Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dune

Marl0_on

Öne çıkan mesajlar

DRaGoN_SLaYeR, 22.02.2024 09:08 tarihinde dedi ki:

Ankara 1-2-3 mart açılmış sadece ve ön sıralar hariç bilet yok 😕 Cuma günü mü yeni günleri koyuyordu bu aptal paribucineverse?

abi 3 güne de şükür haha

IMAX için ideal orta - arka kısım orta koltuklar ideal. Önü asla tavsiye etmem.

Ben dün bildirim gelir gelmez hilltown cumartesi 14:20 için alayım dedim salonun yarısı satılmıştı. nisbedeten iyi yerden aldım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

film güzel ama sonuca ulaşma noktasında çok aceleye gelmiş gibi. bir sonraki filmde çok daha iyi bir zirve noktası yakalanacak da bu açığı unutturacaksa amenna. yeni karakterleri ve bilhassa padişahı hiç içselleştiremedim hani işlemedi bana o karakterlerin kudreti vb.

lotr'da böyle değildi, ne kitabında ne filminde. kurgu mükemmel, her karakterin hikayaye etkisi maksimal düzeyde olduğunu hissediyordun da bunda öyle değil işte. 

Sosyal ağlarda paylaş

Kitap şahane ama vilönöf yapamadı işte. Bizim hayatımızda bir remake daha gelmez muhtemelen ama text to video olgunlaşınca bütün kitabı veririz artık pc çeker daha güzelini. Yeni film için de bazı yorumlara baktım gene tahmin ettiğim sorunlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya kitap da aslinda cok fazla girmiyor diger house lara Landsraat vs diye hatirliyorum. Christopher Walken reyiztir ama Emperor bilerek ezik gosterilmis sanki.

Kitapta oyle miydi hatirlamiyorum yillar oldu, ama Lynch filminden aklimda kalan 1-2 sahneden birisi acilista Navigatorlarla olan sahne ve Emperor'un neden Leto yu devre disi cikarmak istedigini anlatmasiydi. Ilk filmde gostermek istemediler heralde ama Emperoru burada bir flashback verilebilirdi sanki. Film butun haliyle politika yi bir tik kenara itip kotu adam Harkonnen temasini abartili veriyor bir tik islenebilirdi sanki o tarz ama dediginiz gibi dizi lazim bunun icin.

Dune film olarak herseye ragmen bundan iyi zor yapilir sanki. Cok iyi bir dizi olabilir ama mesela zaten bir dizi geliyor di mi. Ozellikle Bene Gesserit temali efsane birsey olabilir HBO yapiyorsa.

Ben God Emperor'u okumamistim hic, kimileri icin en iyi kitabi serinin aslinda bakayim. Part 3 olacak gibi, Messiah ilginc bir kitap Paul'un biraz karanliga donusumu gibiydi diye hatirliyorum bakalim yumusatacaklar mi.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 03.03.2024 01:13 tarihinde dedi ki:

Kitapta oyle miydi hatirlamiyorum yillar oldu, ama Lynch filminden aklimda kalan 1-2 sahneden birisi acilista Navigatorlarla olan sahne ve Emperor'un neden Leto yu devre disi cikarmak istedigini anlatmasiydi. Ilk filmde gostermek istemediler heralde ama Emperoru burada bir flashback verilebilirdi sanki. Film butun haliyle politika yi bir tik kenara itip kotu adam Harkonnen temasini abartili veriyor bir tik islenebilirdi sanki o tarz ama dediginiz gibi dizi lazim bunun icin.

Alıntı

Baron Vladimir Harkonnen: When is a gift not a gift? The Atreides Voice is rising and the Emperor is a jealous man. A dangerous, jealous man.

The other houses look to us for leadership mi ne diyordu Leto da.  ilk filmde özetlediler Emperor'un niye bunu yaptığını işte. 

Sosyal ağlarda paylaş

ilk dune u açıp arada oynuyorum ne kadar basit olursa olsun ueha. Hani şu kitaba kısmi bağlı hikayesi olan Paul olarak oynadığınız.

Kitapları okumuştum bende bayağı oldu ama god emperor zaten bayağı süre sonra geçiyor, paul un oğlu da normal değil zaten, ayrıca arrakis de arrakis değil her taraf yemyeşil ormanlar yağmurlar falan. Tüm bildiğiniz karakterlerde hepsi yaş itibariyle mefta , 1 i hariç.

İngilizceside diğer kitaplardan daha ağırdı,

fazla edebiyat kısmına girmişti ayrıca emperor aşmış olduğundan bilmece gibi konuşuyordu karşısında olanlarda anlamıyordu pek 😛 . 

sonradan aklıma geldi god of emperor Paul un kendi değil oğlu Leto II. 

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

gece seanslarını açılınca imax'de dün gece epey iyi bir yer bulup izledik.

bazı şeyler ilk filmde olduğu gibi varlığı hissettirilmiş yalnızca - özellikle kompleks komplo ve entrika munasebetlerini keşke daha çok verseymiş, verebilseymiş. Öte yandan medium kendi sınırlarıyla geliyor, sotto'nun dediği gibi anca uzunca bir diziyle anlatılabilirdi belki tüm doluluğuyla.

Her halükarda ben yine epey memnun ayrıldım, lifespan'imiz içerisinde sevdiğim bir yönetmenden Dune izleyebildiğime baya bir mutluyum.

Rebecca'dan daha iyi Jessica mümkün müydü emin değilim bu arada, bu filmin top performansı o bence, Javier de Stilgar'ı hiç hayal etmediğim türde bir şey yapmış ama ondan da razıyız.

Marl0_on tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Rebecca Ferguson cidden cok cok iyi. Hatta ben laf etmistim ama Zendaya bile kotu degil. tabi plot degistirilmis biraz. Stilgar ise fazla lacka olmus o da kor goze parmak yapmak istemelerinden (lisan al gaib degisimini). Sinemada gecisler zor oluyor. Anakininde darth vader olmasi 30sn de filan olmustu sonra bir bakiyorsun youngling kesiyor sfdd. 

yine de iyi kotarmis. Dune fazla ic monologu olan herseyi kabak gibi aciklamayan bir yapim. dedigimiz gibi imparatorundan tut landsraat dir odur budur fazla karakter sokmaz frank herbert ha iyi mi kotu mu tartisilir. 10 kitapta 1,500 karakteri olan (malazan) gibi degil olaylara daha belli karakter tema ve felsefe bazli gider hep. En azindan bene gesserit i iyi kotardilar bence hem iyi aktrisler hem de mindgames acisindan.

Sosyal ağlarda paylaş

1-2, 3-4 ve son iki ayri bakmak lazim arc olarak. Gerci 1-3 de olabilir. Ama genel olarak birinci kitap her zaman farkli gorulur. Kimileri icin God Emperor daha iyi ama. 1 haftada 3 kitabi okumana saygi duydum.

Sotto tarafından düzenlendi
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

hafta sonu 81m'e 97m ile toplam 178m'lik epey iyi bir açılış yapmış. bence pek bir şey ifade etmiyor bu rakamlar da ilk filmi marvel'ın satışlarıyla karşılaştırıp başarısız filan diyen danalar vardı, marvel filmi için bile baya iyi bir hafta sonu gişesi.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...