Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polymer Kil Figür Heykel

Mal

Öne çıkan mesajlar

senko said:

Enstruman calmak teknik birsey abi, 2 bilemedin 3 yil egitimle calarsin o kizin caldigini. Mesela muzik kulagi denen seybde yetenek, bazilari var ya duyar duymaz sarkiyi calabiliyor.
Ben de o yok mesela, tab olmadan sittin sene ugrassam bir sarkiyi cikaramam ama su videonun iki uc gomlek altindaki teknik sarkilari calabiliyorum.

Heh iste aynı sey resim, cizim icin gecerli degil, 0 yetenekle ilerleyemiyorsun onlarda enstruman calmaktaki gibi

net çalamazsın, mesela o kızın çaldığını elektronik gitar için aranjman yapan adamın icrası da bu

https://www.youtube.com/watch?v=MZuSaudKc68

Sosyal ağlarda paylaş

o seviye olmaz diyorum bende, olsa arajmanı yapan adam ondan daha iyi çalıyor olması gerekir, kızın doğal yatkınlığı var...

ha 3-5 değil ama 10 sene sabah akşam gitar çalsam belki, veya 3-5 sene sabah akşam aynı şeyi çalsam belki olur,..

mesela paco olması lazım adam adam tuvalete bile gitarla gidiyormuş, mesaiye gider gibi evden gitarla çıkıp, yatağa gitarla giriyormuş...

diğer taraftan,
yetenek dediğimiz şey aslında ademin örneğinden gidersek, kalem tutmayı, bilek kullanmayı vs vs. kendi kendine küçük yaşlarda dahi çözmüş olman. teknik dediğimiz şey ise bu "icatların" vasat olanlara aktarılması için geliştirilmiş şeyler, nota vs. de bunlardan biri
Sosyal ağlarda paylaş

birde şu işe başlıyım diyorum da başlangıç ne yapsam bulamadım düzgün birşey

mesela çizim için bir sürü kitap video falan var, müzik için nota falan var, bu iş için dengini bulamadım pek,

tamam polymer kili alacağım 25tl bir şey, sonra alet edevat lazımış, onları pek anlamadım, yazan bir yerde bulamadım, gerçi derinlemesine araştırma yapmadım ama bu kadar araştırmaya "nasıl hentai çizilir" bilgisine bile ulaşabılıyorsun...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Feamer said:

birde şu işe başlıyım diyorum da başlangıç ne yapsam bulamadım düzgün birşey

mesela çizim için bir sürü kitap video falan var, müzik için nota falan var, bu iş için dengini bulamadım pek,

tamam polymer kili alacağım 25tl bir şey, sonra alet edevat lazımış, onları pek anlamadım, yazan bir yerde bulamadım, gerçi derinlemesine araştırma yapmadım ama bu kadar araştırmaya "nasıl hentai çizilir" bilgisine bile ulaşabılıyorsun...

http://www.tahtakalehobi.com/seramik-modelaj/modelaj-aletleri/

yapacağın işin ölçeğine göre değişir alet edevat. minifigür action figür ölçeğinde çalışacağını varsayarsak şunlar işini görür.
alet edevat bunlar.

hatta direk şunu al geç
http://www.tahtakalehobi.com/plastik-modelleme-seti-11-par%C3%A7a.html

3. boyutlu obje taklit ederek başlayabilirsin. çizim üzerinden 2 boyutu 3 boyuta geçirmek zor gelebilir başta. o yüzden evdeki bir obje maket, action figur gibi birşeyi veya atiyorum kolunu bacağını büstünü gibi bir kısmını yapmakla başla. kile aletle nasil şekil verildiğini anlarsın kavrarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...