Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jahrein

calimero

Öne çıkan mesajlar

Eğer en başından kezbanlığını yenmeyi bırakıp, insan gibi tartışma niyetiyle yaklaşsaydın açıklardım. Barış Özcan henüz düzgün iletişim ve argümantasyon videosu yüklememiş sanırım, yükleyince onu da öğrenirsin herhalde.

Soruna cevap vereceğim yine de çünkü ülkenin en büyük probleminin bu circle jerk olduğunu düşünüyorum.

"ya adam sabah akşam belki de survivor izleyip bunu konuşan birine oturup fermi paradoksunu wow signalini falan anlatıyor videoda. yaptığı baya çok güzel bir şey nasıl kötülenebilir hiç aklım almıyor"

Tespitin ÇOK yanlış. Sabah akşam survivor izleyip bunu konuşurken TELEVİZYONDA ANNEM İZLİYORDU O SIRADA GÖZÜMÜN UCUYLA GÖRDÜM diyen adama anlatıyor Barış Özcan. Bilmiyorum anlatabildim mi meramımı?

Bak; biz Yaşar Kemal okumayız ama kafa/kafka/yarakseven gibi SELDA BAĞCAN KAPAKLI EDEBİYAT DERGİSİ okuyup güncel edebiyatımızı yakalayıp Türk edebiyatı hakkında ahkam keseriz, biz Metin Erksan izlemeyiz ama Nuri Bilge Ceylan hakkında yorum yapma hakkı görürüz, böyleyiz yani genel olarak, bin tane daha örnek verebilirim. Paticik'te hala Planescape oynamayan adam var, itiraf da ediyor sonra gidip RPG dönemi bitti diyor. Böyle genel olarak yapımız. Just enough'ız.

Barış Özcan en fazla bu kitleye ulaşıyor. Beni rahatsız eden budur. Kendisi gibi samimiyetsizliği gözbebeklerinden akan insanlar yaratıyor. Just enough ile yetinmeyeni getirdiği nokta bu: Sen süpersin di mi, sen daha fazlasını merak ettin daha fazlasını araştırabilecekken araştırdığın ve ben sadece göt elleme şakası değil de Barış Özcan izleme emeğini gösterdiğim için sen nasıl benden üstün olursun çığlığı bu.

İngilizce content ama başka Türkçe content yok noktasının sebebi de bunlar işte. Hapı yutuyorsun ve yetiyor, daha fazlası yok çünkü körlerin dünyasında şaşı olmak sana yetiyor. O yüzden bu kadar ara bir ülkeyiz.

"Her gün en az 20 sayfa kitap okuyun çocuklar" diyen öğretmeni için her gün eksiksiz 20 sayfa kitap okuyan çocukların content üreticisi Barış Özcan işte. Bu adamı aklı başında biri nasıl sevebilir ben de bunu anlamıyorum.

Sagan ve Tyson'ı bu şakirtle bir tutmanı tamamen es geçiyorum. Adamların yarattığı derya deniz literatüre karşılık kattığı 10 dakikalık sponsored content ile mi eş değer görmek ve kendine yeter bulmak insanın kendine edebileceği büyük hakaretlerden biri.
Sosyal ağlarda paylaş

Carl Sagan çok büyük keşifler yapmış, mükemmel tezler ortaya çıkarmış çağ açan bir bilim adamından öte Common folka çok uzak kalan bilmi insanlara anlatmaya kendini adamış, bilmi "basitleştirmeye" çalışmış bir adam (yanlış anlaşılacak cümle triggerı), amacı da buydu zaten. Tyson da aynı izde gidiyor, çoluk çocuğa bilim anlatıyor.

Barış Özcan'ı birebir insan olarak karşılaştırmadım, yapmaya çalıştığını karşılaştırdım ve evet bu. Bu adam hazırladığı videolarla insanlara sürekli okyun'u araştırın'ı vermeye çalışıyor. Senin dediğin iki barış özcan videosu izledim artık yeter astronomiyi biliyorum diyen insan tiplerini yaratmaya çalışmıyor bu adam. Ha bu kitle her alanda var ülkede bir zehir gibi, katılıyorum ama bu adamlar sırayla yıkarsa yıkar yoksa kendi kendine yıkılmaz bu.

Barış Özcan'dan daha ağır, daha bilimsel kanallar olur, bunu izleyenler doygunluğa ulaşınca ona yaklaşır. Zamanla katlanarak artacak bir şey bu, şu anda Türkçe bir bu varsa mecburen burada kalıyor bu insanlar.

Bu azıcık bilgiye ulaşınca ben oldum düşüncesine sahip kitleyi bu adam yaratmıyor. Bu kitle evet var, ama bu adamın olması buna zarar değil yarar. İçlerinde %20'sini daha fazla ilgilenmeye itese yeter zaten. Kaldı ki herkes bu kadar ilgili olmayacak zaten. Amaç o kitledeki azınlığı etkilemek, yönlendirmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno'ya hafiften sempati duydum ama Tyson ve Saganla bir tutmuyor paradoksal, o insanları anlamayacak kitleye en azından alışabilecekleri ön hazırlığı yaptırıyor diyor, Sorieno da bunu es geçip onlarla bir nasıl tutarsına getiriyor. Sakin olmak lazım. İkiniz de haklısınız bir noktada ama agresiviteyle herkes trigger oluyor. Çok sağlam plaza ingilizcesi yaptım...
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

Bu adam hazırladığı videolarla insanlara sürekli okyun'u araştırın'ı vermeye çalışıyor. Senin dediğin iki barış özcan videosu izledim artık yeter astronomiyi biliyorum diyen insan tiplerini yaratmaya çalışmıyor bu adam.

Bu kişisel tespit işte.
Benim "bu adam samimiyetsiz, cemaat belagatını kitleleştirmeye çalışan ve arkasında çok iyi bir PR desteği bulunan yetonun teki" tespitim nasıl kişisel bir tespit ise seninkisi de öyle.

Ben nasıl bu tespitinden ötürü seni gerizekalı ilan etmiyorsam, sen de etmiyor olmalısın. İki sayfanın hikayesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha fazla tartışmayacağım al bak sen de öylesin diye çok saçma argümanla bağlamaya çalışıyorsun.

Bu adam okuyunu araştırını vermeye çalışıyor derken bunu senin de bahsettiğin ünlü götümden uydurmadım, videolarında yaptığı bu. Bir konu hakkında bilgi verip merak uyandırma üstüne videoları adamın. Videoların altına linkler paylaşıyor, videoda kaynaklardan bahsedip yönlendiriyor insanları. Bakın bu böyle böyle bir şey var artık bilgilendiniz diye kapattığını görmedim onuyu hiç. Hatta üstüne her videoyu açık bırakıyor.

Neyse dediğine katıldığım tek şey, azıcık doyunca kendini üst gören kitle olduğu. Fakat bu kitle sadece bize de özel değil. Sagan'la büyüyen nesilde de çok büyük sayıdaydı bu kitle. 2 bölüm Cosmos izleyip seriyi bile tamamlamayıp ben üstünüm diye gezen adam hiç mi olmadı o zaman? Bu adamlar herkesi belli bir yere itemez, zaten hedefledikleri dediğim gibi bir azınlık.

Xeşke daha fazla doyuruculağa sahip daha fazla kanal olsa ama elde olan tek bu. Bu da üç beş kişiyi etkilese yaptığı iş zaten kutsal. Diğerleri bu olmasa da ben oldumcu olacaktı zaten.

Topicde Jahrein ve Enes Batur konuşulsun ben girdiğim gibi gidiyorum onlar daha güzel konular, kavgaları daha güzel oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

allah cezanızı vermesin şunu mu konuşuyorsunuz lan façsdmaçömasdçömasd

paradoksalkedi said:

barış özcan dediğin adam özürlü taklidi yapan çocukları izleyen veletler için güzel bir nimet bu ülke sınırları içerisinde.

paradoks haklı burada.

barış özcan'ın anlattığı birçok konunun yanlış veya eksik olduğunu düşünüyorum.
ama "SLİME İÇİNDE NASIL BOĞULDUM!!! (GERÇEK. İZLE.)" şeklinde videolardan geçilmeyen bir ülkede, adam yine de cennetlik.

amerika'da var böyle bi ton tip, daha iyileri de var. ama bize de lazım işte.

hem kalitesiz videolardan dem vurup, hem de kalite çıtasını yükseltmeye çalışan bir adama laf etmeniz sadece aptallık.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Barış Özcan hakkında yorum yapmak için yeterli veriye sahibim.
Uhrevi ses tonuyla pop science dergilerinden apartma ACABA BÖYLE OLABİLİR MİYDİ.... pseudo entelektüelliği...

ne yapalım o zaman Sorieno, gidip "ACI CHALLENGELI YARIŞMA" videolardan birini açıp mı izleyelim.

sanki bizim ülkede entellektüellik çok sevilen sayılan bir konuymuş gibi pseudo entellektüel mi gerçek entellektüel mi onu tartışıyoruz, lel.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

boneun kalbine inicek ama 90lar çok rereörö

90'ları salla da 80'lere laf etsen kan çıkardı

90'lar ne tuhaftı lan, kafaya jöle dayayıp çivi saç yapmalar, cool olabilmek için daha çok renk giymeler, 3 beden geniş giysiler felan...

laf edebilirsin 90'lara

http://cdn.smosh.com/sites/default/files/ftpuploads/bloguploads/0413/nsync-spike-hair.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-AKhOcKsierE/VUOzNWUhDHI/AAAAAAAAhNw/r9ImfDAvbD0/s1600/Behavior-2.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...