Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

Sotto said:

Eger Riva baskanin dedigi gibi operasyonel gelir/giderlerde kullanilmayip net debt i kisacaksa baya mantikli hamle aslinda. Cunku ust tarafin kendi kendini her halukarda cevirmesi lazim ama bu zaten boyle sanirim - konusmadan ben bunu anladim.

bu yalan oldu bile, dark atmıştı finansal tablolar açıklandığı zaman. öyle bir şansı vardı ama ufukta ffp cezası ve seçim için o parayla transfer yapmayı seçti. bruma tarzı oyuncular alınsa sıkıntı olmayabilirdi pek ama alınanlar arasında satılabilecek tek oyuncu 9m'luk ndiaye, onu da en iyi ihtimalle 3-4m karla satabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

arda mı ? Adam atletico'da koşmaktan yoruldum dedi ya... Koşmaktan yoruldum diyen futbolcu olur mu. Atletico'da ki arda'yı bekleme yani. Son zamanlarda bayağı bi taşşak konusu oldu. Eski hocasına bak bir de kendine.

http://www.fanatik.com.tr/2016/07/01/arda-turan-a-sert-elestiri-1241079

https://i0.wp.com/www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2017/07/sport-preview-luis-enrique-and-arda-turan.jpg?crop=0px%2C0px%2C1500px%2C1000px&resize=1200%2C800&ssl=1
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

khalad said:

Celtics said:

lens 30 yaşında adam. kalite olarak badou seviyesinde diyebiliriz. yaş farkından dolayı 200-300 bin euro fark normal. zaten ndiaye de en az 2 almalıydı, bence 2.25 falan makul olurdu ndiaye'ye. ama dün baktım ali ece 1 milyona ndiaye oynamaz mı falan diyor. hangi dünyada yaşıyorlar ya, bir de aklı başında yorumcu diye dinliyoruz.

lens'le bir tutmuş osmanlı'nın harem ağasını ya adam helal.

Bu daha fragmandı. :)o

Vizyona giremez rahat ol.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

Sotto said:

Eger Riva baskanin dedigi gibi operasyonel gelir/giderlerde kullanilmayip net debt i kisacaksa baya mantikli hamle aslinda. Cunku ust tarafin kendi kendini her halukarda cevirmesi lazim ama bu zaten boyle sanirim - konusmadan ben bunu anladim.

bu yalan oldu bile, dark atmıştı finansal tablolar açıklandığı zaman. öyle bir şansı vardı ama ufukta ffp cezası ve seçim için o parayla transfer yapmayı seçti. bruma tarzı oyuncular alınsa sıkıntı olmayabilirdi pek ama alınanlar arasında satılabilecek tek oyuncu 9m'luk ndiaye, onu da en iyi ihtimalle 3-4m karla satabilir.

Valla adam acik acik yalan soylemediyse Riva parasi transferde kullanilmiyor dedi, operasyonel gider/gelirler ayni seviyede maas butcesi 60-65 civari bu degismedi dedi.
Bunu direk faaliyet raporunda goremezsin de, onumuzdeki 1-2 faaliyet raporunda financial liablities azalirsa o zaman dedigi dogru diyebiliriz. Ama ayda bir divan, bugun olaganustu divan olan bir durumda bu kadar yalan da soyleyemezsin finansallar ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Vaktim olsa finansallari inceleyip yazarim burada da.

Net income zarari su an cok onemli degil. Onemli olan operational income/loss..

Dedigine gore -15m icerdeyiz bonserviste ki bu one-off cost dert degil, arti nakit odenmiyor sak diye..

Maaslarda da degisme olmadi dedi gecen seneye gore toplamda..

Simdi debt olayi daha farkli, onu iyi incelemek lazim, su da var, ben debt refinancing olayini anlayabilirim daha iyi sartlarda. Ama dedigim gibi bakmak lazim..
Kredi refinance edip rivadan gelen para ile, yeni sartlar altinda yeni kredi kullanip bunu - ustune eger daha fazla yuk binmeyecekse operasyonel giderlerden- gelecek operasyonel gelirler ile azaltmak da kotu fikir degil de detayli inceleme + yeni borclarin sozlesmelerine vs bakmak lazim uzuuun is..

Herseye ragmen catir catir yalan soylemistir olabilir tabii bilemiyorum sasirtmaz yagli surat da cikar ortaya madem divan kurulunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Beşiktaş transferlerinde sürekli görüyoruz 2m bonservis 5 taksit ile, şu kadar taksitler halinde ifadeler falan filan..

ama gs direk çat diye nakit çıkartıyor parayı. kap bildirimlerine göre en azından böyle durum.

e elinde nakit olmadığınına da bildiğimize göre, 2 seçenek kalıyor;

1 riva parası ile transfer yapıyor
2 riva parası ile borç ödüyor, sonra transfer parasını ödemek için uzun vadeli borçlanıyor, o uzun vadeli borcu da riva'dan gelen para ile ödeyecek, yani riva parası ile transfer yapıyor

:)
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

riva parası ile borç ödüyor, sonra transfer parasını ödemek için uzun vadeli borçlanıyor, o uzun vadeli borcu da riva'dan gelen para ile ödeyecek, yani riva parası ile transfer yapıyor

:)

bunun olduğu zaten son finansman raporunda ortaya çıktı. borçları kapatıp daha uzun vadeli, daha yüksek faizden yeni krediler çekmişler. riva'dan kasaya girenden daha çok bir giriş vardı işte borçlanma rakamlarını konuşmuştuk.

FFP içinde sıkıntı bu, izin verilen sınır üstü harcama var. Daha Aralık-Ocak ayında belki oradan da bi tokat gelebilir. Zaten divanda hepsi konuşuluyormuş diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Ya bu böyle değildir herhalde be, bir insan kendini **çını kurtarmak için koskoca kulubü bile bile batırmaz herhalde. Üstelik birkaç sene önce örneği bile var. Yoksa yeni TFF başkanı Dursun mu olacak?

Ilgaz Çınar var LigRadyo'da biliyorsunuzdur, iyi GS'li ama öncesinde bayağı iyi futbol adamıdır. O kendi duymadıysa ya da hiçbir şekilde yalan söylemeyeceğine tamamen inandığı bir adamdan duymadıysa paylaşmaz bir şeyleri. Radyoda bir gün sinirlendiğinde söylediğine göre Dursun ortalıkta "Riva'dan gelen parayı benden sonrakilere mi yedireceğim" diye dolanıyormuş.

Ne kadar doğrudur bilemem, ama bunun olduğunu iddia eden adam bu ülkedeki en güvenilir 4-5 isimden biridir futbol söz konusu olunca.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok hizli baktim finansallara...31 Mayis audited..

Toplam liabilitylerde artis goruluyor evet ancak bunun ciddi bir miktari Emlak Konut avansi (liability kalemi) - bu nakit girisini de borc odemekte kullanilmis gibi goruyorum, borclar 500m artarken, ana para borc odemeleri 700m civari olmus - cash flow statement sf 5.
Finansman faaliyetlerindeki pozitif nakit akisi bu advance kaleminden dolayi. Bu da biraz accounting ile ilgili - cunku advance kalemleri daha hizmeti yerine getirmediginde giren nakitlerdir, yukumluluk olarak gorunur, satislar ile beraber yukumluluk azalir. Auditci arkadaslar bir goz atarsa sevirim yanlis biliyor olabilirim.

Onun disinda faaliyet gelir/giderleri nakit olarak artida - faaliyetlerden elde edilen nakit akislari - 5.8m. (Faiz asagida adjust edilmis)

Sayfa 38-39 - Borc tablosunu detayli incelemek lazim tam bakmadim ama borclanmalar azalmis gibi gozukuyor. Yani o koydugunuz twitter'daki adam hakli olmayabilir

https://cndgsorg.blob.core.windows.net/files/sportif2017/Denetim-Raporu-31052017.pdf
Sosyal ağlarda paylaş

levent hıyarı da birilerinin tetikçiliğini iyi yapıyor. beyaz tv'e çıkan adam muhalefetin direği oldu. adam konuşmasına başladığı gibi ntvspor canlı yayın girmiş topkek. kendi döneminde tolga, eren, cavanda, donk, serdar, ahmet gibi bi sürü leş adamları topladı takıma. bu olay gerekiyordu da ligin başlaması niye beklendi yani. dursun'u sempatik göstermek için oyun olabilir. ağlatmışlar başkanı ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...