Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

avcı maçtan sonra basın toplantısında rakip takım analizi yaptıkları gibi hakem analizi de yaptırdıklarını söyledi.

yani bir hakem mentörleri olduğunu anlattı ki tr de tek başakşehirde varmış kadrolu böyle bir personel. adam pozisyon hakkında elemanına danışıp basın toplantısında "2. gol golmüş" diyor.

ki bu vatandaşın işi bu olduğu için kurallara heralde hakimdir.

ayrıca göz-nizam sahibi olan, yapılan işin doğasını bilen herkesin pozisyonu izlediği anda benim gibi "buz gibi gol" tepkisi vermesi gerek. çünkü janssen'in volkanı rahatsız etmediği ve görüş açısını kapatmadığı görüntülerde çok açık.

kaldı ki clichy topa vurduktan sonra janssen kıpırdayamıyor bile, donup kalıyor. hareketlenip topa doğru yönelerek kaleciyi şaşırtsa ayrı bir tartışma konusu olur.

yani bunları tüm samimiyetimle fenerbahçeli olmaktan bağımsız yazıyorum.

fenerbahçe zaten bok gibi. aykutun dünya görüşü değişmedikçe 40 tane ofsayttan gol de atsa, 50 tane haksız penaltı da kazansa bu takımdan hiç bir cacık olmaz.

ama turgay demir tier fenerbahçe hater'larının bu başlıkta pieronun bilmem kaç cm'le ofsayt ölçtüğü gole "ilk haftadan da olmasaydı bari" deyişini, fener maçına yine fırat verilmiş deyişini ya da işte bu tarz pozisyonlarda gözleri nefretlerinden sıvanmış bir şekilde reröre yapışını falan görünce insan sinirlenmeden edemiyor.

o nedenle bir iki bişey yazıyorum ama hem tartışma çıkmasını istemediğim hemde wot döşemeye üşendiğim için kısa kısa yazıyorum.

çok derine inmeyince senin de gelip "adamın gol demiş muhabbeti yapıyosun" demen normal tabi, sende haklısın.
Sosyal ağlarda paylaş

Borlach said:

ama turgay demir tier fenerbahçe hater'larının bu başlıkta pieronun bilmem kaç cm'le ofsayt ölçtüğü gole "ilk haftadan da olmasaydı bari" deyişini, fener maçına yine fırat verilmiş deyişini ya da işte bu tarz pozisyonlarda gözleri nefretlerinden sıvanmış bir şekilde reröre yapışını falan görünce insan sinirlenmeden edemiyor.

Yazının geri kalanı güzel de yanlış hatırlamıyorsam ilk haftaki pozisyon 30 cm falandı, öyle pek hassas falan değildi. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

defanstan seken toplarda ofsayt yoktu dimi. ama ilk top çıktığında fenerli futbolcu aktif ofsayt. topa yöneliyor. kalecinin de açısını kapatıyor. bu durumda ofsayt olmuyor mu.

çözemedim dfs.

Skertel kafayi vurdugunda fenerli futbcu direk topa kaleci arasinda. Gorus acisini kapatiyor. Ofsayt diyenler bu yuzden diyor.

Ofsayt degil diyenler ise savunmadan sektikten sonra topun gidis yonune bakip degil diyor ama alakasi yok..

Skertel vurdugu anda kalecinin acisi kapali mi ? Kapali buz gibi ofsayt.

Kalecinim açısını kapamada hamle temas vb seyler aranmiyor. Kaldi ki adam seken topa hamle de yapiyor dokunamasa da. Ama ofsayt ilk vurdugu anda oluşuyor zaten

Seken top kuralı da verdiğim linkte var.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapılan bir değişikliğe göre bundan böyle ofsayt alanında yer alan ve topa müdahale etmese de rakibin dikkatini dağıtan oyuncular ofsaytta sayılmayacak. Halen geçerli olan kurala göre bir oyuncu ofsayt alanında yer alıyorsa, topa dokunmasa bile rakibin dikkatini dağıtıcı bir hareket yaparsa ofsayta düşmüş oluyordu. Yeni kurala göre ise artık oyuncunun rakibi ile top için mücadeleye girmesi şart koşuldu.

http://www.milliyet.com.tr/ofsayt-kuralinda-degisiklik----1676649-skorerhaber/

Bilmiyorum ne kadar doğrudur ama böyle yazıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Borlach said:

Yazının geri kalanı güzel de yanlış hatırlamıyorsam ilk haftaki pozisyon 30 cm falandı, öyle pek hassas falan değildi. Yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Ya ben goruntuyu izledigimde cok net olmadigini hatirliyorum.

Her ne kadar yayinci kurulusa ve onlarin sozde tayin sistemlerine guvenmesemde gol ofsayt ise de ofsayttir, insanlarda bunu referans alarak pek tabi ki "fenerin golu ofsaytmis" diyebilirler.
onun kavgasini verecek halim yok.

Benim kizdigim ve elestirdigim nokta sahip olunan nefret. Bu nefret o kadar buyuk ki boyle bir pozisyon sonrasinda "ilk haftadan feneri kollamaya basladilar" dedirtebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok enteresan,yönetim ve teknik kadroyla farklı paralel evrende falan yaşıyoruz muhtemelen.Çünkü sağ bek, kanat, sol kanat, forvet bek kaleci vs. her yere bir şekilde iyi kötü adamlar alınırken ve KABAK gibi orta sahada kalite sorunu olmasına rağmen oraya 3 yıldır birtane adam alınmamasının başka izahı olamaz.

Daha garibi; 1 TD bu o.s elemanlarına inanıp oyun kursa anlarım, her gelen de eywallah çekip bu o.s adamlarına dokunmaması çok tuhaf, yani sanki yönetim " O.S adamları hariç istediğin yere adam alırız" demiş kitlemiş gibi. Topal-souza-ozan arasında biri diğerinden iyi/kötü diyebilirsin anlaşılır, ama birbiriyle kıyas yapınca diğerinin yapıp ötekinin yapamadığı ne var ben anlamadım.
Tamamı aynı tip adamdan o.s setup olurmuş,ama demek biz anlamıyoruz. İstediğin kadar birlikte oynamayla ezber kazandır, en nihayet olay gelip kalite/yeteneğe geliyor.

He zaten Müjdat/Kemalettin/Saffet komedi scout 3'lüsünden de anca böyle bir tercihler beklenirdi. asdafdasd geçen sene Hakim Zyiech transferinde gidip izlemişler "alınsın" raporu vermişler asdhkdfh gül gül öldük.Mesela FB nin eski brezilyalı oyuncuları üzerinden pre-scoutin ekibi kurmak gibi bir avantajı varken bu dinazorlarla iş yapıyorlar. Muhtemeken bu sene de aday olacak bizimki,artık bekliyoruz ki yüce mevlam yanına alsın da kurtulalım yoksa adam gitmiyor abi yapıştı resmen asdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...