Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2018 - 2019

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Ball'a ben de çok laf ettim de özellikle son dönemde sevmeye başladım. Adam aslında fazlasıyla yararlı ve geliştirme gösterdiği takdir de iyi bir seviyeye çıkacak adam.

Sorun babası ve yaratılan hype yüzünden bambaşka bir adammış gibi lanse edilip, öyle kabul edilmesi.

Mesela LeBron bunu iyi gördü, ona tam uygun rol biçti ve bayağı efektif oynamaya başladı. Halen temel sorunları var ama bence aşar.

Ama işte Kuzma ve Lonzo'yu kenara koy, harbi bu takımdan hiçbir bok olmaz. LeBron da zaten bu ikisini tutun, gerisini takaslayın demiş olabilir bile kahsdfsa

Edit:

Bir de Zubac'ı ben aslında beğeniyorum, oynatmaları gerek ama işte biraz ağır ve modern oyunda zaten o yüzden eksik kalabiliyorlar ama olsun. Daha çok süre almalı.
Sosyal ağlarda paylaş

lebron ve yanına gelecek x fa oyuncu dışında bu takımın temel taşları kesinlikle kuzma + ball + hart olmalı. ingram o mental gelişimi lakers'ta gösteremeyeceğini çok belli etti. bence biraz daha seviye olarak düşük bir takımda kendi oyununu bulabilir. aşırı yetenekli ve fizik olarak da gifted bir adam ama henüz ne oynayacağını kesinlikle bulamamış durumda.

ne çok iyi oyun kurabiliyor ne de hücumda bir şeyler yaratabiliyor kendisine. ne fiziğinin verdiği avantajları kullanmaya yönelik içerden iyi oynayabiliyor ne de dışarda aldığında topu yere vurup bir şeyler çıkarabiliyor. bunların hepsini maç içinde 3 5 hücumda yapabiliyor olsa bile hiç oyununu geliştirebilecek ana bir opsiyon yaratamadı kendisine. biraz kaybolmuş gözüküyor bence.

bu arada ingram'ın 97 ekim doğumlu olduğunu unutmamak lazım. çok çok çok genç daha. bence kesinlikle kafasını toparladığında çok farklı bir oyuncu olacak ama bu şu andaki lakers'ın uğraşabileceği ve isteyeceği bir şey değil. şu anda lakers önümüzdeki seneden itibaren lebron'un yanına hazır oyuncularla beraber title yarışına girmek istiyor. bunun için ingram gözden çıkarılmalı.

ama ben bu sene sonuna kadar takaslanacağını sanmıyorum ingram'ın çünkü magic ve pelinka'nın ana hedefi takımı sene sonundaki fa zamanına hazırlamak. ingram takaslandığında karşılığında (ekstra assetler verilebilir tabi) örneğin beal vs gibi bir oyuncu hedeflenir yada alınırsa sene sonundaki fa bütçesini bozacak.

asıl sorun fa zamanı lakers, magic, pelinka, rich paul kimleri ikna edebilecek. yada durant veya davis'i bir şekilde getirebilecekler mi daha doğru soru oldu. ingram'ın takaslanması konusundaki tek istisna bir şekilde AD'nin takaslanması olur ama noh'un sene içinde AD'yi takaslayacağını hiç sanmıyorum. sene sonunda AD'nin önüne 250 milyonluk supermax'i koyduklarında alacakları cevap herşeyi belirleyecek o konuda gibi gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Pelicans'ın seneye 30 küsür cap'i açılıyor ve AD'nin son senesi. AD'nin oyuncu opsiyonlu senesinde ise baya bir yer açılıyor ve AD'yi tutup yanına adam bağlayabilirler. Onlarda kritik konu Mirotic'in biten kontratını uzatmamak ve ölü paraya oynayan Randle'ı uzatmak olabilir. Zaten Jrue'nun kontrat ve durum safe. Pelicans o yüzden güzel bir plan sunup AD'yi franchise yıldızı olarak tutabilir.

Pelicans'ın takas için hiçbir sebebi yok, cap kovalamıyor, seneye Solomon Hill'in saçma kontratının son senesi oradan da cap gelecek, Lakers'ın asset olarak sunabileceği birşey yok onlara. Zaten Kuzma'yı masaya koymuyorsan Ball,Ingram,Hart senaryolarındaki hiçbir formül cezbetmez.
Sosyal ağlarda paylaş

tek ihtimal AD'nin beni lakers'a yollayın uleyn demesi ztn. lakers'ın elinde asset var ama diğer takımlardan çok çok daha iyi değil. o yüzden ztn daha bu senenin ortasından başladı AD'yi lakers'a gönderme hareketi. haberler, storyler, reportlar falan sürekli AD'yi lakers'a yazıyor.

ha tabi noh en en kötü lakers'ın assetlerini istemezsen önümüzdeki sene AD supermax'i reddettiğinde başka yere takaslar AD'yi ama işte biliyosun genelde bu tarz uzun süre franchise star olmuş oyuncuların net istekleri yerine getirilmeye çalışılıyor ki sonradan yeni yapılanmalarda starlara "bakın AD bizdeyken ne istediyse yaptık hatta yollarken bile istediği yere yolladık sen de gel starımız ol ne istersen yapıcaz" gibi bir yolla yaklaşıyorlar. o yüzden bence imkansız değil ama direk AD'nin talep etmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

ball konusu biraz karışık ya. normalde veteran bir pg'den bekleyeceğin herşeyi çok iyi yapıyor aslında. savunma, rebolara yardım, oyun kurma, pas istasyonu olmak vs ama çok iyi yapmadığı herşeyi de berbat yapıyor. şut, turnike, hücumda herhangi bir şekilde bitirici olmak, faul almak yada aldığı faulu atabilmek. adamın vasatı yok resmen. turnike atamıyor lan adam resmen ama yaptığı savunma en iyi zamanındaki beverley'e falan yakın gard özelinde.

çok garip gerçekten ama bence şu anda iyi bir takımın tamamlayıcısı olarak (özellikle lebron gibi ball dominant bir adamın yanında) çok çok değerli bir parça olur ball.

kuzma çok ayrı bir oyuncu gerçekten. super star ışığı olan bir alt kademe oyunculardan olacağını tahmin ediyorum kariyerinin ilerleyen zamanlarında.
Sosyal ağlarda paylaş

AD isteniyorsa Kuzma verilecek bir zahmet. Pelicans çok öldürmez o teklifte ama diğer takımlardan daha iyi alabileceği parçalar varken neden bu kadar uğraşsın AD'nin (Daha doğrusu Lebron'un) gönlünü yapmak için. En kötü Kawhi senaryosundaki gibi kendi ayarında olmasa da onun bir tık altı bir star ile pick de alarak kafa kafaya takaslar. Ama işte AD'ye asset yaratmak zor, adam iyi bir organizasyonda yarım seviye yukarı çıksa ligin en iyi oyuncusu olur.

2015-2016-2017 draftlarında gerçekten ağır saçmaladı Lakers, çekirdeğini kurabilecek bir durumdayken Tatum/Fox'un önünden Ball; Porzingis varken D'Angelo falan. Ingram'a birşey diyemem çünkü son yılların en boktan draft sınıfıydı, Simmons ve Ingram bariz 1 ve 2'ydi.

Diğer Randle, Clarkson, Larry Nance gibi parçalardan da erken vazgeçildi.
Sosyal ağlarda paylaş

AD eğer gidicem ben diyip supermax'i reddederse gayette takaslayabilirler. karşılığında hiçbişi almadan AD'yi yollayacaklarına 1 2 pick koparıp yanında da potansiyelli bi adam alırlar gayet. niye takaslamasınlar yani şöyle bi durumda asıl takaslamamaları saçma olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi normalde hakemler bu kadar ağır saçmalamazdı. GSW'nin üst üste iki maçta skandal hakem kararında lehte olmasının tesadüf olmasını umuyorum.

İşin komiği 2 tane yanlış karar vermişler ve yarı doğru çıkmış aslında. Top GSW'den çıkıyor ama Klay'in dirseğine temas olduğu için faul ve 3 atış vermeleri gerekirken GSW topu oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Harden son 1 aydaki çizgisinde oynasın, Rockets 4-5 falan bile bitirse MVP olur. T-Mac'in prime döneminden beri hücumda bu kadar durdurulması imkansız bir adam izlememiştim yıllardır. Adam hep iyiydi ama son ay gerçekten akıl alır gibi değil. Kendi oyununu geçtim CP3 sakat, Capela dışında adam yok herif Austin Rivers, Tucker, Gerald Green ile oynuyor ve 23-17'ler.
Sosyal ağlarda paylaş

Rox iyi toparladı ya, bir şekilde finale çıkacaklar gibi duruyor. Bzdelik'in dönüşü harbi yaradı adamlara da işte CP3 dönüp, biraz da çapulcular vites arttırması şart GSW için falan.

OKC'yi aşırı rahat tokatlamışlardı CP3 olmadan yine, onlara karşı rahat iş yapan rahat finale çıkar Batı'da bile ya
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bi wing takası lazım rockets'a wayne ellington falan gibi. ozmn çok rahatlarlar. ztn mcw'yi yolladılar kadroda 1 kişilik yer var. muhtemelen 1 pick verip bi kanat adamı almaya kasıcaklar. austin rivers aşırı iyi oldu ztn. şimdi bi 3 and D (D'si çok kuvvetli olmasa bile) adamıyla beraber güzel bi rotasyona girebilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...