Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wowu özledim :(

mytheron

Öne çıkan mesajlar

Vanilladan beri beraber pvp yaptığım arkadaşlarım halen arıyor gel gel diye. Evlendikten sonra benim de olayım bitti. İş güç evlilik derken wowa ne yazikki vakit kalmıyor.

33 değil de 23 yaşında olmayı, sorumsuzca günde 13 saat wow oynayıp arada sırada üniversitede derslere gitmeyi özlemedim değil be :)

Oyundan cacık olmaz bu arada şu anki haliyle.Geçen exp ashranda boş boş zıplayıp arenaya, raide sıra alıyorduk.Vanilla haliyle Tbc haliyle hatırlayıp duygulanmak daha güzel :)

Bu arada 112kg ye kadar çıkmıştım vanilla-wotlk arasında. Ama vanilladaki o outdoor ganklerin tadı için herşeye değerdi :) Tarren Mill' deki kapışmaları bile wotlk'den sonra çıkan 3 expansiona değişmem. Crossroadstan bugün geçsem hala duygulanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla legion gayet güzel. biz oynuyoruz, epey de keyif alıyoruz.

wowun warlords patchinde sıkılıp bıraktım bi tek, onun dışında classic ve bütün patchlerde kiminde işimin ve hayatımın yoğunluğuna göre casual, kiminde semi veya hardcore oynadım.

oyun güzel, sizin hayatınız müsaade etmiyor sadece oynamaya.
Sosyal ağlarda paylaş

bizde buradaki nostalji yaşayan arkadaşlar gibi iki kişi vanillaya başladık ve inanılmaz keyifliydi yer yer ağlayabilirsiniz duygulanıp. hatta yeni duyuru yaptılar bir süre sonra TBC'ye progress olacakmış hatta server. 12 yıl önce patide bu bölümdekilerle oynardım hep vanillada şuanda da oynamak isteyen varsa aslında vanilla threadi açıp toplaşılıp birlikte oynanabilir bence keyifli olur çok eski günler gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı görünce duygulandım. Yaklaşık 3-4 yıldır hiç oyun oynamamışımdır, oynamıyorum da inatla ama ara ara rüyalarıma giriyor bu meret. Diyorum topla yeni bi PC, aç subscriptionı ama cesaret edemiyorum kendimi yine gece gündüz Azeroth’da maceradan maceraya koşarken bulurum diye. 😢

Legion’da çok iyi duruyor hani. Vanilla ve TBC’den sonra beni en heyecanlandıran expansion olmuştu bu. 🤔
Sosyal ağlarda paylaş

darkwingduck said:

kanayan yara. dönünce de eskisi gibi olmuyor ama.

wou değil de wowu oynadığım zamanı/insanları özlüyorum herhal.

edik. benim anılarım full geyik/muhabbet/dram üstüne ve hepsi eğlenceli. raid ler dünyanın en eglenceli işiydi full geyik ve ortalama bir başarı oranıyla ahahsd. rp server ftw.

abi aynen olay bu işte :( bir kaç ay önce indirip free oynadım, ulan bu yolları nasıl koşturup duruyormuşuz saatlerce pff deyip kapadım sildim oyunu. ama asıl olay o yollarda boş boş koşarken bile yaşanan komik olaylar, saçma sohbetlerdi. raid girişlerinde saatlerce beklerken yapılan saçma sapan muhabbetler sataşmalar... saatlerce uğraşıp tr first almanın eşiğindeyken bir kişinin saçma hatasıyla yenen wipelar... hepsi aslında wowu wow yapan şeyler, şimdi girip 2 heroic yapmak için hayatta zamanımı harcamam şu oyuna.
Sosyal ağlarda paylaş

özlenen şey oyun veya zamanın olmayışı değil, ortam ilk deneyim ilk heyecan vs. Öyle bir şey gelse şimdi çoğu insan denemez bile.

Artık bu tür işlerde farm var mı, highendde napıyoz, hangi class op 4chan reddittekiler ne diyor, hangi buildi yapsam, pvpsi nasıl diye sorguluyor. Deadmines, EPLdeki gibi gankfest olsa adam oyunu siler.

Nerde o eski bayramlar diyenlerin, gölge oyunu gördüğünde koşarak uzaklaşması gibi bir şey :D
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

8 sene sonra dondum eskisinden daha guzel oldu. Casual mis gibi takiliyorum random heroic vs 2 dungeon yapiyorum yetiyor. Baska birsey oynamiyorum vakit yok :).

Yine de darkwingluck ve liebe’nin dediğine katılıyorum. O eski arkadaşlıklar, sohbetler, maceralar bambaşkaydı. Oyun zaman içinde her ne kadar kullanıcı dostu olmuş olsa da o duyguları tekrar yaşayamayız heralde.

İlk başladığım zamanları hatırlıyorum da Elwynn Forest’te ateşin başında toplanıp sohbet etmeler, Duskwood’da quest peşinde koşarken ganglenip arkadaşlarından yardım istemeler (questler bitene kadar başımızda durur korurlardı bizi), Strangethorn Vale’ye giderken 42 level bi Troll Rogue’un bana saldırmasıyla başlayan o 1v1 (38 level Palidindim ve 15 dk süren hayatta kalma çabasından sonra indirmiştim mavişi)’in verdiği heyecan halleri ve yersiz panik. 😄 Lan Stragethorn Vale’de piknik yapıyorduk, Gurubashi Arena’nın yanından geçerken her seferinde irkiliyorduk, orada 2-3 arkadaşla girişilen savaşlar yarım saat içinde 10’larca kişinin katıldığı katliamlara dönüşüyordu. Ve daha yazmakla bitmeyecek yüzlerce farklı macera ve anı. Gang yemekten oyun oynayamadığım zamanları bilirim, yine de o zaman ki o adanmışlık ve kendini kaptırmışlık bambaşkaydı. Sanırım bu yaştan sonra da yaşayamam aynı duyguları. 🤔
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğiniz en büyük tatlar oyunda Outdoor yaşam olduğu için vardı cidden. O ganklenmeler, gank atmalar, questlere koşmalar, raide veya dungeona summona uçmalar koşmalar Wow'u wow yapan şeylerdi sizin de dediğiniz gibi.

Vanillada ben gank atmaktan ally kovalamaktan normalden 1 ay sonra lvl 60 olabilmiştim :) Tarren Mill kapışmaları, Arathi Highlands kapışmaları unutulmazdı ya.

Tbc ilk geldiğinde Hellfire'da milletle kapışmaktan quest yapamıyorduk mundar olmuştu mekan :D İsle of Quel danas geldiğinde arenayı, raidleri herşeyi bırakıp Tbc sonu gelene kadar günde 10 saat orada ally gankleyip, milletin sunwell raidlerini piç edip eğleniyorduk. Gank Bus adında guildimiz bile vardı :)

Ben söylediğinizi yapıp WOD'ta oyuna vanilla tayfamla birlikte geri döndüm fakat Outdoor yaşam diye birşey olmadığı için oyun inanılmaz sıkıcı geldi. Belki de biz vanilladan beri alıştığımız için olabilir. Yeni nesil aynı noktada durup heryere sıra almayı seviyordur bilemeyeceğim.

Belki eskisi gibi yollara düşsek, haritanın çeşitli yerlerinde savaşsak vs oyuna geri dönebilirdim. Şu haliyle cidden çok sıkıcı.Resmen şehirler bomboştu. Dış mekanda zaten quest yapan adam 0 dı da şehirlerin bile bomboş olması acayip tatsız hale getirmiş oyunu.

Alterac Valley'de herkesin meydanda toplanıp birbirine girmesini özledim. Saatler geçiyordu Bosslar kimsenin umrunda değildi. En son For The Horde diye bağırdığımda inanılmaz ruhsuz tepkiler aldım söylemeden edemeyeceğim.

Bence oyun zamana da yenik düşüyor gibime geliyor. Yeni nesil 5 kişilik dungeon toplamaya bile uğraşmaz. Tbc ve Wotlkde saatlerce uğraşıp kurduğumuz 25kişilik puglar geliyor da aklıma :) Blizz para verse kimsenin yinede uğraşacağını düşünmüyorum 12 yıllık bir oyun için.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi oyunu hardcore ortamda oynamak isteyen insanlar hala devam ediyor, işten güçten fırsat bulamayan adam aynı tadı alsın diye de mythic+'lar var. PvP'nin eski tadı yok ama WoW zaten hiçbir zaman PvP ile ön planda olan bir oyun değildi, bir Guild Wars değildi mesela, PvE Lore daha önemli. Eskiden insanlar STV'de falan gankleniyodu çünkü leveling için gerekliydi, dungeona girmek için önüne gitmen falan gerekiyordu, şimdi LFR'den tık diye girip quest yapmadan 60 oluyosun.

Özlenen şeyleri WoW yerinde bırakabilirdi, ama bir kaç post üstte söylenen durum var, koşarak gittiğin görevlerden bile insanlar 2 saat oynayınca bayıp bırakıyor. Oyun bu nedenle de kendini geliştirmek zorunda kaldı. Kitleyi tutmak için kitleyi memnun etmek zorundaydı. Bu da bazı şeylere mal oldu, yapacak bir şey yok :).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...