Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi Saldırısı

bingildak

Öne çıkan mesajlar

abi yavruluk döneminde falan bi şekilde travması olan bişi tetiklenmiş olabilir. hani o kapı kapatma olayı milyon kez yapılmıştır da bu sefer gerçekleştiği parametreler ile frenzy e yol açmıştır falan.

kadına da sen kim köpeksin lan diye atlamışlar yahu yazık. ama yapacak bişi yok tabi pff.

/summon archangel_ bu arada. onda da ragesever bi zibidi var.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bizim anlayamayacağımız şekilde triggerlanıyorlar abi, normalde böle tepki verseler bile tıslar bir iki hamle yapar bırakırlar, bu case de ciddi bir tepki var, ciddi bir tehlike algısı var.
Mesela en basiti herhangi bir kedi videosu ac abi agresiflik iceren insanlara karsı, maksimum 10 saniye vur kaç fln hatta ilk temasta bulunup gözleri büyümüş şekilde beklerler karşı taraf ne yapacak diye ona göre sonraki aşamalara geçerler. En uzun süren erkek kavgaları bile maks 5 dakika biri bırakır kaçar ve en ağır darbeler bu kavgalarda olur. Burada sana da damage verme seçeneğini seçmişler. :(
Sosyal ağlarda paylaş

ben de ondan korktum zaten. hayvan korkmuş da korkutmaya çalışıyor değildi. bildiğin avcı gibi saldırıyordu.

iki kedinin de stance'ı buydu saldırırken

https://www.youtube.com/watch?v=c-zR46zca3A

öyle sağa sola gideyim, ses çıkartayım korkutayım falan değil

bildiğin zıplayarak saldırmak için açık arıyorlardı ki 3 defa falan havada yakaladım
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun baya ilginç gerçekten.

Bizdeki kedilerin bir tanesi bu söylediklerini yapabilecek potansiyele sahip, diğerinin üstündeki kürkü yol gıkı çıkmaz. Belki birbirlerini gaza getirmişlerdir seninkiler anlık ve avcılık oynamaya karar vermişlerdir. Temizlikçinin odadan çıkarmama olayı tetiklemiş olabilir.
Bazen bizim agresif olan da olur olmadık şeylere saçma atarlanabiliyor. Ama karşısına geçip veya tepesine dikilip "hööt" diye bağırdın mı devam ettirmesi mümkün değil.

9 yıldır böyle bir hareket görmedim bizimkilerden. Arada sırada misafir/anane kıstırır ama böyle hoplamalı zıplamalı avlanır gibi baya ilginç olmuş gerçekten, hele sen araya girdikten sonra devam etmesi tuhaf. Sanırım hiç dayağını yemediler? :D
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

ben de mesela geçen gün sokakta hatunla oturuyoruz o sevdi sevdi sonra hadi ben de seviyim dedim kafasına elimi koyduğum anda elimi ısırıp tırmık attı.

Neyse ki ısırığı delmedi ya da çizmedi de aşıyla uğraşmadım.

Manyak bu kediler ben çözemedim

abazalığını hissetmiştir sfs. ya da kendisi abazadır, hatuna sevdirip, sana "otzbirli elini çek gardaş" yapmıştır. Bu normal bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ben hala köpek kokusu alma konusuna bağlıyorum. köpek kokusu alınca panik olup bloodlust bastı galiba. diğeri de sürü psikolojisi onu takip etti gibi. hayır işin diğer bir kötü yanı eve düzgün kadın bulmak da zor das, kadın abandon basıp koşarak uzaklaşır diye düşündüm ama dirayetli çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hayvanlar gibi bağırıp, sesle neden korkutmadın. Ufak hayvanlar(köpekte yemez de onlarda bile bazen işe yarıyor) biraz büyük gözüküp, gerinip filan bağırınca korkup duruyorlar genelde. Çoğu zaman fiziksel mudaheleye bile gerek kalmadan halledebiliyorsun.

Bizim bir arkadaş kendine havlayan köpeği havlayarak susturup, korkutmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim kedim maksimum gece ayak ucunda yatarken ayak parmaklarına trigger'lanıp cart diye ısırır ya da tırmalardı. bir orada hayvana sert çıkıştığım olurdu. bir de aslen sokak kedisi olduğu için saatlerce giriş kapısında asansörle aşağı inip bahçeye çıkmak için miyavlardı. çekilmez hale geldiğinde çıkıştığım oluyodu, gazeteyle kıçına falan vuruyordum.

onun dışında arka ayak tırnakları ve göğsünden trigger'lanıyordu çok pis. oralara da dokunmamak gerekiyordu.

seninki çok ilginç bir durum olmuş ama. neyden bu kadar korktular acaba. elektrik süpürgesi mi çalıştırıyordu kadın? hemen her kedi uyuz oluyor çünkü fazla ses çıkaran elektronik cisimlere.

kadın tam olarak nasıl oldu anlattı mı? naparken saldırmaya başlamışlar yani.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

abi hayvanlar gibi bağırıp, sesle neden korkutmadın. Ufak hayvanlar(köpekte yemez de onlarda bile bazen işe yarıyor) biraz büyük gözüküp, gerinip filan bağırınca korkup duruyorlar genelde. Çoğu zaman fiziksel mudaheleye bile gerek kalmadan halledebiliyorsun.

Bizim bir arkadaş kendine havlayan köpeği havlayarak susturup, korkutmuştu.

bağırdım abi, sallamadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bi de aklında olsun bu tür durumlarda en etkili silahın, fısfıslı su ;) ekstradan da kedileri kendi çıkardığın uyarıcı boğazdan gelen ses. ikinci maddeye alışmaları için zaman geçmesi gerekiyor. Ağzını açmadan gırtlaktan gelen ses çıkar istemediğin bişi yaptıklarında buna alıştır. Mesela ilk yaptığında o minik kulaklarının nasıl dikeldiğini göreceksin :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...