Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Stringray said:

bjk ekici'yi oynatmak değil fb'ye göndermek istemiyordu ve başarılı oldu zaten

applev0dka said:

ekici'nin Beşiktaş'ta kadroya girebileceğini düşünenler varmış lannnn

Başkasının alacağı oyuncuyu alamaması için -kendin almak yoluna gitmiyorsan- oyuncunun mevcut kulübüne "bunu bu kulübe satma" diye para/oyuncu peşkeşi çekmek size normal mi geliyor? Haydi mevzuatta açık vardı (diye düşünüyorum iş davalık edilemediğine göre) yapıldı, etik olmadığı gayet açıkken bununla övünmek, marifet gibi böbürlenmek nedir? Efendi Beşiktaş herhalde.

Hani kolayına yazmıyorum buraya artık da şu kadar yüzsüzlük enteresan ya. Türk futbolunda başarılı olmanın yolu en çirkin, en çakal olabilmeye doğru evriliyor yavaş yavaş. Sonra yok efendim sahaya neden bıçak atılmış, tank bile atılır 10 sene sonra.

abi ahmet ercanlar okuyup burda yargıya varmasanız ?

TS başkanı açıklama yapmadı mı, şu fiyatı istiyoruz versinler satalım diye, 1.5 veriyordu fener 2.5 istiyordu TS

o zaman parası yoktu fenerin çıkarıp veremedi, aziz'in kalemleri de Beşiktaş üstüne yıktı olayı işte.

daha geçen yaz fener kongre üyesi antalya başkanı da eto'o konusunda neler çevirdi, orda da aziz karıştırdı o zaman ?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet "Fenerbahçe Kongre Üyesi de olduğu için satmıyor bize şerefsiz!!!" dediğiniz adam bu sene bize de satmadı Eto'o'yu, gerçekten Aziz'in demesiyle oluyormuş demek ki.

Bizim kendi fikirlerimiz yok hacı abi, öyle sağdan soldan okuyup geliyoruz işte. Şu çok çok ucuz kişisel saldırılarınızı, çarpıtmalarınızı bırakın ya, adam gibi bir şey tartışılmıyor. Bu yüzden yazmıyorum işte. BJK'li adamlar gelmiş FB topiğine "size nasıl aldırmadık ama adamı heu heu" yazıyor, sonra da savunmaya geçiyor. Te allam.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Dedi sike yapip ustune yatan takimin taraftari sdfgh

Hadi sike olmadi diyelim, Fenerbahce avrupa fatihiydi 2 sene once de biz mi bilmiyorduk ahahah

Kac sene oldu sampiyonlar ligi muzigi duymayali?

abi sike dersen sizin de at sikeniz var,

yalniz sampiyonlar ligi topuna girmeyeydin xesxe, dinamo faciasinin yildonumu bile gelmedi :(
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Evet "Fenerbahçe Kongre Üyesi de olduğu için satmıyor bize şerefsiz!!!" dediğiniz adam bu sene bize de satmadı Eto'o'yu, gerçekten Aziz'in demesiyle oluyormuş demek ki.

Bizim kendi fikirlerimiz yok hacı abi, öyle sağdan soldan okuyup geliyoruz işte. Şu çok çok ucuz kişisel saldırılarınızı, çarpıtmalarınızı bırakın ya, adam gibi bir şey tartışılmıyor. Bu yüzden yazmıyorum işte. BJK'li adamlar gelmiş FB topiğine "size nasıl aldırmadık ama adamı heu heu" yazıyor, sonra da savunmaya geçiyor. Te allam.

kişisel saldırıyla ne alakası var..

kimler yazdı ekici'yi Beşiktaş aldırmadı haberini ?? Aynı kalemlerin genel olarak yazı usluplarına konularına falan bak.

Sonra TS başkanının açıklamasına bak, olay tamamen "paramız yok alamadık, BJK'ya yıkalım ihaleyi"

Beşiktaş engel oldu diye yazan adamlar belli işte onu diyorum sadece. Onların kaynakları ile gelip burda etik falan filan ders veriyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

CL'ye katılım domestik bir başarıdır. Çünkü yerel başarı ile o kulvardasın, zaten mevcut CL formatında Türkiye ikincisinin gruplara kalma şansı imkansıza yakın. O yüzden CL'de gruptan çıkıp bir de üstüne tur geçersen karşı tarafla kıyasa girmek gerek. BJK bunu yapamadı tarihinde henüz, Fenerbahçe 1 kez yaptı üstüne gruptan çıktıktan sonra tur da atladı. Biri Avrupa efsanesi diğeri bidon demiyorum ama yakın dönem kıyaslaması yaparsak Fenerbahçe Beşiktaş'ın hep önünde bu konuda
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Bjk hep aynı?

BJK yıllardır hep mağdur edebiyatıyla savunuldu taraftarları tarafından. "sevinmek için sevmedik" "şerefli ikincilikler" "efendi beşiktaş" hep bu edebiyatın söylemleri. Diğer takımlar hep katakulli, şike ile şampiyon olmuş da Beşiktaş çok efendi ve namuslu olduğu için olamıyormuş imajı yaratıldı.

İki sene şampiyon olunca da bunlara ihtiyaç kalmadı, haliyle efendi olmayı gerektirecek bir durum da kalmadı. Beşiktaş, yönetimi ve taraftarıyla GS ve FB'den daha pislik olunabileceğini gösterdi herkese.

abi sen hangi taraftardan bahsediyorsun ben bilmiyorum açıkçası, taraftar diye bahsettiğiniz dikkatinizi çeken 1-2 kişinin size doğru gelen yorumları.

"şerefli ikincilik" belli bir zamanı anlatan slogandı, geçen sene resmen başakşehir kayrıldı ve biraz fazla kayırmayı göze alsalar ikinci olsak yine haklı olarak söylenecekti mesela. şu an söylemenin elbette bir anlamı yok.

"sevinmek için sevmedik" bence gayet güzel taraftar açısından ve benim için her zaman geçerli. kupayı ben almıyorum ve kariyeri ben yapmıyorum sonuçta takımı izlerken keyif almak yeterli bence her maçta bu keyfi veriyorsa ok benim için olay.

"efendi beşiktaş" bir marketing projesi çok deşiyorsunuz olayı. evet eskilerden gelen derin bir anlamı var ama futbol kirleneli çok oldu ve asla eskisi gibi olamayacak. yine de en azından bjk için güzel bir slogan.

ekici konusunda çok canınızı sıkmış durum ama inan değecek bir futbolcu değil. aziz de farkındaydı durumun 2-3m bile vermedi ts'ye, verse anında salarlardı ekici'yi. eto'o durumu da buna benzerdi fiko da 2-3m verse salardı antalya ama vermedi çünkü değmezdi. ayrıca kendini 3 başkan arasındaki çekişmeye malzeme etmesi tamamen yine ekici'nin ve menajerinin (tabi ki babası) hatası, eto'o bu hatayı yapmadı ve paf'a felan gitmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Peregrin said:

Esh said:

Dedi sike yapip ustune yatan takimin taraftari sdfgh

Hadi sike olmadi diyelim, Fenerbahce avrupa fatihiydi 2 sene once de biz mi bilmiyorduk ahahah

Kac sene oldu sampiyonlar ligi muzigi duymayali?

abi sike dersen sizin de at sikeniz var,

yalniz sampiyonlar ligi topuna girmeyeydin xesxe, dinamo faciasinin yildonumu bile gelmedi :(

Abi sizin 0 cekmenizin uzerine yok simdi sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Bence ölüm grubu ihtimali daha fazla artık. İlk torbadan giren Rusya, Ukrayna şampiyonlarını bir kenara koyarsan UEFA puanı olarak ilk torbadan girebilecek birkaç takım 2. torbada yer alıyor. Real-PSG, Bayern-Barça, Chelsea-Atletico vs. kombinasyonlar çok olası. Ama diğer yandan normalde 3 veya 4.torbada yer alabilecek Rus şampiyonu da gelebiliyor ilk torbadan
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

Holy said:

Bjk hep aynı?

BJK yıllardır hep mağdur edebiyatıyla savunuldu taraftarları tarafından. "sevinmek için sevmedik" "şerefli ikincilikler" "efendi beşiktaş" hep bu edebiyatın söylemleri. Diğer takımlar hep katakulli, şike ile şampiyon olmuş da Beşiktaş çok efendi ve namuslu olduğu için olamıyormuş imajı yaratıldı.

İki sene şampiyon olunca da bunlara ihtiyaç kalmadı, haliyle efendi olmayı gerektirecek bir durum da kalmadı. Beşiktaş, yönetimi ve taraftarıyla GS ve FB'den daha pislik olunabileceğini gösterdi herkese.

abi sen hangi taraftardan bahsediyorsun ben bilmiyorum açıkçası, taraftar diye bahsettiğiniz dikkatinizi çeken 1-2 kişinin size doğru gelen yorumları.

"şerefli ikincilik" belli bir zamanı anlatan slogandı, geçen sene resmen başakşehir kayrıldı ve biraz fazla kayırmayı göze alsalar ikinci olsak yine haklı olarak söylenecekti mesela. şu an söylemenin elbette bir anlamı yok.

"sevinmek için sevmedik" bence gayet güzel taraftar açısından ve benim için her zaman geçerli. kupayı ben almıyorum ve kariyeri ben yapmıyorum sonuçta takımı izlerken keyif almak yeterli bence her maçta bu keyfi veriyorsa ok benim için olay.

"efendi beşiktaş" bir marketing projesi çok deşiyorsunuz olayı. evet eskilerden gelen derin bir anlamı var ama futbol kirleneli çok oldu ve asla eskisi gibi olamayacak. yine de en azından bjk için güzel bir slogan.

ekici konusunda çok canınızı sıkmış durum ama inan değecek bir futbolcu değil. aziz de farkındaydı durumun 2-3m bile vermedi ts'ye, verse anında salarlardı ekici'yi. eto'o durumu da buna benzerdi fiko da 2-3m verse salardı antalya ama vermedi çünkü değmezdi. ayrıca kendini 3 başkan arasındaki çekişmeye malzeme etmesi tamamen yine ekici'nin ve menajerinin (tabi ki babası) hatası, eto'o bu hatayı yapmadı ve paf'a felan gitmedi

Cevapların güzel ama bunların hepsi "Beşiktaş'a özgü" oldu. Bu yüzden mağdur edebiyatı dedim işte.

Denizli'de FB'nin kaybedilen şampiyonluğu var mesela, şu bütün sahaya konfeti atılıp 16 dakika uzayan, FB'nin kazanmaması için sahaya adam girmesinden tut, hatalı hakem kararlarına kadar baştan sona çalışılan bir maç. Bu maçın sonrasında çok şey konuşuldu ama şerefli ikincilik demedi FB yönetimi/taraftarı.

Sevinmek için sevmedik her takım taraftarı için geçerli olan bir olgu zaten. Gerçek taraftarlık bunu gerektirir. Burda göze batan olay Beşiktaş'ın başarısız olduğu yıllarda taraftarın kendi kendini tatmin etmesi. Sportif başarı ile cevap veremedikleri durumda bir savunma mekanizmasıydı.

Efendi Beşiktaş sloganı ise gerçekten Türk Futbolu için bir utanç tablosu şu anda. Ben bir Fenerbahçe'li olarak gerçekten Beşiktaş'ı efendi olarak düşünürdüm, ta ki şu son 3-4 seneye kadar. 3-4 sene öncesinden başlayan trend, şampiyonlukla birlikte perçinlendi ve iki senedir inanılmaz büyüdü. Efendilik, yerini serseriliğe, çakallığa vs. bıraktı ve bunun savunması olarak da "Siz başarılıyken neler neler yaptınız, şimdi sıra bizde" gibi bir kılıf ortaya atıldı çoğu zaman. Keşke Beşiktaş diğerlerinin anlayacağı dilden konuşmak yerine efendi kalarak başarsaydı bunları da, Türk futbolu için umudumuz kalsaydı birazcık.
Sosyal ağlarda paylaş

onun kötü bir kılıf olduğuna katılıyorum abi ben ama utanç tablosu durumunda olması bjk'nin suçu değil, siz bütün olayı fikret orman yönetimine atıyorsunuz.

bak daha bugün konyaspor'un yaptığı skandal duyurular. bıçak atanlar, sahaya girenler, bjk futbolcularına saldıranlar ve daha iki ay önceki ztk finalinde aynı şeyleri birebir yapan islamcı şerefsizler nasıl su üstüne alıyorlar kendilerini

http://konyaspor.org.tr/kamuoyuna-duyuru-7/
http://konyaspor.org.tr/bir-teror-orgutunun-bitmeyen-senaryosu/

bugün tüm spor medyasında bjk'ye saha kapatma geleceği konuşuluyor

bunun üzerine başakşehir'e geçen sene verilen komik cezaları felan koy

demirören'in anlamsız şenol güneş isteği, o olmayınca gs ile anlaşacak lucescu'yu alması vs vs binbir türlü şerefsizlik dönüyor ortada

yani şu ortamda bjk'nin kalabildiği kadar düzgün kalabilmesi benim için yeterli pürpak şekilde ilerlemesinin imkanı yok, aksi halde bu çakallar takım felan bırakacak gibi değil
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Stringray said:

normal gelmiyor ama bir kulüp başkanının "kafamı kızdırmasınlar en iyi oyuncularını alıp yedek oturturum" demesi daha büyük yüzsüzlük. ne ekersen onu biçiyorsun, hep efendi durmak türkiye gibi rezil ülkelerde sökmüyor maalesef.

Sırf kafası kızdı diye en iyi oyuncunu ikna edebiliyor ve mutlu eden maaşı veriyorsa, yedek oturma ihtimalini bile bile o oyuncu da oraya gidiyorsa kimseyi bağlamaz. Ekici örneğinde olduğu gibi kulübün cebine rüşveti sokup herifi futbol hayatının en önemli dönemlerinden birinde 6 ay paf takıma mahkum etmek ise düpedüz şerefsizlik.

Türkiye gibi rezil ülkelerde kısa dönem yerel şampiyonluk yaşayacaksın diye bu kadar çirkinleşirsen de ülke Katar'a, Çin'e döner işte böyle. Biri 10 sene CL'e gidemez, öbürü 6 yer döner, beriki 5 senelik takıma elenir, herkes FFP'den kan ağlar falan filan. Avrupa'nın en değerli bilmemkaçıncı ligi, yersen.

Ekici Trabzonla x yıllık sözleşme yapmış ve o sözleşmeye "şu paraya fesholur" maddesi ekletmemişse, seve seve o sözleşmeyi tamamlayacak, bunu göze almadıysa o sözleşmeyi imzalamasaymış. Trabzon kulübünün sebebi ne olursa olsun sözleşmeyi feshetmeme hakkı var. Hiçbir yerinde etik bir problem yok. Ekici kadroya girmeyi haketmiş de mi girememiş Trabzon'da? Ekici hangi tarihten beri kadroya giremiyor?
Fener'e gidicem diye ağlamak yerine adam gibi topunu oynasaydı.

Baggio said:

yedek oturma ihtimalini bile bile o oyuncu da oraya gidiyorsa kimseyi bağlamaz.

Sözleşme bitene kadar Trabzon'da kalma ihtimalini bile bile oraya gidiyorsa bu Beşiktaş'ı bağlamaz. Hatta kadro dışı kalma vs konuları bile var o sözleşmede. O zaman 3 yıllık değil 2 yıllık sözleşme yapsaydın ya da "3 milyona serbest kalır" diye bi madde koydursaydın.
Sosyal ağlarda paylaş

ŞL'nin yeni sisteminde hiçbir mantık yok, ufak takımların sürpriz yapıp yukarı çıkmasını engellemek için resmen o sistem başka bir şey değil.

O yüzden bir Türk takımının artık hiçbir şansı yok ikinci tur ötesine, zaten bu zihniyetle hiçbiri bir bok yapamaz da sdfsad

AL de takılıp piyasa yapmak gerek, yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Efendi Beşiktaş sloganı ise gerçekten Türk Futbolu için bir utanç tablosu şu anda. Ben bir Fenerbahçe'li olarak gerçekten Beşiktaş'ı efendi olarak düşünürdüm, ta ki şu son 3-4 seneye kadar. 3-4 sene öncesinden başlayan trend, şampiyonlukla birlikte perçinlendi ve iki senedir inanılmaz büyüdü. Efendilik, yerini serseriliğe, çakallığa vs. bıraktı ve bunun savunması olarak da "Siz başarılıyken neler neler yaptınız, şimdi sıra bizde" gibi bir kılıf ortaya atıldı çoğu zaman. Keşke Beşiktaş diğerlerinin anlayacağı dilden konuşmak yerine efendi kalarak başarsaydı bunları da, Türk futbolu için umudumuz kalsaydı birazcık.

Abi sen bi fenerli olarak hic oyle elestiri geyigine falan girme zaten. Once azizydirimsporlu olmayi birakin ondan sonra efendilik durustluk hak huk konusursunuz.

Ayrica ne yapmis besiktas taraftari da gelmis buraya "ay ben cok utandim" falan diyosun. Hani ne bileyim bi munih, bi arsenal taraftari olursun anlarim. Fenerli olunca once bi kendinden utandin mi da baskasini yermeye caliaiyosun diye sorarlar adama.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten çuvaldızı kendi takımıma batırıyorum, son cümlemde demişim ki bu takımlardan ve taraftarından daha pislik olmaya başladı.

Ben Aziz Yıldırım savunucusu değilim, ben Fenerbahçe'yi seviyorum ve malesef ki takımın başında bu adam var 20 senedir. Gitsin diye uğraşıyorum/uğraşıyoruz zaten bir grup düzgün taraftar olarak ama yetmiyor henüz.

Sonuç olarak Beşiktaş'ın bok çukurunun bekçisi haline gelmesi ne size yarar, ne bize.
Sosyal ağlarda paylaş

aktif; TS bu adama demedi mi "beni seni BJK'ye satacağım FB'ye değil, gidiyorsan git, gitmezsen PAF'tasın" diye? Adam durup dururken "ben sizde oynamayacağım FB alana kadar maçlara çıkmıyorum" demedi herhalde :) Saçma şeyleri savunuyorsunuz, daha fazla tartışmayacağım bu konuyu.

Aziz gidene kadar kulüplerin başındaki adamlar adam kalmaya devam etseydi Aziz gittiğinde o adamlar gibi düzgün biri gelme ihtimali olurdu, şimdi Aziz gitse de Aziz gibi, Fiko gibi başka bir adam gelecek. Sadece isim değişecek. "ÖNCÖ SÜZ TÖMÖZLÖYÖN" mantığınızın boklu tarafı bu ama hazır ağzınızda Aziz sakızı varken anlamaya, dinlemeye gerek yok elbet. Kolaya kaç geç. CabukTroll.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...