Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

twitch.tv/denoran

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

ByNoGame in şartı falan yok ya ben donation butonu aldığımda 50 takipçim ya vardı ya yoktu. Biraz kafasına göre veriyorlar. Bir başkasına 300 follower demişler, diğerine 10K görüntülenme vs vs.

Ha zaten donate in bi olayı yok açıkcası senin benim gibi küçük yayıncılara çok bi donate gelmiyor. Ortalama 50 ve üzeri izleyiciyi falan yakaladıktan sonra belki ufak ufak bir şeyler gelmeye başlar
Sosyal ağlarda paylaş

İlk subscribe'ı yakın bir arkadaş yaptı, 5 dolarlık yapmış.

Dashboard'un bana gösterdiği kadarıyla bundan gelirim 1.54$. Doğru anladıysam 50-50 zaten Twitch ile paylaşıyorsun, kalana da vergi cart curt geliyor işte. İyi gene, 6 TL gibi bişi yapıyor ayda. 100 kişi yapsak 600 TL.

Tabi bunlar donation'sız hali. Tahminim kısa vadede donation'dan daha çok gelir geldiği yönünde.
Sosyal ağlarda paylaş

twitch yayıncılarının yalnızca yüzde 3'ünün para kazandığını ve yüzde 97'lik kesimin açlık sınırında yayın yaptığını ne zaman kabulleneceğinizi merak ediyorum.

youtube için de geçerli aynı şey.

para kazanma amacıyla bu işi yaparsanız zaten başarılı da olamazsınız. o yüzden boşverin işin bu taraflarını, kendi kendine gelirse gelir. gelmezse zaten ya paranız vardır devam edersiniz ya da keyfi kaçar bırakırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi donation ile sub olmak maalesef aynı gözle görülmüyor. sabit kitlen vardır 1000 kişi gerçekten hepsi sürekli seni izliyordur belki belki belki o adamlara anlatırsın derdini de gerisi imkansız.

adam sub olunca yanına gelen sub icon ile falan kendini bir bok zannediyor kanal içerisinde. sözü daha çok geçecekmiş gibi artistlikler falan yapıyor. o yüzden seviyorlar sub olmayı.

donation atınca bir tek ismi yazıyor işte, top donator olmadığı sürece de yayının hiçbir yerinde izi kalmıyor. doğal olarak donation her zaman daha büyük enayilik olarak görülüyor.

bu arada yani twitch'te msi nvidia yardırıyor diyorsunuz da, izleyiciler nefret ediyor bu işten. gidip ekran kartı reklamı yapıyorsanız emin olun izleyen kaç kişi varsa yüzde 95'ini o karta karşı tepkili hale getiriyorsunuz.

internet iğrenç bir ortam bu konularda, reklamlar daha da iğrenç. doğal olarak bir çıkar yolu yok. türkiye'de zaten büyük yayıncı olabilmen için bir oyunu gerçekten iyi oynuyor olman gerek. lol ve pubg'den bahsediyorum tabii şu an. fortnite tanrısı olsanız bile izlemez insanlar. zevkli değil izlemesi çünkü onlara göre.

en güzeli kadın olmak. çok klişe gelecek eminim ama biraz dekolte biraz da hafifmeşreplik tamamdır. oyun oynamanıza dahi gerek yok sadece IRL açıp aptal saptal fikirlerinizi insanların üzerine sıçsanız da izlenmeler donation'lar başlıyor.

eğlencesine yapıyorsanız yapın, yoksa geçin abi bu stream işini falan. yurt dışında bile yapılabilirliği kalmadı. 10 yaşında çocuk koşarak youtuber olmaya çalışırken bu kadar aşırı derecede yönelim varken maalesef aradan sıyrılamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

2sinin de yok 2k subı.

Mascio yanlış değil, yayıncı tarafından da sub=prestij. Reklam kısmında da haksız değil bi nevi.

Irl yayın konusunda da haklı ama kadın kısmı yanlış.

Bizdeki donationlar da pek destek amaçlı değil zaten 'şu videoyu açsana' 'buradan şunun cebine koyayım' 'Hi Youtube'
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl ya Mithrain in falan şimdi ahmetten daha fazla mı sub u var ? Mito'nun 3k yı geçti çünkü biliyorum onu kesin. Ferit de aynı şekilde 2.5k civarında. Neyse ben örnek olarak söylemiştim isimleri yani öyle 1K falan değil adamların subları. Tabi bu rakamlar bile asıl gelirlerinin küçük bir yüzdesini teşkil ediyor orası ayrı :)
Sosyal ağlarda paylaş

jahrein ne alaka ya bu arada? lopeth özür diliyorum abi konu çok yanlış anlaşılmış tartıştığımızı düşünmeleri bile beni üzer.

ben tamamen twitch geneli hakkında bir yorum yaptım gondarcengiz'in söylediği üzerine o kadar.

jahrein'in allah belasını vereceği kadar vermiş zaten. deniz anası gibi yaşıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...