Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2018-2019 ALİ KOÇ Sezonu Genel Tartışma

Phyx

Öne çıkan mesajlar

yok öyle bir inancım yok, ama daha iyisi yok diye 8/10 adamlık parayı 5/10 adama basmanın suçunu da sisteme atacak değilim.

Bu sınırın suçu değil. Yoksa piyasada kendin yetiştirirsin. Ülke öyle şampiyon çıkardı.

Ülke düşük seviye adamlara yatırım yapılınca onlarla şampiyon olunabileceğini de gördü. Önemli olan plan ve sistem içinde hareket etmek olduğunu da gördü.

Ona rağmen üç büyükler para saçmaya devam etti taraftarı her sene şampiyonluk istiyor diye. Sonra da aynı taraftar kendilerine de saldırmasın diye suçu hep başkalarına attılar.

medyadaki yalayıcıları da onlara destek oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

En temizinden GS 11/12'de şampiyon olurken kadrosundaki yerliler Hakan Balta, Selçuk İnan, Sabri, Semih, Emre Çolak, Necati ve Engin'di.

3 tanesi alt yapıdan, iki tanesi ucuz ortalama üstü görev adamı ve Engin ile Selçuk o senenin transferiydi. Selçuk'u TS'den o maliyete almak yerine, kendin Manisa'dan alabilecek hamleyi yapsaydın gayet yeterli yerli kadrosunu da sınıra rağmen çok ucuza kurmuş oluyorsun.

Hadi bu sezonu şike olayları sonrası FB ve BJK'nin dağılmış olmasına yorumlayıp saymazsan bile ertesi sezon bunlara Burak ve Hamit eklendi işte yine kurdun.

Burak ve Hamit maliyetleri yüksek olması doğal oyuncular mesela çoğu açıdan o dönem için. Ama önceki sezon kurduğun iskelet ile düzgün yabancılar ile yine estirdin.

Sınır yani güzel takım kurmana engel değil. Önemli olan düzgün ve planlı hareket etmek.

Sınırın tabii ki bir ton dezavantajı var. Onları defalarca konuştuk ama mali açıdan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Mali acidan yok dersen supply/demanda ters dusuyorsun bir kere.

Sayabildigin cok sinirli sayida oyuncu var.

Bunlar futbolcularin basarisindan bagimsiz. Emre Akbaba bedavaya gelmedi GS'ye. Ama yabanci siniri olsa bundan ne kadar daha fazlaya giderdi?

Yurtdisindaki Turk futbolculari da katarak havuzun darligi transfer yanlislarindan bagimsiz bir durum. Bugun ortada atiyorum transfer edilebilecek 100 tane oyuncu yok Almanya'yi da katarsan. Toplasan 10 tane adam icinde Besiktas'in aldigi 2-3 adamin ucuza gelmis ve basarili olmus olmasi ilerde de boyle olacagi anlamina gelmiyor. Yoksa Besiktas Olcay ve Veli'yi kac kisilik oyuncu havuzundan taradi?

Diger kluplerde eninde sonunda ayni adamlara yonelmek zorunda kaldiginda sikinti cikiyor iste. Yoksa Besiktas gidip altyapidan cikarmiyor bu adamlari. Dunyada 3 buyuklerde oynama potansiyeli olan oyuncu havuzu bu kadar sinirli oldugu surece sistemi yapilan yanlislar disinda da degerlendirmek gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Havuz dar değil bence, belirli standartlar olduğunu iddia edip taraftar daraltıyor ve yönetimlerde o dar pencereye sabit hareket ediyor.

Hani hiç yoktan adamların çıkıp, rotasyonları geliştirip değiştirdiği onlarca örnek var bu ülkede. Yani bulunmak istenirse bulunur olayı aslında yerlide de işliyor.

Yani tabii dezavantajları var. 11 tane yabancı gelişime açık oyuncu alıp onlarla yürümek tabii ki mantıklı ve olması gereken ama yerli almak zorundaysan da bulmak zor değildi.

Ben yine hep aynı örneği veririm. Fener Gökhan Gönül'ü ikinci ligden çekip aldığında 1.4 milyon euro ödedi sadece ve yıllık ücreti de 1.2 milyon civarında bir şeydi. Yabancı sınırı o zamanda vardı.

Transferin ne kadar başarılı ve benzer yatırımların mantıklığı olduğunu gösterir bir transferken Fener bile daha girmedi o işe. Gittiler para saçtılar saçma sapan adamlara yarım sezon istatistik yaptılar diye.

Gökhan Süzen'e mesela yarım sezonluk istatistiği sayesinde atladı herkes, BJK alabilmek için hepsinden çok para verdi kaptı. Ne bokuna yaradı? O paraya ikinci ligden 3 tane adam alıp oynatıp benzer katkıyı alabilirdin belki.

Dorukhan keza. Bu sene Güven ile BJK'nin en düşük maliyetli transferleri senelik ücrete kadar ama oynuyor. Geldiği yer belli.

Havuz yabancı sınırında darlaşıyor ama senin para saçmanı, mantıksız rakamlarla para saçmana sebep olacak kadar değil.

Ben onu demek istiyorum. Yoksa savunduğumda yok, sınır bok gibi bir şey sadfasd
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Zamanında GS kampanyasında da destek olmamıştım, o bakımdan  rahat konuşabiliyorum. Yüzmilyonlarca Euro döneri olan koskoca kulüplerin futbolcuya milyon Euro saçmak için kendi kötü yönetimlerinden kaynaklı sıkışıp şurada ortalama 3000-5000 TL maaşla çalışan insanların cebine göz dikip onlardan destek istemesi kampanya düzenlemesi çok ters geliyor bana, 

Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin kimsenin cebine "göz dikdiği" yok.

Bir kampanya başlatıldı, insanlara kulübümüzün içinde bulunduğu durum ve yaşadığımız zorluklar birinci ağızdan anlatıldı. Seçim bizde, 1 TL, 1.000 TL veya 1.000.000 TL; gelirine göre -istiyorsan- bağışta bulunuyorsun.

Bu kampanyaya inanmayan, bu fikri satın almayan, önceki veya güncel yönetimi yanlış ve hatalı bulan katılmaz.

Oldukça net.

Gangren tarafından düzenlendi
imla
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...