Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

istatistik vardı, derbilerde duruma göre değilde daha çok "aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın" şeklinde yönetiyor aslında.

yönettiği derbilerin büyük bir kısmını genelde hep ev sahibi olan taraf kazanıyor. gerçi tr'de bunda hakem katkısı olmasa da derbiler genelde böyle geçer istisnai dönemler hariç işte de sdfds

misal yönettiği bjk - fb derbilerinde ev sahibi takımlar 8 kere kazanmış. 5 beraberlik, 1 mağlubiyet mi ne görmüşlerdi. rakamlar hatırladığım kadarıyla kontrol ederim tekrar. totalde de buna benzer bir istatistiği vardı.

ev sahibi takımı taraftarda çok çoşmasın diye genelde biraz kolluyor doğruya doğru. ama büyük kıyma olmadığı sürece tr standartlarında hatta genel uluslar arası derbi standartlarında bile fazla iyi yönetiyor.

zaten derbiyi bence dünyanın hiçbir yerinde hakkaniyetli yönetmek kolay değil. altından kalkabilmek var.
Sosyal ağlarda paylaş

her zaman diyorum zaten bu ulkede futbolun gelismesi isteniyorsa once taraftar kendini duzeltecek. ama o da imkansiz cunku yurdum insani kendi bi bok olmamasina ragmen mukemmeliyetci bi anlayisa sahip.
kendi herhangi bi konuda bi hata yaparsa kesinlikle kendi sucu degil ve mutlaka bi mazereti var ama kendisinden bi seyler beklenilen baska biri hata yaparsa aninda kendini itin gotunde bulur.

cucu de disarida farkli iceride farkliysa hic sucu onda aramayin abi, iceride hangi dallamalarin baskilariyla maca cikiyor kim bilir.
cucu falan cok bize iste, keske gitse de premier ligde mac yonetse.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fikret Orman: "UEFA, mart ayında görüşmek için Galatasaray ve Fenerbahçe'yi çağırdı. Neden çağırdı, özledi mi? Bizi neden çağırmadı? Çünkü Beşiktaş'ın UEFA'da bir sorunu yok."

Fikret Orman: "Beşiktaş'ın malını satarak borçları ödeyen adam olmak istemedim. Fakat biz bunları bilerek göreve geldik. 78 milyon dolar bütçemiz vardı, 30-35 milyon dolar'ı faize gidiyordu. Net borcumuz 1 milyar 710 milyon TL."

Fikret Orman: "Bu borcu nasıl kapatalım? Küçülelim diyoruz hayır diyorsunuz. Amatör branşları kapatalım diyoruz hayır diyorsunuz. Ne yapalım peki? Çıkın söyleyin, akıl verin. Sırf eleştirmek için konuşuluyor..”

Vida gibilere senelik 3.5 milyon euro bağlamaya devam ettiğin sürece o borç kapanmayacak artacak zaten. Eleştirmek için konuşuluyormuş...

Kibir sardı kulübün her tarafını.

Gerçi Fiko'da her zaman kibir vardı. Ama işte mantıklı düşünmeyi engellemiyordu en azından. Artık engelliyor bariz şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

bu goygoy seven nation army çalan boktan gif nedeniyle mi çıktı başka direkt bir konu mu var? onu bayern'e bağlamak ne alaka? bağlasan bile fb en büyük taraftar hesaplarını bile kulüp içindeki maaşlı ergenlere yönettiren tepeden tırnağa rezil bir kulüp, her zaman dediğim gibi muhatap olmayacaksın hiç. fikret orman en doğrusunu yapıyor. kaale aldıkça kendilerini bir bok sanıyorlar çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Sampiyonlar liginden bu sene 30'a yakin para gelmeyecek mi? Bu gelir varken batmak imkansiz istersen her oyuncuya 3.5 bagla. gidemedigin an gg ama.

samp ligine gittigin her sene bitane cenk tosun satmis gibi oluyorsun iste, cenk tosunu 15 yilda 1 satarsin samp ligine her sene gidebilirsin.

şl'den totalde 40 gelecek, seneye o gelir yok mesela. ne yapacaksın?

2 sene ŞL'den ekstra gelir aldın, o gelir ile borcunu azaltacağına borcu eh işte azaltıp, Vida'lara Lens'lere 3-3.5, Negredo'ya 4.5 bağladın.

15-16'da o güçlü fener ile hayvan gibi kapışıp, neredeyse 80 puan ile şampiyon olan kadroda bu maaşları alan tek adam vardı o da malum Gomez. 3.5 alıyordu. Demek ki parayı saçmadan, menajer beslemeden de kadro kurulabiliyor.

Fiko'nun dediklerinin yarısı güzel, yarısı mantıksız. İstikrarını kaybedenlerden o da benim gözümde. Toparlaması şart.
Sosyal ağlarda paylaş

vida'nın transferi gayet iyi bence, zarar edilmesi imkansız o adamdan bonservissiz geldiği için. yazın dünya kupası var, her türlü satarsın.

lens 2,2m alıyor normal bence ama şenor'un quaresma sevdası nedeniyle verim alamadık heriften.

negredo maliyet olarak pis girdi maalesef kötü transfer o oldu bu sene. bu adam gomez seviyesine yaklaşabilmeliydi o paraya. onun yüzünden şimdi love da alındı üstüne larin geldi takımdaki 5 forvet 10m eur alıyor yıllık sonraki maç kimin oynayacağını kimse bilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
vida'nın transferi gayet iyi bence, zarar edilmesi imkansız o adamdan bonservissiz geldiği için. yazın dünya kupası var, her türlü satarsın.

bu aşırı büyük bir Fiko yalanı. bonservissiz geldi kardayız diye bir kafa yok, olmamalı da.

0'a aldın, 10'a sattın, kardayız lololo diye bir şeyin mantık temellerinde yeri yok. Vida gelirkende, önceki transferlerde de diyordum.

Bu arada Vida'yı milli takım niye etkilesin ya? adam Mitrovic'in yedeği milli takımda normal şartlar sadhfkhsdfa Forma bile giyemez büyük ihtimal sakatlık vs. olmazsa.

Kar ettiğin transfer Cenk'tir. Cenk hadi ekstrem örnek Sosa'dır.

Sosa'yı 1.4'e ilk sezon kiraladık. 2 milyon euro opsiyonu vardı, kullandık. 3.4 milyon euro bonservis; senede ortalama 1.6 milyon euro maaştan 2 sezon bizde kaldı 3,2 milyon euro maaş totalde Sosa'nın 3 yılda takıma maliyeti 6,8 milyon euro. Biz kaça sattık? 7.5 milyon euro peşin.

Gerçek kar budur.

Bonservisten kar etmek tabii hoş ama BJK gibi kulüpler borçtan arınmak istiyorlar böyle kar etmek zorundadır. İstikrarlı oyuncu alıp satan kulüpler için bonservis rakamları üzerinden konuşmak mantıklıdır.

--

edit

Ha herkes bonservisten kar etmek için mi transfer yapar? Hayır. uzun vadeli düşünüyorsan hayvan gibi parayı basar alırsın. Verim almak için transfer edersin orası ayrı.

sıkıntı BJK'nin de herhangi bir Türk takımınında öyle bir lüksü yok. Değerini kendi çıkarmadığı sürece sürekli zarar etmeye mahkumlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Vida'nın da toplam maliyeti

4.5 yıllık sözleşme

3 milyon euro yıllık garanti
1.5 milyon euro imza parası peşin
1.2 milyon euro menajer parası (ahmet bulut lul)

toplam garanti maliyeti

16,2 milyon euro.

Bu adamı o hayallendiği gibi satamayacak BJK, ne olacak? 4.5 yılda kasasından 16.2 milyon euro en az çıkmış olacak.

bu sene geç, seneye de oynasa 1.5 senedeki adamın maliyeti kafadan 7.2 milyon euro olacak.

bu çöpü kaça satmayı hayalliyorsunuz da BJK cidden kar etmiş olacak öğrenebilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamın kalitesi belli, bu adam en iyi dönemine gelse yetenekleri vs. ortada. pepe'nin 4 aldığı yerde bu adam 3-3.5 milyon alamaz bu kadar basit.

geldiği takımda 1.2 milyon euro mu ne alıyordu ya hepsinden önce. en çok para saçan kulüplerden biri oyuncularına...

istediği kadar alışsın. ben de biliyorum alışınca daha iyi olacak. hiçbir zaman o güvenilir adam olmayacak.

https://forum.paticik.com/read.php?29,8687262,8729416#msg-8729349

benim fikrim taa ne zaman buydu mesela, halen bu değişmedi. o zaman bilseydim bu paralar verilecek şimdi ki kadar yine karşı olurdum.

maks ederi taş çatlasa 2M olacak adamdır Vida ekstrası değil. + özellikleri çok stoperde bulunmaz ama - özellikleri o ender vasıflarını da hep siler atar.

adam almanya'da tutunamadı, paketlendi. kariyerinin en parlak döneminde ukrayna'daydı kimse çekip almadı güvenip mesela. senelerde orada hapis kaldı. ilk fırsatta en yüksek teklife geldi ki menajer parası gerçi o büyük ihtimla vida'nın hesaba 2 falan geçiyordur belki asddsa

bana kimse vida müthiş, harika adam falan demesin. ekstra istikrarsız adam her şeyden önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...