Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Oyuncu x kulubune gitmek istemiyosa zorlayamazsin.

Bonservisi bu sattik aldik yok. Kole degil darkin dedigi gibi.

Ama su da var neden gitmek istemiyosun diye sorarlar. Mantik ne yani? Adamlar seni satip para kazanacak, sen de kazanacaksin. Gelip tavir koyuyosun ben su takima giderim bu takima gitmem diye. E satacak olan kulup de dogal olarak "madem beni zarar ugratiyosun boyle bi sekilde, daha fazla huzur kacirma" diyip ceza veriyor pafa yollayarak.

Fenere bonservissiz gidecekti heralde, beaiktas para veriyordu bi miktar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kombine almayarak koyduğun tepki Aziz'e değil, Fenerbahçe Kulübü'ne konmuş oluyor ama.

Onu da geçtim, kombine alarak tepkini stadda istifaya davet ederek de koyabilirsin ya da kongre üyesi olman gerekiyor, başka şekilde tepkini anlamlı şekilde koyamazsın.

Esh said:

Azizi sevmiyosan tepki koyarsin diyoruz adam 10 senedir kombineliyim diyor.

Daha denecek bisi yok ki?

Bence de kisilerle kulupleri ayiralim.

Oh wait...

Holy said:

Asıl komik olan bence şu;

Biz bu forumda yazan, aklı başında fenerliler olarak Aziz'i sevmiyoruz. Hiç bir alanda sevmiyoruz. Dışarıda da sevmiyoruz, takımın başında da sevmiyoruz.

Siz (bu forumun beşiktaşlıları) ise Aziz v.2 olma yolunda emin adımlarla ilerleyen, hükümetin yalayıcısı, bulduğu her ortamda sağa sola laf atmaya bayılan Fikret "Başkanım" Orman'ı bağrınıza basıyorsunuz.

Umarım bir kaç yıl geçtikten sonra aradaki benzerlikleri ve farkları anlayıp, kendiniz ve ülke futbolu/sporu için doğru olanı tercih edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer Aziz gibi, bir organizasyonun başında ~20 sene geçirmiş bir kişi hakkında konuşuyorsak, normlar farklılaşıyor yalnız.

Kombineden konuşuyorsun mesela, 2016-2017 senesinde bir futbol kulübünün en yoğun destek aldığı kale arkası tribünlerine kombine satılmasını engelleyen bir başkan düşünün.

Aziz'in kulüp dışında, kulüpten bağımsız olarak yaptıkları kendisini bağlar. Fenerbahçe taraftarı olarak bundan rahatsız olabiliriz ancak bu birşey ifade etmez.

Aziz'i sevmeyen onbinlerce Fenerbahçe taraftarı var. Futbol dalında elde edilemeyen başarıdan da olabilir, bu başarısızlıklar sonrasında sergilediği tavırdan da. İstifa edip geri dönme, konuyu hakemlere/federasyona/rakiplere yıkma, seyirciye şampiyonluk kutlamasında küfür etme, vb.

Ben şahsen Fenerbahçe'yi içine soktuğu şike durumu nedeniyle sevmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aziz'i en başta sevmeme durumum RTE'ci olması. Klubün temelleri Cumhuriyet tarihiyle yazılmışken, futbol maçı yaparken cepheye kurşun taşımış bir klubün, Atatürk'ün ziyareti ve anı defterine yazdıklarıyla anılan bir klubün, bugün RTE ile kolkola olmasını sevmiyorum. Diğer konu 20 senedir başta, başarılı olsun olmasın yerini bırakmalı, aksi halde kendi içinde bile Cumhuriyet değerlerinden uzaklaşıp padişahlık sistemiyle yönetilen bir klube dönüşüyor.

Yönetimde gençleri sürekli engelleyen, saha dışında yaptığı aşırılıklarla, gfb ile takışmasından tut saha dışında jipinden taraftarla yaptığı kavgalar, yolda daha geçen gün motorcuya küfürler falan bu kadar ego bana ters geliyor. Bunlarla anılan bir başkanı olması dedenden miras bir klubün başında, üzüyor da. Salak salak hareketler...

Şu cadde yürüyüşünde abartılmıştı, 3 Temmuz sürecinden sonra "Fenerbahçe için hapis yattı abi" kafasını bir türlü aşamadı taraftar. Ha şöyle de bir durum var, Aziz çıksın, takımın ihtiyacı var para lazım desin, insanlar gider Fenerium'u talan eder, kaç sene evvel klimayı alan adam vardı mağazadan. Ama bu durum Aziz'i kurtarmak için değil takım için yapılan bir konu. Nasıl ki 15 Temmuz RTE'nin yerini sağlamlaştırdı, 3 Temmuz da Aziz'in koltuğa yapışmasını sağladı...
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Ohoo. Reklam bot olayı sadece Fm'ye has değil ki. Fallout (Daha doğrusu Bethesda), Apple, Blizzard(blizzard ile ilgili kötü haberler)....

Ben diyorum zaten. Kizilelma yapay zeka ile insanın birbirlerine en yakın olduğu noktayı temsil ediyor.

Yine de senin kafana göre birisinin yazdıklarını siliyor olman hoş değil. Vale'ye de yapmıştın bunu. Tamam içerik olarak çok kaliteli mesajlar atmıyor olabilirler ama ne trolleme var ne hakaret var ne de ortalığı karıştırma var.

Hem Kizillelma'nın kendine özgü bir yazım şekli de var.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Aceace said:

Ohoo. Reklam bot olayı sadece Fm'ye has değil ki. Fallout (Daha doğrusu Bethesda), Apple, Blizzard(blizzard ile ilgili kötü haberler)....

Ben diyorum zaten. Kizilelma yapay zeka ile insanın birbirlerine en yakın olduğu noktayı temsil ediyor.

Yine de senin kafana göre birisinin yazdıklarını siliyor olman hoş değil. Vale'ye de yapmıştın bunu. Tamam içerik olarak çok kaliteli mesajlar atmıyor olabilirler ama ne trolleme var ne hakaret var ne de ortalığı karıştırma var.

Hem Kizillelma'nın kendine özgü bir yazım şekli de var.

kızılelma'nın kendine göre yazım şekli trolleme değil mi zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

soldado ile anlaşıldı diye haber düştü trtspor'a. rvp gitmeden gelirse çöp transfer, gitse bile ortalama eh işte. aşırı düşüşteydi, sakatlık problemi var vs...

2 sene sonra "x sakatlığını bizden sakatladı" diyebileceği bi x de yok şuan. tutar inşallah formda soldado iyi adamdı böyle domine edemese bile oyunu. severdim ben.

bir de meksika'dan 23 yaşında bi kanat geliyormuş. hafta içi duyurulur eğer anlaşılırsa dedi eski firmadan bi arkadaş. ismini de verdi de unuttum bakarım akşam yazarım asdfdsa
Sosyal ağlarda paylaş

adamın heyecanlandırması sıkıntı, ne gerek var.

şu meksika'daki bebe için arkadaş iyi çocuk bayağı, tutarsa fb iyi kazanır diyordu. o tip adamlara yönelmek gerek zaten.

hep diyorum, bjk'yi 2 senedir şampiyon yapan iskeletin maliyeti totalde 20 milyon euro değil. oğuzhan, atiba, tolgay, marcelo, fabri vs... hiçbirinde kimse heyecanlanmadı ama adamalrın değeri ortada.

verimli adam aldığın sürece sene sonu heyecanlan yeter zaten.

fb'nin transferleri gayet iyi gidiyor şimdilik, iş yaparsınız bu sene.

halen ciddi yaratıcı oyuncu problemi var sadece o kadar. valbuena tek başına lig başlayınca bir şey yapamaz diego gibi dımdızlak kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...