Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

tosic'e nerede teklif geldi ya, gelse tutarlar mıydı? sakatlığı da sanki sezon kapatmalık sakatlık. teklif olsa giderdi. ya da öyle iyi bir teklif. zaten fırat'ta demişti öyle teklif yok diye. içeriden söylenenlerde 3 milyon euroluk teklif olduğuydu sadece onu da istemediler.

genç vardı takımda, ikisini de yolladı köylünüz. dua edin de mitrovic'in opsiyonu kullanmasın brugge'de geri gelsin. yoksa o seviyelerde adamı da daha bok buluruz bütçesizlik içinde.

boktan yaşlısına, milli takımdaki yedeğine yıllık 3.5 milyon bağladı bu geri zekalılar, o şaklabancı da onayladı alın dedi. daha ne hayaller kuruyorsunuz genç revizyonu falan.

bu adam genç falan oynatmaz, bir kere genç revizyon istiyorsanız hocayı göndererek başlayacaksınız. bu adam yaşlı opsiyonu varken tecrübe diye bir beyinsizliğe kapılıp her zaman onları oynatır. daha ben genç bir alternatife süre verdiği hiçbir olayı hatırlamıyorum.

15/16'da elinde yaşlı opsiyonları olsaydı Oğuzhan'ı falan oynatmazdı. Aboubakar yerine geçen sene Cenk ile başlayıp 5 ay inat etmesinin sebebi bile buydu.

Revizyon olacaksa hoca gidecek, başka her şey vakit ve para ısrafı başka bir şey değil.

edit:

son 2 haftaki oyununu oynarsa fener'i de yenme ihtimali yok bu takımın. talisca'sızlık belki daha mobilize bir oyunla skor getirebilir bilemiyorum ama onun için oğuzhan - tolgay - medel üçlüsü ile çıkması gerek. onu da yapmaz bu.

hafta sonu babel-atiba-quaresma direkt kadroda. defansta pepe, adriano, fabri yerlerinde. gerisini doldurun işte 4-2-3-1 formasyonunda boşuna şöyle olur öbyle olur diye malca hayallere kapılmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Kariyerinde zirve yapmış, ama yatmaya gelemeycek kadar karakterli yaşlılara bi itirazım yok. Ör: Pepe, Adriano, Gomez. Hatta Atiba gibi yaşlılara da razıyım ne zaman teşekkür edip göndermen gerektiğini bilidikten sonra.
ŞL seviyesinde mücadele edebileceğin gençlere örnek Abubakar, Talişka. Onların da bonservisi malum, kaç tane Talişka alabilirsin?
Bizim çıkarabildiğimiz genç Oğuzhan işte yetenek ok, ama fizik güç olarak yetemiyor. Cengiz Ünder'i ikna edemedik. Gökhan Töre o seviyeye çıkacak kumaşı var ama karakteri müsait değil. Orkan'ı seneye görücez. Bence oynayacak, yine oynayamazsa konusuruz onu da.
Sosyal ağlarda paylaş

twitter fenerliler yaprağı yedik diye cüceye yürüyor, bjk'liler desen onlarda yürüyor. her zaman derim herkes kayıyorsa bi hakeme o en iyi tercihtir.

gerçi cücü'ye kaymayan yok şimdiye kadar. daha herhangi bir derbi başlığı altında cücü geldi diye laf etmeyen takım taraftarları görmedim. yakında başakşehir'liler bile başlar taraftar yaparlarsa sadfsdaf
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

gerçi cücü'ye kaymayan yok şimdiye kadar. daha herhangi bir derbi başlığı altında cücü geldi diye laf etmeyen takım taraftarları görmedim.

cücü yerine herhangi bi hakem adı yazabilirsiniz.
süper ligin özeti bu zaten. futboldan çok hakemlerin konuşulduğu süper boktan lig.
Sosyal ağlarda paylaş

O biraz Turk insaninin spora ve futbola bakis acisiyla alakali.

Yoksa butun liglerde sacma sapan hatalar oluyor. Turkiye'de herhangi bir zamanda herhangi bir hakem grubunun basarili olabilmesi mumkun degil. Yabanci hakem diye bas bas bagirilirken zamaninda Markus Merk'in yorumlarina da laf ediyordu bu insanlar. 3 gun sonra o gelen yabanci hakemin bir hatasinda (ki elbet olacaktir) o hakemi biz istemiyoruz, bunu onlar istemiyor durumu yeniden ortaya cikacaktir. 5 sene icinde dunyada hakem kalmaz senaryo ayni olur.

Besiktas - Bayern macina bile hakemle ilgili baslik atabiliyorsa bir gazete zaten futbola bakis acisini ozetliyor bu.

Bu lig bu hakemlerle bitmez lafi ben kendimi bildim bileli hersene soylenir, ama sanki her sene hakemler sirf o seneye ozel ekstra kotuymus gibi de lanse edilir. Yoksa bundan 5 sene once de bu hakemlerle olmuyordu, 10 sene once de. Hep birileri magdurdu, hep birileri kayiriliyordu. Ve bunlar hep 3 buyukler oluyordu. Ama lig sonunda bakiyorsun bu 3 takimdan biri sampiyon oluyor donusumlu. Ve bunun kimin daha cok agladigi ile alakasi yok. Bugun bir calisma yapsan - hakemlerden sikayet ile sampiyon olma regresyonuna baksan herhangi bir korelasyon goremezsin, cunku sonuc ne olursa olsun, her sene istisnasiz, hepsi, taraftari, medyasi hakemlerin kendilerini engellemeye calistiklarini dusunuyor. Bu, hatalardan tamamen bagimsiz bir durum.

Turk insani kafa yapisiyla sporda, herhangi bir is dalinda filan basari zor is abi. Oncelikle bunu kabul edelim. Bu futbolda da boyle politika da da baska iste de. Futbolda X zumresi bizi sampiyon yapmiyor, politika da X ulkeleri bizim guclenmemizi istemiyor, bilmem ne is dalinda X lobisi bizi engelliyor. Bunlar maalesef toplumun icine islemis.

Kafa olarak toplum sadece kendini hakli baskalarini haksiz gordugu surece, sporu bi eglence yerine kisillestirme ve kimlik bulma gibi amaclar icin kullandigi surece o toplumda sporda gelismez hakemde. Bunlar hep birbiriyle alakali isler. Duzgun futbolcu, duzgun taraftar, duzgun yonetim, duzgun hakem bunlar birbirinden bagimsiz seyler degil.
Sosyal ağlarda paylaş

bu biraz da türk toplumunun aşağılıklığından gelen bir şey, sürekli hakeme laf etmek her koşulda işte kendini ekstra iyi gösterme çabası böyle iktidarsız cuckoldlar gibi.

başarılı da olsa başarısız da olsa sürekli bi hakeme giydirme var, sürekli bi hakkımız yeniliyor var işte sürekli bize oyun oynanıyor var. temelde işte kendini değerli hissetme. biz bu kadar önemliyiz, önemli olmasak böyle olmaz kafası vs...

ama halbuki daha fazlası değil. takımı kötü giderken suçlu başkası olmalı biz değil falna...

elbet yönetimsel istisnalar var, hakemin cidden art niyetli olduğunu gördüğümüz anlar vs. de var ama standart üstü değil hiçbir zaman. şunu algılayabildiği zaman millet zaten gerisi kolaylaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...