Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polymer Kil Figür Heykel

Mal

Öne çıkan mesajlar

-Deno- said:

mail attım adama, bakalım ne dicek.

şunu yapabilir misin bir şekilde dedim :D

https://www.sideshowtoy.com/collectibles/star-wars-ben-kenobi-mythos-sideshow-collectibles-200108/

turist ömerin gömleğinden daha zor değil bu. yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

üniversitede seçmeli heykel dersi almıştım. bi heykel yaptım gelmiş geçmiş bütün sanatçılar o gün kalp spazmı geçirdi, ölüler mezarlarında tekrar öldüler.

ama aklınızda bulunsun sınıf mevcudiyeti 13 kız 2 erkek falan oluyor. hepsi de güzeldi.

abi ercümentinin heykelini falan mı yaptın naptın sdfs. aha benim mal bu, sertlik de bu diye?
sanatta ayıp olmas.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Red said:

üniversitede seçmeli heykel dersi almıştım. bi heykel yaptım gelmiş geçmiş bütün sanatçılar o gün kalp spazmı geçirdi, ölüler mezarlarında tekrar öldüler.

ama aklınızda bulunsun sınıf mevcudiyeti 13 kız 2 erkek falan oluyor. hepsi de güzeldi.

abi ercümentinin heykelini falan mı yaptın naptın sdfs. aha benim mal bu, sertlik de bu diye?
sanatta ayıp olmas.

abi senin karşına şunun kafasını koyuyorlar. üst taraftaki kafasını ama sdfs.

sen de onu yapıyorsun. fotosunu bulursam atarım yaptığım şeyin duruyordur arşivde sdfs. ama temsili olarak şunu koyabilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

çalabiliyorsun da ne çalabiliyorsun bir akdeniz akşamları çalmak var, birde 17 yaşında şunu çalmak var,

https://www.youtube.com/watch?v=o6rBK0BqL2w

aynı şey çizim vs içinde geçerli doğru bir eğitim alsan bir şeyler çıkar, çok vasat altı değilsen, bir kusurun yoksa...

tek farkı belki, enst. çalmak başlangıç için çok kolay, telleri çek, tuşa bas, delikleri aç kapa üfle ki ses çıksın... kıyasla daha basit doğru
Sosyal ağlarda paylaş

Enstruman calmak teknik birsey abi, 2 bilemedin 3 yil egitimle calarsin o kizin caldigini. Mesela muzik kulagi denen seybde yetenek, bazilari var ya duyar duymaz sarkiyi calabiliyor.
Ben de o yok mesela, tab olmadan sittin sene ugrassam bir sarkiyi cikaramam ama su videonun iki uc gomlek altindaki teknik sarkilari calabiliyorum.

Heh iste aynı sey resim, cizim icin gecerli degil, 0 yetenekle ilerleyemiyorsun onlarda enstruman calmaktaki gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi herşeyi öğrenebilirsin herşeyin tekniği var yeterli pratik/tekrarla yazar da olursun çizer de.
Ama kaliteli ürünler çıkartabilir misin tamamen kendine özgü? Tartışılır o ama gördüğün birşeyi kağıda dökebilirsin yani.
Aynı şekilde duyduğunu da notaya dökebilirsin hepsi zaman, uğraş, tekrar, teknik kısaca çalışma isteyen şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

duyduğunu notaya dökmekten emin değilim ya
öyle aman aman müzikle uğraşmadım profesyonel olarak ama nerden baksan 7-8 senedir çalıyoruz bişiler.
o müzik kulağı ama zamanla gelişen bişi değil, daha doğrusu 0'dan var edilebilen birşey değil.
yeteneği olan geliştirebilir ki geliştirebilenler var ama, o yetenek sende 0'sa üstüne koyamıyorsun. Şu son dediğimi deneyim ettim çünkü :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kendimden bir örnek vereyim misal çöp bebek çizemiyordum bayağı bir yeteneksizdim.
Birgün aktivite olsun diye hatunla resim kursuna yazıldık. Gittik 2 hocamız vardı biri yıllanmış diğeri yeni güzel sanatlar bitirmiş.
Neyse genelde genç olan ilgileniyor diğeri uzaktan gözlemliyor yanlışlarda geliyor hatalarını söyleyip düzeltiyor falan.
Önümüze limon soğan falan koydular çizin diye. Ben yazı yazar gibi tutuyorum kalemi çizmeye çalışıyorum yok yani ne oran var ne orantı hocalar sadece gözlemliyor. Yok olmuyor başarısızlık akıyor resmen sdf
Neyse abi öğretti bana kalem tutmayı bilek kullanmayı falan fıstık.
Yardımla falan anca bi limon çizebildim bütün gün. Sonra detayları gösterdi sketch zart zurt. Örneklerle açıkladı nasıl bir yol izlememizi falan bayağı uğraştı yani bizimle. Ben dert ettim gittim ebook falan indirdim en basic şekilde evde 2-3 saat saçma sapan çizgiler şekiller çizdim. Neyse 1 ay sonunda artık gördüğümü uzun zaman alsa da kağıda geçirebiliyordum. Kalite tartışılır ama 1 ay önceki hali ile kıyaslayınca devasa bir fark vardı.
Kısaca yetenekli olsaydım aynı gün o basic şekilleri kapardım ama yeteneksiz olduğum için 1 ay sürdü onları çizebilmem :P
Öte yandan dayım okul dahi okumuşluğu yok ilkokul terk otur karşısına fotoğraf çekmiş gibi seni kağıda döker. Üzerine düştüğü bir yetenek de değil üstelik :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...