Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Divinity: Original Sin 2

Cokomantis

Öne çıkan mesajlar

O persuasion checkler çok taraflı benim anladığım.
Hem doğru cevabı verip hem de konuşan karakterde yeterli stat olması lazım geçmek için ama Peace of Mind falan atabiliyorsunuz konuşurken, işe yarıyor.

Bir de bazı NPC'ler belli bir race'ten falan değilseniz konuşmayabiliyor veya quest vermeyebiliyor mesela Fort Joy'da Every Mother's Nightmare diye bir quest var, Elf'seniz Fara konuşmuyor sizinle, yapamıyorsunuz questi.

Benzer şekilde Act1-2 geçişinde, gemide Sebille party'e geri gelmiyor Fort Joy'da Stingtail'i kesmesine izin vermediyseniz. Orada Fane'in kafalığı kullanarak Elf'e dönüşüp konuşursanız geliyor ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Teleport çok güzel ability de genel olarak Tactical Retreat, Spread Your Wings, Cloak&Dagger, Phoenix Dive daha etkili oluyor.

Poly'den Medusa Head gene inanılmaz, 5-6 kişiyi aynı anda Petrify yapabiliyorsunuz.

Bunlar harici Poly'de gene Tentacle Lash, Chicken, Geo/Huntsman'dan Throw Dust, Scoundrel'de Chloroform, Warfare'de Charge/Shockwave güzel CC'ler.

Öyle ıslatıp shock'layarak stunlamakla falan uğraşmayın hiç, Oil'le slow koyduktan sonra yakıp geçin. Üzerinde 3 turn(Torturer talentı dot'ların süresini uzatıyor) Burn+Poison olan adamın pek yaşama şansı olmuyor.

Pyro'ya ve Ranger'a Pyro/Huntsman'dan Explosive Trap de alın, 1 AP'ye başka AoE vuran spell yok sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Tactician da oynuyorum. Daha zoru yok.

CC resist olayını değiştirmeleri lazım.

CC'yi geçtim artık trapler felan vurmuyor bir şey herşeyin üzerinden geçip gidiyorum orada da taktik maktik yok bam bam bam.

Yeni gemiye geldim Act 1 sonuna bulmaca felan hiç çıkmadı karşıma...

Gemi de combat olacakmış ona bakarım belki zorlar.

1. Oyunda Barracus'u oldürmek için attığım taklaların haddi hesabı yoktu. Her chara özel elemantal silahlar aramıştım en azından...
Sosyal ağlarda paylaş

diger div leri oynamamis biri olarak oyun inanilmaz bayık geldi. combatlar cok sıkıcı. Kim ne yapar anlasilmiyor cok karisik. Giriyorsun stunlock freeze vs ikinci karakterin turnu gelmeden ölüyor ilki. Bir taktik positioning vs de kasamiyon gelip teleport oluyor tipler.

yine bir hype bos cikti.
Sosyal ağlarda paylaş

vendorlar legendary ve divine sattigi icin "vendor yesilleri" demenin kafada canlandirdigi sey bu oyuna uymuyor, ama end-game itemization'in cok dengesiz oldugu dogru.

bunun sebebi daha once dedigim gibi lvl 17 ile 19 arasinda bir anda armor degerleri sacmaliyor mid-game'de bu kadar buyuk fark yok ama 19-20-21'de parcalari toplarsan binlerce armorlik fark yaratiyor. acaip bir stat bloat var, bu da en azindan guduk kaldigini ve toptan itemlarin cogunu degistirmen gerektigi hissini uyandiriyor. burda da en buyuk sorun end-game mekanindaki vendorlarin item poollari baya zayif ve dengesiz. yani parasini bastirip mis gibi vendor yesilini alacaksin ama alamiyorsun cunku vendorda duzgun item secenegi yok, o zaman da random drop/lucky charm duzgun item stati rolllamayi bekliyorsun. Kullanilabilir duzgun unique itemlarda var tabii etrafta da herkese yetecek kadar yok, ozellikle 4 kisilik takimda.

aslinda cok buyuk sorun degil yani ben onemsemeyip son boss'a kadar bazi parcalari lvl 17 itemlar falan ile geldim, her lvl paso re-itemization kasmadim. sonra "ulan yine hoarder takildik su runeleri update edip, bir shopping spree ile sekli semali duzeltelim" dedim yine de lvl 18-19 itemlar falan kaldi duzgun seyler bulamadigim icin.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

AHAHAHA

Bari yetemediğini o kadar net yazmayaydın da görüşlerini ciddiye alabileydik. İyi güldüm. Beyler Nekro'nun becerebileceği oyunlar iyi, diğerleri boş hype. Kesin bilgi, yayalım.

yetememiş olabilirim ya zira çok baydı. Ultra yavaş ilerliyor. Tek beğendiğim yanı artwork u baya guzel.
Sosyal ağlarda paylaş

ben oyun çok kolaylaştığı için Lv19 itemlerini çıkarıp 11-13 Lv itemlerini taktım geri, iyi ki NPC'ler saklıyor eski sattığın itemleri. herkese tek atıyorsun + dünya turn geçmesi gerekiyor armorunun kırılabilmesi için. lonewolf bile oynamıyorum yani, glass cannon ranger 6 ap ile başlıyor, executioner ile 8 ap. flesh sacrifice + adrenaline ile ilk turn 11 AP'in oluyor, 11 AP fazlasıyla yetiyor düşmanların tamamını silmek için. zaten herkes 1-2 level gerimde, bu tarz oyunlarda klasik heralde bu. ilk oyunda da, pillars of eternity'de de vs. böyleydi.

epic boss olması gereken adama düz vuruştan 3k-4k crit atıyorsun diğer karakterlerine sıra gelmeden ölüyor, ne anladım bu işten. oyunun zorluğu ilk 5 leveldeki gibi kalsa ne iyi olurmuş.

ayrıca act3 çok ani bitti uyarı vermeden, bazı questleri yapamadım.

gareth'in ergenliğine gittim alexander'ı kestim, salak adada kaldı, gemiye geri dönmemiş :( sallow man'i de göremedim.

Sosyal ağlarda paylaş

CC'nin bir anlamı olmadığı için diyorum taktik maktik yok...

1. Oyunda en azından CC'nin bir anlamı vardı. CC atmak için kasıyordun. Oyunda Combo yok... Shieldi düşeni nukeluyorsun.

Az önce gemi combatı 1 seferde yaptım.

Honor mode lone wolf anca 2. oynayışta olur. Combatları iyice öğrenmek lazım onun için.

Alexander savaşında partinin ortasında solucan summon olup bütün takimi katletti mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...