcam demiş gsw'ye giderken kesinti yaptığı için. o para ve los angeles ayağına gelirse gelir. gençler gelmez.

doğunun en kötü 2 takımından biri olan knicks de vurdu geçti. the lakers are lottery team without lebron, period.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...