Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2018 Dunya Kupasi

Sotto

Öne çıkan mesajlar

H dışında ölüm grubu yok turnuvada, bu grupta da herhangi bir turnuva favorisi yok. Baya net braketler. Ama her dünya kupasının bir sürprizi, gönüllerin şampiyonu, garibanı olur. Bu sene ben Peru diyorum.

Genelde Güney Amerika takımları gruplardan bir şekilde kendini atıyor. Avustralya fason zaten, Danimarka ile de berabere kalıp averajdan 2.olabilirler. Ters tarafdan gelen grup lideri Arjantin'e elemelerde yenilmediler; ben Arjantin'in baya fiyasko olacağını düşünüyorum turnuvada, Peru bunu yapabilir. Sonra da çeyrek finalde İspanya'ya alkışlar eşliğinde elenirler.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=TdMpTS_z_6Q?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Genel fikir ispanya-brezilya-almanya-fransa son dörtlüsü anladığım kadarıyla. Ben de öyle düşünüyorum.

Ancak gruplarda biraz daha aksiyon bekliyorum. A grubunda Rusya ilk defa ev sahibi olup da turnuvadan çıkamayan takım olabilir.

Portekiz-Fas maçı B grubunu belirler. Büyük ihtimal CR faktörüyle Portekiz gruptan atar kendini bir şekilde ancak Fas çıkarsa şaşırmam ben.

D grubu bence tek ölüm grubu. Eğer baronlar daha fazla Arjantin izletmeliyiz diye Arjantin koruması yapmazsa gruptan çıkamayabilir ama büyük ihtimal ikinci çıkarlar.

H grubunda da Kolombiya favori gözükse de Senegal birinci çıkabilir gruptan.

Son 16dan itibaren eşleşmelerde pek sürpriz olacağı düşünmüyorum. Eğer benim çektiğim şekilde olursa eşleşmeler,
son 16da güzel bir fransa-arjantin maçı ve Kolombiya-İngiltere maçları izleriz.

fransa-brezilya yarı final maçı güzel maç olabilirken almanya-ispanya eşleşmesi bayık bir maç olması olası. Fransa brezilyayı elerse kupayı alır bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Güney Afrika da ev sahibi olmasına rağmen gruplarda elenmişti. Fyi.

Arjantin'in grubu kağıt üstünde basit dursa da dediğin gibi turnuvanın gizli ölüm grubu. Nijerya turnuvanın en genç takımı, özellikle Arjantin ve Hırvatistan gibi temposuz takımlara iş çıkarır. İzlanda takım oyunu ve kimyasında başarılı, tek seferlik sürpriz bir takım olmadıklarını birkaç yıldır ispatlıyorlar, ben Hırvatistan'ın önünde görüyorum kağıt üstünde ikincilik yarışında.

Öte yandan Hırvatlar hep sorunlu turnuvalarda, futbolda da basketbolda da iyi kadroları olmasına rağmen; Suker, Boban, Prosinecki, Boksic, Bilic vs. efsane takımlarından beri bir numaraları yok yıllardır. 9 puan yapsa da şaşırmam 0 çekse de şaşırmam, değişik. Arjantin bence 5-6 puanla falan lider çıkacak ve çapraz gruptan Peru veya Danimarka'ya elenecek. Bir de yılların futbol romantiklerinin Arjantin güzellemelerinin turnuvalarda fiyasko ile sonuçlanmasını baya seviyorum, son-16'da bitecekler umarım; Ronaldo da Messi'den 1 tur fazla görse Ballon D'Or'u yine garantiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şaşırıyorum ya Fransa'nın Almanya ve Brezilya kadar favori gösterilmesine. Hatta daha da fazla. Şu spor programlarındaki 5 tane ilk 11 çıkar, kadroya seçilmeyen altıncı 11 de yarı final yapar goygoyu yüzünden bence. Ya 24 kişi mi çıkıyorsun sahaya? İdeal ilk 11'inin forveti Giroud, beklerin Sidibe, Mendy falan. Evet milli oyuncu havuzunda 30-40 tane yıldız var ama bunların birçoğu hücum kanatlarında yığılmış, ilk 11'inde turnuvada seni sürükleyecek adamların Griezzman, Kante, Mbappe. Euro 2016'da da favorilerdi, öyle kadro, şöyle über falan ulan takımın yıldızı West Ham'lı Payet oldu. En iyi senaryoda finale çıkman halinde topu topu 7 maç oynayacağın turnuvada geniş kadronun bu kadar avantaj olarak gösterilmesi saçma yani.

Almanya ve Brezilya çok ağır favori. Plaseler önce İspanya sonra Fransa bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Ben şaşırıyorum ya Fransa'nın Almanya ve Brezilya kadar favori gösterilmesine. Hatta daha da fazla. Şu spor programlarındaki 5 tane ilk 11 çıkar, kadroya seçilmeyen altıncı 11 de yarı final yapar goygoyu yüzünden bence. Ya 24 kişi mi çıkıyorsun sahaya? İdeal ilk 11'inin forveti Giroud, beklerin Sidibe, Mendy falan. Evet milli oyuncu havuzunda 30-40 tane yıldız var ama bunların birçoğu hücum kanatlarında yığılmış, ilk 11'inde turnuvada seni sürükleyecek adamların Griezzman, Kante, Mbappe. Euro 2016'da da favorilerdi, öyle kadro, şöyle über falan ulan takımın yıldızı West Ham'lı Payet oldu. En iyi senaryoda finale çıkman halinde topu topu 7 maç oynayacağın turnuvada geniş kadronun bu kadar avantaj olarak gösterilmesi saçma yani.

Almanya ve Brezilya çok ağır favori. Plaseler önce İspanya sonra Fransa bana göre.

2016'da kim vardı abi? payet yıldız oldu da başka olabilecek 2 adam vardı zaten biri pogba'ydı biri griezmann'dı. ama şimdi mbappe, lemar, dembele, fekir var. hücum hattı çok fena bu turnuvada.
senin de söylediğin gibi adamların tek zayıf görünen yeri bekler ki kötü değil onlar da yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...