Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Subnautica

toggie

Öne çıkan mesajlar

adam cok teknik detaya girmis, onun dedigi gibi olsa hic oynamazdin zaten. senin sikayetin sayilarindan kaynakliysa pek dedigin gibi cok fazla sayida birarada gormedim.

genelde grassy plateau (kum bol oldugundan herhalde) ve aurora cevresinde goruyorum. ayni anda en fazla 2-3 tane falan rastlamistim, kacmasi da pek zor degil seaglide olduktan sonra.

gerileri okudum da acid mushroom ile bi alakalari yok. zaten cok sig sularda var mushroom'lar, oralarda sandshark hic gormedim.
Sosyal ağlarda paylaş

2016 Temmuzda alıp biraz oynamıştım oyunu(az önce steamde ilk review ımı bu oyun için yaptım. :))

Eğlenceli idi vs sonradan oynamayı bırakmıştım. Release trailer ile gaza gelip kaldığım yerden devam ettim.

Cyclops ve prawn suit tamam. Seamoth depth module MK3 sonrası dün geceyarısı gibi lost rivera doğru yola çıktım.

Her ne kadar spoiler yememeye çalışsak da wikiada bir materyal ararken istemeden de olsa yiyorsunuz. :)

Oyunda gidilmesi görülmesi gereken o kadar çok yer var ki.

Uzun zamandır bu kadar yoğun oynadığım bir oyun olmadı. En son gece 3.30da yarın iş var diyip kapadım.

Oyunun başındaki materyalleri sıkılmadan arayın abi. Ben ortalara geldim. Daha sadece lost riverı görebildim. O da leviathanlardan köşe bucak saklanarak.

Leviathan nedir bilmeyen varsa Auroranın enkazının motor tarafına gidin. Sesini duyacaksınız zaten. :) Save etmeyi unutmayın.

Bu arada cyclops inanılmaz keyifli seamoth kullanması çok daha kolay ve dar alanlara girebiliyor diye onu tercih ediyorum. Max. 900mye dalıyor. Daha ileriye şu an gidemiyorum.

Cyclops ve Prawn suit için depth module lazım.

Lost river da şöyle bir yer..

Sosyal ağlarda paylaş

reaper'a denk geldim iki uc kere seamoth'tan disari teleportladi beni, ama yanina cekmedi hic. uzaktan uzaktan takildim. cok tirsmadim acikcasi ama bi sok gecirtiyo basta.

reaper'la ilk gorusmem nasil olacak cok merak ediyorum. basima gelecekleri biliyosun ama ne zaman olacagini bilmiyosun ya, buyuk dert.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

reaper'a denk geldim iki uc kere seamoth'tan disari teleportladi beni, ama yanina cekmedi hic. uzaktan uzaktan takildim. cok tirsmadim acikcasi ama bi sok gecirtiyo basta.

reaper'la ilk gorusmem nasil olacak cok merak ediyorum. basima gelecekleri biliyosun ama ne zaman olacagini bilmiyosun ya, buyuk dert.

Dışarıya teleportlayan warper. :)

Çok sinir bozucu.

Reaper leviathan çok daha iri. Zaten kendini belli ediyor.

Bence internetten çok spoil etmeden, kendiniz görün derim. Yoksa, derinlerdeki balıkların hepsinin videosu youtubeda var.

Ben headset ile oynuyorum. Çok daha keyifli oluyor.

Spoiler olmasın, 3000m derinlikte base yapmışlar

[video]https://www.youtube.com/watch?v=7Ov90yqU7yE?feature=oembed" width="459">

edit: sayfabaşı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kuzeybatıda, mushroom forestın hemen kuzeyinde bir düzlük var. Aşağısı lost river girişi. Blood oil falan oradan farmlanabilir. Ben oraya yapabilirim. Şu an spawn olduğum noktada, escape podun yanında ufak bir base im var. :)

Inactive lava zone a gitmeden önce, depth module MK2leri yapmam lazım, cyclops ve prawn suit için. Aksi halde gidemiyorum. :(

Lost riverda nickel ore aradım ama bulamadım.

Prawn suit için de kyanite istiyor. O da inactive lava zone ve lava lakesde varmış. :(
Sosyal ağlarda paylaş

save almayı unutmayın, hiç beklemediğiniz zamanlarda sinir krizlerine girebilirsiniz. Time capsule olayı çok hoşuma gitti. Prawn suit upgradelerini ihmal etmeyin, cycplos shield upgrade i erkenden bulmaya bakın, inventoryde repair tool, laser cutter ve rebreahter olsun daimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam kafaya koydum, cyclops ve prawn suit depth module upgradeleri için nickel ore ve kyanite farmlamak için yine lost rivera gittim (oradan da inactive lava zone a)

Nickel ore görmek çok fena. 1 saatte 7 tane mi ne toplayabildim. Neyse, upgradeler için yetti.

Dedim Cyclops ve prawn ile inactive lava zone a ineyim.

hayatımda bu kadar bunaldığım bir süre olmadı.

Lost riverdaki ghost leviathan dakika bir gol bir girişte hemen saldırdı cyclopsa.

Bir şekilde onu atlattım ama bu sefer de cyclops sonar upgrade yok ve zifiri karanlık hiç bir şey görmüyorum.

Tek çare console/cheat. :(

Sonarı takınca yolumu bulabildim. O da çok power yiyor. Cell yapa yapa lava castle a kadar geldim.

Burda da sea dragon leviathan rahat bırakmadı. Storyde biraz ilerledim, sea emperor leviathan gel bana gel bana dedi. Base e dönüp kapadım oyunu.

Tadım kaçtı biraz. Siz siz olun sonar upgrade ve bolca powercell yapmadan derinlere dalmayın.

Bir de decoy. :)

Bu akşam seamoth u console ile makslayıp öyle gideyim diyorum emperora. Sonrasında oyunu bitirip cheat free tekrar başlıcam sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

cyclops yapmadan lost river a gitmek nedir abi. seamoth tan sonra ilk iş cyclops yap. Zaten acayip zevkli kullanması. Rigged modu var ses yapmiyor. Radarda da görüyorsun levi falan gibi üst tier yaratiklari. Ghost levi saldirsa bile tanklıyor zaten. çıkıp 2 sn tamir edip geri biniyorsun. Seamoth a nerdeyse tek atıyor ghos levi.

Seamoth u da icine bindirebiliyorsun. ufak tefek yerler icin yine seamothla cikabiliyorsun. 4 5 tane storage i falan var içerde acayip iyi. Yalnız yedek bataryasiz cikmayin özellikle gideceginiz yere ne kadar yakiyor bilmiyorsanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

cyclops yapmadan lost river a gitmek nedir abi. seamoth tan sonra ilk iş cyclops yap. Zaten acayip zevkli kullanması. Rigged modu var ses yapmiyor. Radarda da görüyorsun levi falan gibi üst tier yaratiklari. Ghost levi saldirsa bile tanklıyor zaten. çıkıp 2 sn tamir edip geri biniyorsun. Seamoth a nerdeyse tek atıyor ghos levi.

Seamoth u da icine bindirebiliyorsun. ufak tefek yerler icin yine seamothla cikabiliyorsun. 4 5 tane storage i falan var içerde acayip iyi. Yalnız yedek bataryasiz cikmayin özellikle gideceginiz yere ne kadar yakiyor bilmiyorsanız.

Cyclops var abi zaten. Lost rivera seamoth ile çok rahat inebiliyorsun, depth module MK3 ile.

Bi de hem çabuk hem küçük, sonarı da var. Ghost leviathan aggro olmadan çok uzaktan görüyorum zaten.

Sorun lost riverdan inactive lava zone a inmekti. Yoksa 900m ye kadar seamoth kullanması çok kolay abi.

Ama cyclops için sonar 900+ derinlikler için zorunlu bence. Bir halt görmüyorum çünkü.
:(
Sosyal ağlarda paylaş

Abi leviathan ı gördün mü yapışacan suyun dibine, kenardan kenardan. Yoksa çok hızlı yakalıyor seni. Aklımda bir fikir var ama bilemedim.

Bu lost riverda ghost leviathan egglerin olduğu bir ağaç var. Onun oraya mı base yapsam diyorum. :)

Sakince bir yer. Etrafta bulaşan eden olmaz.

Ghost tree

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...