Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 76

Caladorn

Öne çıkan mesajlar

Ben sistemi tam anlamadim acikcasi da, bana sanki Fallout tarzini PUBG tarziyla birlestirmeye calismislar gibi geldi de yaniliyor olabilirim.

Sonucta oyunda bir hikaye yok mu? Progress nasil oluyor filan. Neyse detaylari cikar heralde cok izleyemedim trailerlari.

PA edition efsane duruyor yalniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hic oynamadim onu. Arastirayim biraz.

Co-op multi elementlerini her zaman sevmisimdir de milletin birbirini nuke'ladigi Half Life Death Match gibi degildir umarim.

Bu arada RPG elementleri iyice rafa mi kaldiriyor diye anliyorum. Co-op, FPS elementlerinin one ciktigi (zaten agirlik ordaydi) bir oyun olacak gibi.

Adamlar uzun vadede salt Fallout konseptini alip onun uzerine survival/fps temasina tamamen odaklanip RPG elementleri/story'i tamamen silecekler gibi duruyor sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

deathmatchle uzaktan yakından alakası yok bir kere, net gördük. pubg gibi birşey de değil.

herkes playersa npc yok, dialog vs yok doğal olarak rpgden kasıt oysa. coop oynarken dialog skipleyen insanlarla oynanamıyor gerçi bunu hangi oyun denediyse yaşadım hepsinde. pvp açıksa gene öyle, dialogdan çıkana kadar öldürülmek iğrenç birşey. o yüzden bu oyunda yok diye üzüldüm dersem yalan olur, single player rpg yaptıklarında gene devam ederler.

fps diye birşey yok gene, third person ile karışık. gunplay =/= fps

bunun tersine işaret ediyor anonsları tam tersine. teso dururken gidip gene tes6 duyurdular. survival tes değil. tes6. sırf roguelike es blades ile kalsaydı anonslar o zaman şüphe yaratabilirdi ama adamlar singleplayer rpg'leri bırakmış değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki birakmasinlar zaten de ben 76'yi cozemedim. Settlementlari kurdugun PvP yaptigin oyun bana Fortnight'in Falloutla birlestigi bir tarzi cagristiyor nedense. Tabii ki haksiz cikmak istiyorum bu arada.

FPS den kastim gunplay'di jargona takilma da, su haritanin 6 yerinde nuke var konsepti HL Deathmatch'i andirmadi mi.

Video'da gorduklerimden yola cikiyorum bu arada. Yani RPG oyunu tanitmadilar gibi geldi bana. Ne hikaye ne de co-op story nasil olacak bahsedilmedi. Sadece PvP, PvE ve settlement gorduk bir harita uzerinde.

Full online oyun olacak kismini da cozemedim tam. O zaman mod'dur odur budur da ortadan kalkiyor demek degil mi.

Adamlar singleplayer RPG'yi birakiyor demiyorum zaten. Ama Fallout Franchise'i bence baska bir yola gidiyor. Daha cok survival moba turunun fallout konseptiyle harmanlamasi olacak ilerde yaniliyor olmayi cok isterim. Ama fallout konsepti bu tarz birseye oldukca fazla uyuyor ve su an oyun dunyasinda butun hype/para o tarafta. Yani bundan sonra singleplayer ogelerinin onemli oldugu RPG fallout hayal derim su tanitimdan sonra.

TES zaten ayri ona deginmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

fortnite gene alakasız, benzediği oyunlar var ama fornite değil. survival, battle royale değil.

rpg değil zaten, rpg iddiası da bahsi de yok ortada. coop survival game filan denebilir belki.

nukelere yarış yapmak değil oyun, hiçbirşey andırmadı bana şahsen o nedenle dm gibi. ana objective nukeleme filan değil.

işte devamlı online diablo3 gibi. soloyken de online herhalde, gene sunucuda tutulur charın dosyası.

mod desteği olmayabilir ama olan coop online oyunlar da yok değil sonuçta. ne diyeceklerine bakmak lazım.

franchise başka bir yola gitmiyor. spin-off. mobayla da zerre alakası yok gene. survival coop game.

tes6 da teso çıktıktan sonra hayaldi. hayaller, gerçekler.

norak'ın dediği gibi bir klasik npc görmedim ben videolarda, todd da herkes player deyince npc yok diye yorumladım. belki de vardır bir yerde ama henüz görmedik. mekanda vaulttan ilk çıkanlar bizsek, diğer herkes de öldüyse veya ağır mutasyona uğradıysa npc olmayabilir. setting'in hemen nukelenme sonrası olması buna müsaade ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

TES'ten niye bahsediyoruz durmadan, TES ayri abi. Kalsin zaten. TES 6 niye yapilmayacakti ki ayrica. TESO apayri bisi.

Bu oyun tamamen spin-off olacak, Fallout 5 ayrica devam edecekse okay'im zaten sorun yok.

Su tanitim adam gibi yapilmadi kabul edersen. Hani soru isareti birakirsin da hersey online olacak diyip bana sadece PvPvE ve settlement gosterirsen ne gibi bir oyun beklemeliyim?

Co-op survival derken Fallout franchise'i dogrultusunda questing/hikaye/NPC yoksa neyden survive ediyoruz. Sanki bana o nuke'lar deathmatch havasi versin diye konulmus gibi geldi haritayi wipeout eden. Onu koymanin mantigi sonsuza kadar surmesin oyun diye degil mi bir noktada? Kendi kendine timer.

Dedigim gibi full salliyoruz belki su an ama. Ben gorduklerimden yola cikarak oyunun battleground arena gibi olacagini ongordum. Ama progress'li arena. Yani oyunun uzun surdugu - ama Diablo kadar da surmedigi. Belki Diablo tarzi da olabilir hakli olabilirsin. Ona da okey. Ben nuke kismina cok takildim nedense. Content o kadar olmasin ana amaclardan biri o olsun birbirinizi yiyin oyun resetlensin gibi degilse ok.

Ha iyi kotarirlarsa baya zevkli bisi olabilir bu arada o ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Fallout franchiseının son 3 oyunu:

Fallout 4, fallout shelter, fallout 76.

Bana gaayet başka bir yola gitmiş gibi geldi. Bu saatten sonra RPG çıkartırlarsa spin-off sayarım ben.

warcraft gibi son 7 oyunu strateji olmayan, 15 yıldır strateji çıkmayan bir franchise haline gelirse o zaman hemfikir olabilirim. şu anda ortalığı velveye verecek bir trend yok ortada. seride en son çıkan oyun henüz 2 yıl olmuş, dlc'leri biteli 1 yıl bile olmamış.

şirket single-player rpg anons etmişken en son, ortada fol yok yumurta yok bu iddiayı destekleyecek. todd howard'ın konuşması zaten hep "online coop denemek istedik bu dünyada" şeklinde gitti, "artık fallout böyle olacak" gibi tek bir ifade yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@aquila Olabilir haklisin. Bana tanitimda progress/surival ogeleri gosterseniz dogru da, ilk acilis Rocket Launcherli adamin digerine dalmasi degil miydi sfds. Direk PvPvE gosterdiler.

Ama evet ARK tarzi gibi daha cok ben turleri iyi ayiramadim dogru. Yine de survival/skill/perks gibi elementlerin yogun oldugu tarz olmasini istiyoruz heralde cata cat dalmaktan cok. Onu bulabilecek miyiz acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

TES'ten niye bahsediyoruz durmadan, TES ayri abi. Kalsin zaten. TES 6 niye yapilmayacakti ki ayrica. TESO apayri bisi.

Bu oyun tamamen spin-off olacak, Fallout 5 ayrica devam edecekse okay'im zaten sorun yok.

Su tanitim adam gibi yapilmadi kabul edersen. Hani soru isareti birakirsin da hersey online olacak diyip bana sadece PvPvE ve settlement gosterirsen ne gibi bir oyun beklemeliyim?

Co-op survival derken Fallout franchise'i dogrultusunda questing/hikaye/NPC yoksa neyden survive ediyoruz. Sanki bana o nuke'lar deathmatch havasi versin diye konulmus gibi geldi haritayi wipeout eden. Onu koymanin mantigi sonsuza kadar surmesin oyun diye degil mi bir noktada? Kendi kendine timer.

Dedigim gibi full salliyoruz belki su an ama. Ben gorduklerimden yola cikarak oyunun battleground arena gibi olacagini ongordum. Ama progress'li arena. Yani oyunun uzun surdugu - ama Diablo kadar da surmedigi. Belki Diablo tarzi da olabilir hakli olabilirsin. Ona da okey. Ben nuke kismina cok takildim nedense. Content o kadar olmasin ana amaclardan biri o olsun birbirinizi yiyin oyun resetlensin gibi degilse ok.

Ha iyi kotarirlarsa baya zevkli bisi olabilir bu arada o ayri.

fo5 neden yapılmayacaksa tes6 ondan yapılmayacak, argümanını çürüten bir trend ortaya koydu adamlar. onu bir kenara koyamazsın o yüzden. mmo para kırma furyasıydı, teso çıktı diye paçaları tutuştu insanlar artık sp rpg tes yapılmayacak diye. adamlar güm diye ortaya koymuş dün.

bu oyun spin-off, fo5 devam edecek mi etmeyecek mi ben şirkette çalışmıyorum sonuçta. devam etmeyecek savını destekleyen bir trend yok, done yok. kneejerk panik var sadece, her defasında aynı feveranlar yani alıştık artık.

bunu çıkarıp sonra gidip 2025'te fo5 yapmamalarını gerektirecek birşey yok. survival game fad'ı zaten o zamana hayatta kalır mı orası bile şüpheli. rpg çok daha uzun süre dayanan, gelip geçici olmayan bir tür. adamlar 25 yıldır sp rpg yapmış. bir spin-off duyuruldu diye "artık bıraktılar" demek bayağı temelsiz bir iddia.

gayet adam gibi tanıtım. pve combat var. pvp combat var. coop combat var. building var. looting var. bunları koydun mu bitiyor zaten oyunun konsepti, online coop survival game. detaylar üstüne açıklanır ama feature based herşey var. dialog ağacı filan arıyorsan yok yani, adamlar fo5 niyetine sunmadı bunu. açık ve net söylediler ne olduğunu.

arena filan diyorsun hala, survival türünü oynamamışsın belli de en azından bir google yap aç bak neymiş. bizim burada anlatmamızdan anlaşılmadı herhalde.

ilk dediği şey solo oynanabilir olduğuna göre pvp kapalı, millete bulaşmadan oynanabilecek herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Aceace said:

Fallout franchiseının son 3 oyunu:

Fallout 4, fallout shelter, fallout 76.

Bana gaayet başka bir yola gitmiş gibi geldi. Bu saatten sonra RPG çıkartırlarsa spin-off sayarım ben.

warcraft gibi son 7 oyunu strateji olmayan, 15 yıldır strateji çıkmayan bir franchise haline gelirse o zaman hemfikir olabilirim. şu anda ortalığı velveye verecek bir trend yok ortada. seride en son çıkan oyun henüz 2 yıl olmuş, dlc'leri biteli 1 yıl bile olmamış.

şirket single-player rpg anons etmişken en son, ortada fol yok yumurta yok bu iddiayı destekleyecek. todd howard'ın konuşması zaten hep "online coop denemek istedik bu dünyada" şeklinde gitti, "artık fallout böyle olacak" gibi tek bir ifade yok.

çok doğru bir noktaya parmak bastın sam tebrik ederim,

bethesda yı eleştirenlerin atladığı nokta orası, fallout ismini yaratan adamların senelerce seriyi devam ettirecek bir oyun yapmamaları veya yapamamaları sonucu bu adamlar isim haklarını falan alıyor ve kafalarına göre kullanıyorlar işte
Sosyal ağlarda paylaş

Peki Sam oyle olsun. Agresif yazmaya da gerek yok hani, gorduklerimi soyluyorum.

Survival demissin de bir tane survival ogesi gosterir misin bize gosterilen? ARK'tir, diger oyunlardir vs bunlar dogaya karsi da survive ettigin oyunlar degil miydi. Cok hakim degilim dogru, aquila da hakli da, adamlar videoyu rocket launcherli adamin diger adama dalmasiyla acti. Bir sonraki goruntu first persondan co-op pvp idi, bir digeri ucan mutanta co-op dalmakti, bir sonrasi settlement ve nuke idi.
Sosyal ağlarda paylaş

yani agresif geldiyse özür dilerim ama biz survival dedikçe sen deathmatch/battle royal/moba diyorsun, gösterim ve anlatım survival oyunu olduğunu ziyadesiyle kanıtlıyor. survival oyunu olmasından şikayetin varsa onunla ilgili tartışabiliriz ama kanıt ortadayken 4-5 mesaj üstüste kanıtlamaya çalışmak biraz abes oluyor, kusura bakma.

survival işte kaynak toplama, video boyunca hem gösteriliyor, hem anlatılıyor. inşaat yapma bu kaynaklarla, işleyen bir settlement kurma. fo4 bile zaten bu öğelerin önemli kısmını barındırıyor, oyun da direkt kullanmış o öğeleri burada. dünyayı vahşi ve boş, oyuncunun yeniden fethetmesine sunuyor bütün tanım ve anlatım zaten.

bunlar zaten survival, kaynak toplama, hayatta kalmadan ibaret zibilyon oyun var. burada feature set tamam yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...