Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Yani genç-yaşlı fark etmez, maaş aralığı fazla. 

Şimdi önce şeyi kabul etmek gerek, TR'de hiçbir takım Avrupa standartlarında değil ki ŞL'den bahsetmiyorum, AL grup takımıyız sadece uzun vadede. Arada bir gidip anlık başarı yakalayıp dönüyoruz yoksa takımların hali ortada. Gelirlerin ortada, harcamaların ortada. ŞL gitmezsen giderini karşılayamıyorsun çünkü planlaman yok, öz kaynak ile geçinme yok ve alternatif gelir yaratma yok. O kadroyu koruyamadığın için günü kurtarmak için yaptığın hamleler uzun vadede hep içeri kaçıyor. 

Rakip 5 kazanıyorken 10 harcıyor, demek ki ben de 10 harcayabilirim sıkıntı yok kardeş mantığı ile 1 adım ileri gideceğine 2 adım geri gidiyorsun. 

Sen önce seviyeni bilip, ona göre davranıyorsan büyüyorsun. Bkz. Feda sonrası 3 sene BJK; sonrasında da nasıl dibi görme senaryosuna dönüştü her şey ve daha da kötüye gidiyor her gün. 

Ki o takım gayet kaliteli isimleri güzel paralara getirdi. Gelen geliyor. Gelmeyeceğine inanırsan zaten yönetimler ve menajerler paraları cukkalamaya başlıyor. BJK o dönem ucuza getirdiği hiçbir adamdan zarar etmedi. Olcay sadece, o da zaten yönetimin TS yönetimine hediyesiydi resmen. 

Sosyal ağlarda paylaş

Burak ibnesinin genel oyun kalitesi de başka yerde, bayağı efektif oynuyor. Fizik olarak da garip şekilde iyi durumda ki son 2.5 yılı tam tersiydi. Bu sene ispatlayıp kendini seneye yatacak performansı olmasın da jksdfhasd 

Takım olarak yine kötüydük ama top yerde kaldıkça, savunmacılarda ayakta kaldıkça işte Ankaragücü'nün tek hücum opsiyonu olan açık alanda hızlı adamlarını bitiriyorsun. Sonra maç kitleniyor. Ankara çok baskı kurdu da yaptıkları atakların %75'i falan boş, hiçbir yere varmayacak şeylerdi. Net geldiklerinde de Karius, Vida ve garip şekilde Caner çok iyi savundular. 

Caner özellikle Boyd'u feci bitirdi ki Boyd = Ankaragücü şuan. Hiç yatmadı yere ki sever; ayakta kaldıkça geçirmedi. Alanı iyi savundu. Böyle istikrarlı oynasa zaten BJK'nin beke ihtiyacı yok. Ama işte 10 maçta bir falan denk geliyor böyle performansı da.

Güzeldi. Yine formda Atletico Madrid oyunuyla temiz skor, böyle oynamakta sakınca yok skor geldiği sürece ama işte insan eski tamamen yerden, pas odaklı hızlı oyunu özlüyor. Onun içinde Oğuzhan gerek de işte... 

Sosyal ağlarda paylaş

Bir de BJK, FB, GS fark etmez. Beyni çalışan yöneticiler varsa kiralık sözleşme detaylarını vs. bilmiyorum ama seneye Boyd'u ucuza kapatmak için direkt yardırması gerek hatta şimdiden bitirebilseler müthiş iş olur. Vitoria'da da 1 senelik kontratı kalıyor eğer Ankarada opsiyon vs. yoksa, müthiş iş olur. 

Ankaragücü halen çok ortalama takım ama üç transfer ile resmen takımı sürüklüyorlar. Bu Boyd zaten ayağına her top geldiğinde direkt bir şeyler yapıp takımı ileri itiyor. Bambaşka bir adam bu. Portekiz'de falan nasıl tutunamadı bilmiyorum ama en kötü lig standartlarında müthiş rotasyon adamı olur üç büyükler için. 

Sosyal ağlarda paylaş

Vida hariç dördü girer. Trezeguet lol. Gerisi zaten komple daha iyisi yok. 

Burak'a Yılın Forveti ödülü geldi ama bu ödüller halk oylamasından geldi oyların büyük kısmı, lig sonunda o kadar hype yaptı ki Burak çıkması doğal bayağı. Diagne ikinci yarı çöp ama adamın halen 28 golü var GS'de attıklarıyla, 28 gol ya bir sezon ödülü için ne yapmak gerek.

Şu 11'de Burak - Diagne yapılsa mesela daha iyi olurdu. 11 çünkü genel ödüller + juri ile yapıldı diye biliyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...