Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig [18/19]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

E hani BJK sırf sağdan soldan orta yaparak gol arıyodu? İstatistik öyle demiyo? Ya da Guardiola Barcelona'sı gibi top oynayıp %90 falan topa sahip oluyo her maç da o yüzden oranlayınca orta oranı düşüyo mu diyosunuz?

Full orta zaten, 2-3 maç hariç ortalamada düşmedi.

Daha çomar takımlar var diye istatistik niye kulübün çarpık anlayışının yanında dursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada tekrar tekrar izledim de bu verilen karar yanlıs degil. Doukara topla oynama alanında. Savunmanın yapacagı mudahaleye etki ediyor. Bu pozisyon ofsayt.

Yine besiktasın pozisyonuyla alakası yok.

said:
A player in an offside position at the moment the ball is played or touched by a team-mate is only penalised on becoming involved in active play by:

interfering with play by playing or touching a ball passed or touched by a team-mate or
interfering with an opponent by:
preventing an opponent from playing or being able to play the ball by clearly obstructing the opponent’s line of vision or
challenging an opponent for the ball or
clearly attempting to play a ball which is close to him when this action impacts on an opponent or
making an obvious action which clearly impacts on the ability of an opponent to play the ball
or

gaining an advantage by playing the ball or interfering with an opponent when it has:
rebounded or been deflected off the goalpost, crossbar, match official or an opponent
been deliberately saved by any opponent
A player in an offside position receiving the ball from an opponent who deliberately plays the ball (except from a deliberate save by any opponent) is not considered to have gained an advantage.

A ‘save’ is when a player stops, or attempts to stop, a ball which is going into or very close t

http://theifab.com/laws/offside/chapters/offside-offence

Bilgi olsun diye kuralı da koydum. Bu pozisyonun neden ofsayt oldugunu acıklasın diye gerekli olan yerleri de boldladım.

Doukara'nın besiktas macındaki pozisyonunda Adriano'nun topla oynamasına hic bir etkisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen hafta konya maçında uzun süredir merak ettiğim bir şey yaşandı.
hatta arada fifada bile deniyordum sdsafa

1 futbolcu sarı kartlık faul yapıp hakem avantaja bırakırsa ve yine sarılık bir hareket yaparsa hakem maçı durdurup 2 tane sarı üst üste gösterip atar mı ?

yoksa sarı uyarı anlamına geldiği ve oyuncu sarısı olduğunu bilse o hamleyi yapmayacağı için tek sarıyla mı geçer hakem diye.
çat çat 2 sarı üst üste gösterip atmış geçen hafta naysss
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...