Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Destiny 2

DarkC1oud

Öne çıkan mesajlar

setting filan guzel ya, 3. partiden o atmosferi alamazsin

bende halo nedeni ile bungie yi yerin dibine batiriyordum eskiden, ilk destiny daha releasede patlayinca bi miktar sevindiydim bile bosuna masraf yapmicam diye ama 3. expansion ve sonrasi oyle bir toparladilarki gecen sene persona 5 release e kac ay kala ps4 aldirdi bana :p

hatta soyle diyim fps sevdigim bir tur degil benim, mumkun mertebe uzak durdum ki konsolda fps heleki apayri bir tabu idi benim icin, zaman kaybi goruyordum direk. destiny 1 i ps4 de ilk actigimda daha ilk missionda kalabalik moblarin oldugu ilk odada yetersizligimden geberip durunca sovup bir sure oyunu acmamistim hatta, ondan sonra az loreuna girince, settingi kaptirinca muptelasi oldum iste, satin alip oynamadigim overwatchi bile oynatti bana :P cok nadir bu kadar iyi gameplay goruyorum zaten, gunplay filan benim icin cok iyiydi, destiny sonrasi CoD filanda denedim beceremedim aimim olmadigi icin :p

240tl diil bu arada yanlis bilgi olmasin yeni bakanlara. aralOZEL kazik fiyati o sanirim :p

https://i.imgur.com/FHhFAX5.png

tl cekiyor hemde kurdan etkilenmiyorsunuz efm

division gibi pattis bir oyuna para yedirdik hani, for honor gibi battlefront faciasina kapi acan microtransaction shite bile olukla para gitti bu forumdan o yuzden bungie benim icin tertemiz hala actiblob faktorune ragmen.

oyundaki lootboxlar o kadar gereksizki verdigi kozmetik armor bile en kotu statlara sahip ve ciddi ciddi adamlara yazmak istiyorum "mobility en kotu statken alternatifide bolca olan bu boxlari kime saticaksiniz?" diye :p

hos mobility fixlenirse lootboxlardan gelen dantelli armordan once new monarchy ezip gecicek herkesi :p

https://i.imgur.com/kmLUvLk.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

cdkeys'den baktım da gmg daha ucuzmuş demek. yani division'a 140₺ vermiştim ona hiç üzülmedim, bir ay güzel oynadık da buna o kadar bile veresim yok oyunu deneme imkanı yokken, beta vardı sanırım da onu indirecek kadar bile ilgilenmemişim herhalde.

bunda pvp, minigun videoları filan açtım hiç "ah oynasam" hissi gelmedi. silahlar, mekanlar, giyim kuşamda bir rastgelelik hissi var. uzayda miğfer varsa neden cloth üstünde filan, renkler randomize basılmış gibi. halo'da bile belli bir konsept vardı hissedilen, burada hiçbirşey alamadım oyunun genel teması olarak.

alınca da bitmeyecek zaten belli, devamlı paid dlc gelecek gibi division'da olduğu gibi. onun kadar cezbetseydi setting ve charlar atlardım belki de yani şunu steam'e f2p koysalar gene indirir miyim siz söylemeden şüpheli yani. warframe filan bile indirmedim daha.
Sosyal ağlarda paylaş

customization cok iyi bunda ondan :p millet palyaco gibi geziyor bazen ama ama genel tasarim iyi yani.

o cloth vs olayi post-apoc olmasindan geliyor aslinda, lore camiasinin bu kadar kafayi kirdigi oyun nadir gordum ben. random karakter zirhlarindaki sembollerden hikaye cikarimi yapabiliyorlar filan ahah

https://www.youtube.com/watch?v=CuopFljokWQ

su video cok cok cok minik ozet gibi aslinda settinge. hem sci-fi hem fantasy baya element var yani, ilk oyunda ak47 de kullandim, crossbow gibi kullanilan acayip silahlarda alevli balta filanda :p titan misal ortacag plate i andirdan armorda var, exosuitte. kore mmo terk warlock robe da var wow dan firlama shoulder filanda

https://i.imgur.com/eGcYtnh.jpg

tam ozeti 1.5 saat filan tutuyor birisi koymustu diye hatirliyorum bu threadde

https://www.youtube.com/watch?v=_2avSq-82oI

esneklik vermesi guzel tasarimda, her classin zahmetsizce spec degistirebilmesi ve classlar arasi ayrim filan sahane. en basiti ziplama gibi basit bi olay bile cok farkediyor iste classlar arasi. titan booster acarken warlock suzuluyor, hunter double jump ile gidiyor vs

said:
alınca da bitmeyecek zaten belli, devamlı paid dlc gelecek gibi division'da olduğu gibi. onun kadar cezbetseydi setting ve charlar atlardım belki de yani şunu steam'e f2p koysalar gene indirir miyim siz söylemeden şüpheli yani. warframe filan bile indirmedim daha.

dlc soyle isliyor, ilk dlc aralikta gelicek, ikinci baharda. ondan sonra full expansion tarzi birsey gelicek seneye ekim/kasim ondan sonra 1 sene sonra gelir iste klasik. pay2play oldugu ve baska sacma sapan microtransaction koymadiklari icin okay yani. lootbox denen bok trend yuzunden oyunlardan tiksindim son donem

warframe cok benziyor dediler bana indirdim ama tutorial bitirmeden sildim oyunu, sahsi fikrim destiny kadar polish yok hani ve para vermeden oynamak baya yalan, agir investment istiyor cok vakit ayirmiyanlar icin. destinydeki gibi streamlined degil, clutterdan beynim yandi misal
Sosyal ağlarda paylaş

işte bana fazla random geldi şahsen hayli uzayda warlock robe yanına wow omuzluk ama uzayda miğferli vs filan, herkesin ağzına bal çalmak istermiş gibi sanki. google images'dan arattım 15dk hiç böyle havalı bulduğum birşey görmedim. zevk meselesi biraz da ama net bir tema hissedemedim hoşuma giden yani. f2p'de np ama bu kadar para bayılırken oyunda beni cezbeden birşey arıyorum artık. oynarken beğenmezsem direkt infilak.
Gangren said:

Division'da sadece 2 paralı DLC çıkardılar, onlar da Season Pass ile alınıyor.

"Devamlı" durumu yok.

oyunun sürekli kitlesi oluşmayınca yapamadılar sanırım istedikleri kadar, niyet vardı aslında başta belli aralıklarla ekler, roadmap filan göstermişlerdi. buradaysa activision zaten malum, bungie solo yapsaydı neyse de güvenmiyorum hiç activision'a.

eh şimdi baktım 20$'lık dlc aralıkta geliyormuş, 35$ season pass, (gmg'de out of stock) benden de pass. başka oyuna kısmet artık.
Sosyal ağlarda paylaş

130tl den 117ye dusunce season passler uctu :p battlenet de 35euro turkiyeye :( oyun + season pass 75$a geldi hani makul bence cunki 1 senelik ucret online bir oyun icin. ps4 olsa ustune plus oduyorsun multi icin sacma sapan filan, pcmr direk :D

sam ac bi surdan gameplay bak ahah google images ile olcak sey diil ;p

https://www.youtube.com/watch?v=M1kT2-vrQd8

diyorumya atmosfer + art + gameplay + seslendirme ve muzik kalitesi vs butunu iyi oyunun

sci-fi post apoc oldugu icin yenmio tadindan zaten :D
Sosyal ağlarda paylaş

Onu da kaptırmışız, meh. Bizim ekip PS'te diye orada kaldım ben.

Yalnız PC'de fark var mı bilmiyorum da Sunshot normalde pve silahı konsolda, pvp'de olayı yok, adam ona rağmen harikalar yaratıyor sunshotla. Harita da uygun tabii. Better Devils (adamların geyikte de bol bol geçiyo) varken Sunshot tercih etmesi de garip geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Destiny 2'yi aldim ama Destiny 2 iyi bir bir oyun degil abi bunu savunmayin :( Cok fazla eksik ve bosluk var bunu da oynayan herkes biliyor zaten. Optimizasyon vs zaten Destiny 1 kafasi grafikler oldugundan cok da zorlamayan bir engine.

Pure farm oyunu, arkadaslarinla oynamasi zevkli vs de bunlar baska oyunlarda da bulunabilecek seyler.

Sonradan alip kufur etmeyin :( Ama paraniz varsa alinabilecek ve arkadaslarinizla oynanabilecek bir oyun. Suan daha iyi bir oyun yok zaten o yuzden bunu almali miyiz diye tartisiyoruz.

Division'in son haline laf atiyorsaniz, bu oyunu hic almayin. Cok daha fazla laf atilacak nokta var.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tur yok iste baska, gta online cikmadan once apb gibi rus hackerlardan gecilmiyen, saf silah satilan p2win, gameplayi kabiz ve kendinden 5 sene ilerde makinayi zorliycak kadar kotu bir oyunu oynadiydim yani. ha oyun belesti ama ne single vardi ne duzgun support, paran kadar iste

destiny 2 farm oyunu degil aksine farmlanicak birsey koymamislar oyuna ki en buyuk eksik o, kimse hicbirseyden eksik kalmasin diye o kadar dagitmiski bunun sonucunda oynamaya motive edicek birsey kalmiyor gameplay disinda. competitive oldugu icin overwatch goturebiliyor ayni modeli belki ama elma armut yani, cok yanlis yaklasmislar. lootboxlardan gelen itemlar bile moot yani, hicbir heyecan yok. 150 saat played ile herseyi actim, butun classlar dahil 2-3 exotic eksik kaldi ki buna kiyasla destiny 1de 400-500 saatim var belki ve exoticlerin belki %40i filan var xur'a ragmen

hardcore oyuncuyu motive edicek zerre birsey yok, divisiondaki durum bunun tam tersiydi. her hafta yeni bir exploit ve bunla mucadele icin durust oyniyan oyuncuya kazik atan bir dizayn vardi. dlc cikti dediler eee gear icin ne yapiyoruz diye sorduydum discordunda, lexington farm cevabini alinca sildiydim ahahah. hikaye vs hak getire

hardcore oyunculari motive edememesi sorun ama, destiny 1 i en zor gunlerinde tasiyan insanlar oynamak icin motivasyon bulamiyorsa sorun var demektir.

item level denen kansere cok takiyor birde insanlar, wow filan cok kotu alistirdi. str/agi vs stat vermiyor bu oyunda gear, power levelin epeen point disinda tek etkisi pve de mob levela gore verdiginiz damage i ayarlamasi

said:
mobun power level yuksek sizinki dusukse daha cok damage alir, daha az damage verirsiniz

mobun power levelina esit veya yuksekse normal damage verir, normal damage alirsiniz

270 bir aktiviteye 260 oyuncu olmaz ama 270 ustu herkes ayni cap uzerinden damage verir, overgearlamak diye birsey yok destinyde

peki neydi insanlari endgame de tutan sey? ayda bir gelen item levelin onemli oldugu iron bannermi?

kac defa level capin cok altinda oynadim iron bannerda ve gercekten kendimden 40 item level yukarda insanlar ile mucadele edebildiydim, orda bile %4-%5 otesi fark etmiyordu cunki.

destiny 1 de butun endgame randomized perkleri kovalamakla geciyordu.

geardaki statlar gizli bir gear kalitesi uzerinden belirleniyordu,

gold bir gear max 35int/35disc veriyordu misal oysa aynisinin bronzu 33/30 veriyordu misal item levela bakmadan. 3 skill vardi ve her birinin 5 sekmesi vardi iste

https://i.imgur.com/ny6Gf4x.png

300-300-120 ile grenade ve super cooldownu maximum indirmis bu, melee cooldown kalmis ki ulasilabilicek ideal buydu ilk oyunda. cokta zor degildi, zor olan tipi guzel olan itemlari denk getirebilmekti :P

bunun yaninda silah perkleri random oldugu icin hardcore/casual bakmadan her drop heyecan yapiyordu, full auto shotgunlarin, high cal rakibi flinchleten combolarin pesinde kosuyordunuz. bu tamamen diablo kafasi grinddi hani denk gelirse, spesifik bi yolu yoktu

destiny 1 curuk temelin uzerine uzun surede ve cok fazla degisiklikle curuk insaa edilmis cok guzel bir bina idi, ustune brisey ekleme sanslari kalmamisti curuk zemin nedeni ile.

destiny 2 ise su haliyle cok iyi atilmis bir temel sadece, binanin ilk kati var ve guzel ama cokta bi olay yok daha. buradan sonra nereye gidecegi onemli asil.

bu tip uzun soluklu oyunlarda onemli olan zemin tamamen. destiny 1 in nereden nereye geldigini gordukten sonra bungie kotarir bunuda.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

ilhan topla takımını hadi

topladık ama haftasonu cok zaman ayıramadık 5 winde kaldık maalesef

Rewendor said:

Onu da kaptırmışız, meh. Bizim ekip PS'te diye orada kaldım ben.

Yalnız PC'de fark var mı bilmiyorum da Sunshot normalde pve silahı konsolda, pvp'de olayı yok, adam ona rağmen harikalar yaratıyor sunshotla. Harita da uygun tabii. Better Devils (adamların geyikte de bol bol geçiyo) varken Sunshot tercih etmesi de garip geldi.

Tahminimce Nameless Midnight tadında bir scout rifle kullanmak için Handcannon'u energy weapon kısmında tercih etmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Lori biraz bahsetmiş, D1 vanilla'da felaket boştu, ve onun üstüne müthiş yamalar yaptı. Son hali taş gibiydi. D2 ise çok çok daha iyi başladı, ama senaryo ve aksiyon olarak çok fazla eksiği var. Şu haliyle de gayet iyi eğlenceli bir sistem, ama fazla tekerrüre bağladı, endgame'i geliştirmeleri, lazım bunun da iki sebebi yine yukarıda bahsedilmiş: endgame looting (light arttırma) ve exoticler.

Destiny 2'nin en sıkıntılı yönü PvP sistemi.
Öncelikle matchmaking: sürekli olarak takım olan girenler vs random toplama takım yapması keyfi bayağı öldürüyor. Bunun üzerine takımları kasıtlı olarak dengesiz kuruyor, arada kendi puan sistemine göre %10-%20 arası bir fark koyuyor dengeli kurabilecekken.

İkinci olarak pvp challenge'lar, ve bunun uygulaması. void - solar - arc kill isteği yüzünden sürekli farklı silahlara yönlendiriyor (ya da Hard Light'ı çok iyi kullanacaksınız) o da pvp statlerini düşürüyor. Geçenlerde 3 Uriel's Gift'i tamamladım artık gününe göre seçiyorum ben de.

Super challenge ayrı dert, geçen gün süperle 5 adam öldür vardı, girdiğim ilk 4 maça sonradan kattı beni, süperi doldurmaya yeterli vakit yoktu, bir tanesi en komiği (challenge'den bağımsız olarak) maçın bitimine 30 saniye kala, skorlarda da 87-30 mu ne yenilirken soktu beni oyuna, loading daha uzun sürdü haliyle, 2 kere spawnkill yedim, maç bitti.

Spawnkill demişken, spawn noktaları hala sorunlu. Spawnkill'e çok açık, bazen kasıtlı olarak power ammo almış adamın önüne attığını düşünüyorum spawnı.

PvE konusunda endgame'e makyaj lazım
İlk güzel aşama Heroic'lerin geri gelmesi, gayet iyi oldu, ancak sadece strike olarak değil loot olarak da gelmeleri lazım. Strike spesifik lootlar ve light bonus gelmeli.

Exotic sayısı fazlasıyla az. Şu anda süper statli hand cannon yok mesela, pulse rifle da pek yok, scout ve auto gayet iyi opsiyonlara sahip.

Adventurelar content olarak iyi, ama ödül yetersiz.

Silah ve zırhlarda fixed featurelar iyi olmuş. Öbür türlü, silahın bi de iyi statlisi gelse diye bekleyip duruyorduk. Ama light arttırma kısmı tamamen eziyet. baştan elden geçmesi gerekiyor.

Zırh statlerinin basitleşmesi D1'e göre daha iyi, ama statlerin birbirine göre etkisi çok farklı, mobility gibi gereksiz stati biraz işe yarar hale getirmeleri şart. Ek olarak her stati istediğimiz gibi ayarlayamıyor olmak sıkıntı. Biraz sınıflara göre yapmışlar işi, Hunter olarak mobility sıfırlayıp sadece resil + resto yapmak pek mümkün değil mesela.

Class'larda Titan Striker fazla güçlü, yakında nerf yer. Nightstalker'ın müthiş komboları var eşyalarla birleşince, keyifli oluyor, ama o keyfin hakkını verecek kadar fark yaratmıyor oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...