Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Yıl Thread 2017 --> 2018

roket adam

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Abi yeni şeyler ve yeni insanlar keşfetmenin verdiği bir heyecan her zaman vardı yani. Kişi keşfetme tarafı tek eşliliği seçtikten sonra bitiyor (ki bence çok büyük bi heyecan ve erkeğin hayatını domine eden şeylerden biri bu) E maddi zevklere bakınca da, takdir edersin ki hiç bir şey ilk defasındaki gibi heyecan vermiyor ve kolayca yapılabilecek ilklerin çoğunu bitirmiş oluyorsun. Farklı şeyler keşfetmek için artık daha çok para zaman ve enerji harcaman gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

2016-17 benim için süperdi. İş yerimi değiştirdim. kendime bildiğin eziyet etmişim. Şu an ki aklım olsa iş yerimi, evimi , arabamı 2010-13 te falan değiştirirdim. Şu an çok keyifliyim ve o kadarda geçmiş yıllarıma kırgın. 2 koyun güdemeyecek adamlarla, yalakalarla , gösteriş meraklılarıyla papaz olmamayım diye kendimi sıka sıka eziyet etmişim. O kadar rahatladım ki 83 kilodan 94 kiloya çıktım. Bu zamana kadar kilo almak için uğraşan ben kilo verme işini düşünmeye başladım. 100 ü görürsem faaliyete geçerim belkide. Yaptığım iş ise %40 artmasına rağmen oldu bu olanlar. Maddi olarakta maaşım arttı % 15 civarı. 2018 den umutlarım daha çok. İşler yolunda giderse bu rakamı daha yukarılara çekmeye çalışacağım
Sosyal ağlarda paylaş

Enflasyon kadar değil. İlk önce geçiçi bir yere gittim çalışmaya ve gözüm orada açıldı. Eski işyerim şükürcü bir yerdi ve sürekli kötü işyerlerinden, dayak yiyen çalışanlardan, Stresten şeker hastası olan gencecik kızlardan bahsedilirdi.Bu sebeple ölümü görüp sıtmaya razı olanlar gibi sabretme seviyemi en üstte ayarlayıp işe devam ettim. Ayrılma fikri oluşsa bile aman daha kötü yere giderim diye bu örnekler hiç aklımdan çıkmadı. Geçiçi gittiğim yerde ise o kadar korkulacak bir şey olmadığını gördüm ve geçiçi yeri o kadar sevdim ki keşke sürekli burada çalışsaydım diye düşündüm ama imkanı yoktu. Hatta imkansızlık ötesiydi. Neyse dedim ve bu beni arayışa yönlendirdi. Daha iyi yerler olabileceğini sezdim ve araştırarak bu yeni yeri buldum. Birazda eve yakın diyerek kötü özelliklerine rağmen tercih ettim.

Aylık gelirim %28 arttı 2016 da bu sene ise %15 civarı. O %15 artış aynı iş yerinde olduğundan saymıyorum. o aradaki % 28 lik artış beni mest etti resmen. Üstüne birde özgürce konuşulan bir ortamın olması ve imkanlarını daha fazla olması. Yönetici tayfasında ise ego denen bir şeyin olmaması beni mest eden diğer unsurlar. Yalan gelecek ama Maaşın artmasını hiç sormadım. İlk sorduğum şey yöneticiler ve ortam nasıl sorusuydu. Çok mükemmel diyende olmadı orta cevaplar aldım ama ben aradığımdan fazlasını buldum. Şu an ki iş yerimi beğenmeyenler var ve bunları eski iş yerime göndereceksin ve görecekler anyayı Konya yı.

Şu anki iş yerimde ateist olduğumu çok rahatlıkla söylüyorum ve benimle tartışmaktan kaçıyor inanan arkadaşlar. Buraya yeni (1,5 sene) gelmeme rağmen sanki en eskiymiş gibi bir durumda oluşmadı değil. Bazı kadın çalışanların küçük dağları biz yarattık tarzında havaları ve bazı kadınların herkes bizi arzuluyor düşünme biçimleri rahatsız ediyor ama yönetim kadrosu kafa dengi olunca devede tüy kalıyor bunlar. Erkek çalışanlar tam kafa dengi 1-2 si hariç.

Keşke daha önce gelseydim, aklıma tüküreyim.

Şunuda ilave etmeden geçemeyeceğim. Otel tavsiyesinde bulunan iş yeri arkadaşlar sayesinde eşimle balayı otelinden alamadığımız keyfi 2 çocukla geçen yaz yaptığımız tatilden aldık. Bu olayıda iş yerine bağlamadan edemeyeceğim. Böyle hayattan zevk alabilen adamlarla aynı iş yerinde bulunmak bile şans. Yönetici tayfası ile siyasi görüşümüz, hayat bakışımız 180 derece zıt bu arada. Umarım bir yerlerden patlak vermez. İş yerinde bu tür konulara girmiyorum özellikle. Çünkü bende geri vites yok. hiç çekinmeden müdürü ,müdür odasında yalnız veya kalabalıkta bağırabilme potansiyeli var bende. Bunu yapmışlığımda var. Bak gene hatırladım 2016 öncesini

Eyyorlamam bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Ben 28 oluyorum Ocak'da, gerçek manada hayatın heyecanının bittiğini düşünmeye başladım. İş stresinin ya da ilk defa uzun ilişkim olmasından dolayı mı bilmiyorum. Acayip prangalarda hissediyorum ya.

o heyecandan benim anladığım heyacansa üniv ortalarında bitmişti bende.
sonra otomatik vitese bağlayıp yaşamaya başladım.
hala öyle gidio, bi 20 sene da böyle gidip ölürüm diye bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...