Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Fener sampiyon olsa ne azize karsi bi durus sergilersiniz ne de hak huk falan konusursunuz abi.

Egri oturalim dogru konusalim sizin karsi oldugunuz aziz yildirim degil, fenerin sampiyon olamamasi. Fener sampiyon olsa tum dertleriniz bitecek zaten. O sikintinin birikmesi ara sira grizu patlamasina sebep oluyo o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

okul açık uğraşmayı bıraktı galiba ?

geçen haber gördüm geri döndüler diye, şu azizin kombineleri falan bloke ettiği tribünlerdi sanırım kale arkası, detayı okumadım ama ufak çaplı bir barışma falan mı var aslı neydir olayın.

siz daha net bilgi verirsiniz

Barışma falan yok, zaten kanka olmak ya da küsmek gibi bir misyonu hiç olmamalıydı da işte...

Baştan kendi paralandırdığı "paralı köpeklerin" bir kısmı daha fazla para istemeye, bir kısmı da "bu ne lan Fenerbahçe'liliği bıraktık Aziz'li olduk" demeye başladı zamanında. Bu da başta yapmaması gereken şeyi sonunda düzeltip kesti ilişiğini. Bu sefer de misilleme diye istifaya çağırmaya falan başladılar, o da yine daha büyük bir hata yapıp kafasına göre kombine iptal etti.

Tayyip-devlet-Fetö ilişkisi nasılsa Aziz de kulübün içinde, tribünde falan öyle adam ayıkladı. Zamanında kendi yerleştirdiği, para yedirdiği, kendini şakşaklattığı kim artık işine glemiyorsa banladı resmen. İki üç senedir kombineler "her yerin fiyatı bu ama okul şimdilik satılmıyor GBT yapıcaz" diye çıkıyor, şaka değil.

Şimdi baktı pabuç bağlı, tribünler boş, husumet askıya alınıp her yeri açtı işte olması gerektiği gibi. Telekom'la okul da bu sene daha uyumlu takılacak gibi tezahüratlar yaptı yer yer SG maçında ama görücez artık, takımın durumuna göre şekillenir biraz da.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

aktif; TS bu adama demedi mi "beni seni BJK'ye satacağım FB'ye değil, gidiyorsan git, gitmezsen PAF'tasın" diye? Adam durup dururken "ben sizde oynamayacağım FB alana kadar maçlara çıkmıyorum" demedi herhalde :) Saçma şeyleri savunuyorsunuz, daha fazla tartışmayacağım bu konuyu.

Aziz gidene kadar kulüplerin başındaki adamlar adam kalmaya devam etseydi Aziz gittiğinde o adamlar gibi düzgün biri gelme ihtimali olurdu, şimdi Aziz gitse de Aziz gibi, Fiko gibi başka bir adam gelecek. Sadece isim değişecek. "ÖNCÖ SÜZ TÖMÖZLÖYÖN" mantığınızın boklu tarafı bu ama hazır ağzınızda Aziz sakızı varken anlamaya, dinlemeye gerek yok elbet. Kolaya kaç geç. CabukTroll.

Oyuncuyu alıp yedek oturtmakla, alıp istediği takıma satmak arasında ne fark var? Beğenmediğinde gitmek istiyosan sözleşme imzalarken ona göre serbest kalma maddesi koydur ki talibin olan takım seni alabilsin. Adam transfer muhabbetinden önce ilk 11den düşmüştü zaten, formu rezildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Tam olarak neyi deşmeye çalıştığını anlamadım.

Bir şeyi deşmeye çalışmıyor, kendisi tam olarak bir şeyler ifade edemediği için senin kişiliğini ve güvenilirliğini alakasız konularla, geçmişinle falan çürütmeye çalışıyor ki senin söylediklerinin içi de boşalsın.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Oyuncuyu alıp yedek oturtmakla, alıp istediği takıma satmak arasında ne fark var?

Oyuncu senin "malın" değil, o fark var. Satmak Kontrat haklarından erken vazgeçmek için isteyeceğin parayı belirli bir seviyede tutabilirsin elbet, ama bir kulübe 2'ye satmayı kabul edip öbüründen 3-5 isteyemezsin, belli bir kulüple bireysel anlaşması için zorlayamazsın, illa gideceksin diyemezsin. Bunları bilmeyecek kadar naif olduğunu düşünmüyorum, gereksiz post.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Valla sen sevinebilirsin istediğinle de ben 3 Temmuz sonrası Aziz'le kazanılan hiç bir şeye adam gibi sevinemiyorum.

Tuttuğum takım başarı kazanınca sevinmem normal ama bu Aziz'i sevdiğim anlamına gelmiyor. Tam olarak neyi deşmeye çalıştığını anlamadım.

Fenerbahce = aziz yildirim.

O yuzden biz sevmiyoruz ama takimin basarisini seviyoruz demen tamamen geyik. Al adam basket takimi da benim basarim diyor. Zamaninda futbol takimini da ben kurdum ben yaptim oyle sampiyon olduk diyor. Sen seversin sevmezsin ama adam takimin sahibi. Var mi baska bir takimda boyle bir sahip? Bi gokcekspor bi de eski genclerbirligi vardi heralde.

Ben fenerli olsam herhangi bir basariya sevinmem icin azizin gitmesini beklerdim.

Ayrica onceden biri yazmis ulke batak aziz gitse ne olur diye. Bence Aziz gitse futbol temizlenir evet. Cunku sayesinde butun takimlar ayni dallama tarzda yonetime sahip oldular. Haksizken bagiran, sucluyken ses cikartmayan, hak yiyince kis kis gulen yavsakligin temel sebebi aziz yildirim
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

oyuncu senin malın. modern çağdayız diye adı farklı anılıyor olabilir ama imzalananlar gayet kölelik anlaşması. ty

sen kölene karşı vaat ettiklerini yerine getiriyorsan o da oturup senin istediğini yapmak zorunda. bu kadar basit maalesef.

Oldu canım :) Ya büyük saçmalıyorsunuz, cevap veresim gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kendimi tam olarak ifade edemedigim yer neresi mesela?

Basta burada ufak capli bir laf sokma ysandi, yok "besiktaslilar simardi da eskiden boyle miydi?" Gibilerinden. Biz de once soyleyene bi bakin demeye calisiyoruz. Nesini anlayamadin bunun?

Baggio said:

Holy said:

Tam olarak neyi deşmeye çalıştığını anlamadım.

Bir şeyi deşmeye çalışmıyor, kendisi tam olarak bir şeyler ifade edemediği için senin kişiliğini ve güvenilirliğini alakasız konularla, geçmişinle falan çürütmeye çalışıyor ki senin söylediklerinin içi de boşalsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Fenerbahçe'yi tarihini okuyup, izleyip, öğrenip, daha sonra da maçlarını izleyerek sevdim. Benim Aziz'e karşı herhangi bir sevgim yok, Fenerbahçe'ye var.

Senin için Fenerbahçe = Aziz olabilir ama benim için öyle değil. Sen buna göre yaklaşıyorsan zaten tüm Fenerbahçelilere, çomar kafasındasın. O yüzden ciddiye alıp cevap vermeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

aktiftablet said:

Oyuncuyu alıp yedek oturtmakla, alıp istediği takıma satmak arasında ne fark var?

Oyuncu senin "malın" değil, o fark var. Satmak Kontrat haklarından erken vazgeçmek için isteyeceğin parayı belirli bir seviyede tutabilirsin elbet, ama bir kulübe 2'ye satmayı kabul edip öbüründen 3-5 isteyemezsin, belli bir kulüple bireysel anlaşması için zorlayamazsın, illa gideceksin diyemezsin. Bunları bilmeyecek kadar naif olduğunu düşünmüyorum, gereksiz post.

şunun aynısını geçen eto'o konusunda bir Beşiktaşlı söylemişti.

olur mu lan öyle şey, serbest piyasa sana 3e ötekine 5e der..
ister satar ister satmaz zaaaaaaa

yazıyordu fenerliler sanki, dur bi aramaya inanayım ben
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

kendimi tam olarak ifade edemedigim yer neresi mesela?

Basta burada ufak capli bir laf sokma ysandi, yok "besiktaslilar simardi da eskiden boyle miydi?" Gibilerinden. Biz de once soyleyene bi bakin demeye calisiyoruz. Nesini anlayamadin bunun?

"Söyleyene bir bakın" direk çoluk çocuk argümanı çünkü, hani tartışmayı bir yere taşıyan bir söz öbeği değil. Öyle yapmıyoruz demiyor, siz de öyle yapıyorsunuzu ima ediyor ama destekleyecek bir data yok, ee, point?

Fenerbahçe'yi seven herkesin Aziz'i de sevdiğini, kabullendiğini, metodlarını onayladığını veya göz yumduğunu kendi organlarından genelleyip genelleyip geçiyorsun. Çok kaale alınacak bir yerin yok esasen ama son bir açıklayayım istedim. Forum genelindeki kime troll atsam kardır, belki tutar amaçsızlığı.

Burada bir şeyler nasıl daha iyi olur diye tartışan adamların Aziz Yıldırım'ı seviyor olma ihtimali yok, fakat senin uzaktan hoş gelen davul iddiaların gibi "Aziz olduğu sürece sevinmeme" gibi bir ihtimali de yok. Fikret tam Aziz'in ayarında kalitesiz bir adam ama iki senedir yer gök inliyor abartıdan, o nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

aktiftablet said:

Birbirimizi anlıyoruz da taraflı baktığın için anlaşamıyoruz.

Sözleşme feshederken fesih sözleşmesi diye birşey yapılmıyo mu? Trabzonun bu sözleşmeyi beğenirse imzalama, beğenmezse imzalamama hakkı yok mu? Karşıma FB gelirse fesih yapmam diyebilir. Trabzon sözleşmeye aykırı bir hareket yaptıysa zaten mahkemeye ver hakkını al? Sözleşme dahilinde imzalarken alacağın para karşılığı adamlara ne haklar verdiysen adamlar yapacaklar. Ki paf takıma gönderilme, hatta para cezaları vs hepsi yazar zaten. Bizim burda paylaştığımız gibi tek satır değil o sözleşmeler.
Bir oyuncuyu oynatmayıp yedek oturtmak amacıyla almak etik ise (ki bence de etiğe aykırı hiçbir yanı yok), oyuncuyu sözleşmesi bitmeden istediği takıma satma, istemediğine satmama da aynı şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla senin azizi sevip sevmemene gore degismiyor karsidan bakan birinin algisi.

Turkiye denince nasil almanin gozunde tayyibin ulkesi canlaniyosa fenerli diyince de bir galinin besiktaslinin gozunde azizyildirimaporluluk canlaniyor.

Siz kendiniz tepki koymadan gelip buraya "biz takimi seviyoruz azizi degil" nidasiyla yaklasirsaniz, futbolu veto edip basket stadini patlatincaya kadar doldurursaniz bu en iyi ihtimalle benim dedigim "sampiyonlukta azizcilik, diger turlu pacali kopeklev" mantigina cikar.

Tepkiyi koyuyosan her alanda koyacaksin.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

yazıyordu fenerliler sanki, dur bi aramaya inanayım ben

Random "Fenerliler" beni ilgilendirmez, benden bulursan getir ben de hatamı göreyim. Öyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum ama belli de olmaz tabii.

Oyuncu oyuncun olduğu sürece birçok şeye hakkın vardır ama kariyerini nasıl devam ettireceğine karışmak gibi bir hakkı yok kimsenin. İki kulüp birbirini sevmiyor veya fazla seviyor diye etik olmayan ve kısmen illegal şekillerde taş koymak, transfere zorluk çıkarmak ile, kulübe sormadan adamla görüştükten sonra "biz anlaştık kardeşim vereceksiniz" demeyi karşılaştırmak neyin kafası ayrıca, nereden Eto'o oldu konu yine?

İki sayfa önce "bizim amaç Fenere aldırmamaktı zaten başardık ehuehu" diye marifet gibi anlatırken nasıl oldu da böyle bir olayın yaşandığını reddetme noktasına geldiniz onu anlamadım bir de, nasıl döneklik olm bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Ciddiye al ya da alma, bu is boyle. Bu sene sampiyon olsa fener yine buralarda sevinc nidalari, en buyuk fener ler havada ucacak. Sonra aziz cikip ben yaptim susun pavali kpeklev diyecek.

Susacajsiniz

hmm türksün

türkiyenin cumhurbaşkanı kim rte

rte hangi partinin başında akp

akp'yi kimler destekliyor çomarlar

esh çomarmış beyler kanıtladım

oh wait bende çomarım

OH WAIT HERKES ÇOMAR
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Siz kendiniz tepki koymadan gelip buraya "biz takimi seviyoruz azizi degil" nidasiyla yaklasirsaniz, futbolu veto edip basket stadini patlatincaya kadar doldurursaniz bu en iyi ihtimalle benim dedigim "sampiyonlukta azizcilik, diger turlu pacali kopeklev" mantigina cikar

Basketbolda 8-10 senedir kombinem var, futbolda daha da uzun. Geçen senenin ikinci yarısı dahil her maça giderim, gitmezsem kendimi ve kulübü cezalandırmış olurum. Gider tepkimi gösteririm onun yerine.

Tartışmayı benimle yaparken kullandığın örnek ve genellemeler alakasız hırbolar olduğu sürece bir yere varma ihtimalimiz yok maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl komik olan bence şu;

Biz bu forumda yazan, aklı başında fenerliler olarak Aziz'i sevmiyoruz. Hiç bir alanda sevmiyoruz. Dışarıda da sevmiyoruz, takımın başında da sevmiyoruz.

Siz (bu forumun beşiktaşlıları) ise Aziz v.2 olma yolunda emin adımlarla ilerleyen, hükümetin yalayıcısı, bulduğu her ortamda sağa sola laf atmaya bayılan Fikret "Başkanım" Orman'ı bağrınıza basıyorsunuz.

Umarım bir kaç yıl geçtikten sonra aradaki benzerlikleri ve farkları anlayıp, kendiniz ve ülke futbolu/sporu için doğru olanı tercih edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Azizi sevmiyosan tepki koyarsin diyoruz adam 10 senedir kombineliyim diyor.

Daha denecek bisi yok ki?

Bence de kisilerle kulupleri ayiralim.

Oh wait...

Holy said:

Asıl komik olan bence şu;

Biz bu forumda yazan, aklı başında fenerliler olarak Aziz'i sevmiyoruz. Hiç bir alanda sevmiyoruz. Dışarıda da sevmiyoruz, takımın başında da sevmiyoruz.

Siz (bu forumun beşiktaşlıları) ise Aziz v.2 olma yolunda emin adımlarla ilerleyen, hükümetin yalayıcısı, bulduğu her ortamda sağa sola laf atmaya bayılan Fikret "Başkanım" Orman'ı bağrınıza basıyorsunuz.

Umarım bir kaç yıl geçtikten sonra aradaki benzerlikleri ve farkları anlayıp, kendiniz ve ülke futbolu/sporu için doğru olanı tercih edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Her şey sözleşme değil. Sözleşmeler yönetmeliklerin ve kanunların altındadır. Fifa nezdinde de bir oyuncuyu satmaya niyetlendiysen ve belli bir para belirlediysen, hem o parayı verip hem oyuncunun da gitmek istediği kulübe keyfi hayır diyemezsin. Kişilik haklarına aykırıdır, kötü niyettir, adamın mesleğine zarardır çünkü. Serbest kalma maddesi koysaymış akıllıca olabilirmiş de konumuz o değil yani.

Neden dava açılmadığını ben de tam bilmiyorum ama ya teknik bir boşluk vardı ve sonuç elde edilemeyecekti, ya da sonuç elde edilemezse yaşanacak prestij kaybı riskini Aziz egiosti alamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...