Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi Saldırısı

bingildak

Öne çıkan mesajlar

elektrik süpürgesi sesinden korkmuş olabilirler, (yüksek sese karşı duyarlıkları bizden çok daha fazla, hemen panik oluyorlar) ya da kadının elektrik süpürge borusu veye temizlik fırçası sopası v.s. ile yaptığı bir hareketi kendilerine tehdit olarak algılamış olabilirler. benim 4 kedimden biri, hem diğer kedilere, hem de bana karşı daha yabani, vahşi ve saldırganlığa eğilimli. 6 aylık civarında korkmuş, kötü deneyimler yaşamış olarak geldi sokaktan. 7.5 senedir bizimle. ilk zamanlar çok tırmalıyordu. şimdi daha iyi, ama geçenlerde panik bir şekilde bacaklarıma saldırdı. sanırım elimdeki sopadan çok korktu. bağırdım, sindi. ama bir süre sonra gidip tatlı sesle konuştum, azıcık sevdim fln. bu küçücük şeyler ne yaparlarsa panik ve korkudan yapıyorlar. biz onlara ne kadar yumuşak ve sevecen davranırsak, onlar da o kadar huzurlu oluyorlar (genelde kedi milletinden söz ediyorum). bazen hafifçe ısırma hareketini sevgi gösterisi olarak yapıyorlar, oyun sırasında çok neşeliyken tırnaklarını içeri çekmeyi unutabiliyorlar. bunları, en ufak bir kedi hareketini kendine saldırı olarak algılayıp ''misliyle cevap'' verenler için yazıyorum.bilin ki o hayvancıkların sizden başka seveceği, zaman zaman kızacağı, birlikte zaman geçireceği, yani sizden başka güveneceği kimseleri yok. 3-4 yaşında çocuk gibiler. tırnak aldırmak nedir ya?!! yaramazlık yapan çocuğun elini kolunu kırmak gibi bir şey. söyleyecek laf bulamıyorum. kısacık, özgürlükten yoksun yaşamlarında onları sonsuz mutlu etmeye çalışmak yerine, onlarla itişip, güç gösterisine girişmek ne kadar da acımasız ve zavallı bir davranış örneği. bu canlılar evimizde süs, oyuncak gibi tutup, istediğimizde sevip, kenara bırakacağımız nesneler değil ki...elbette diğer tüm ilişkilerimizde olduğu gibi sabır ve emek gerektiriyorlar ve diğer ilşki nesnelerimizden çok daha çaresizler, bize bağımlılar ve çok daha fazla ihtimam gerektiriyorlar. (bana en bağımlı, en düşkün, gittiğimde en çok eksikliğimi hissedip kaygı yaşayanı, sözünü ettiğim bana en çok saldıran kedi. kim bilir neler yaşıyor kendi içinde, ama beni çok seviyor)
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

köpek saldırısında ne yapmak lazım durduk yere saldırdı sokak köpeğinin biri sakinleştiremedim bir türlü. ısırmak için hamle yapmaya başladı sonra upper kick çıkarmak zorunda kaldım şok oldu ama etkilenmedi. bağırıp çağırıp apartmana girdim sonra.

Bütün paticik dalga geçecek biliyorum ama yazayım.

Öncelikle köpeğin ve senin arkanızın boş olmasıo lazım. Köşeye sıkıştığını ya da sıkıştırdığını hissetmeyecek. (Bundan sonrasında gülmeyin piliz) Abi kolları kaldırıyosun havaya. Ellerini kollarını pençe gibi yapıyosun. Sağa sola doğru sallayıp ama köpeğe doğru da hareketlenmeden 2 3 bağırıyosun.

Ananııı diyip kaçıyolar :D Gülmeyin en efektif yöntem bu.

Ha bi de şey var. Civarda bakkal varsa bakkala gir. Bi aç bitir salam al. 1.85tl. Bundan sonra sana saldırmasın. Sen millete saldırt :D
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

pontipati said:

köpek saldırısında ne yapmak lazım durduk yere saldırdı sokak köpeğinin biri sakinleştiremedim bir türlü. ısırmak için hamle yapmaya başladı sonra upper kick çıkarmak zorunda kaldım şok oldu ama etkilenmedi. bağırıp çağırıp apartmana girdim sonra.

Bütün paticik dalga geçecek biliyorum ama yazayım.

Öncelikle köpeğin ve senin arkanızın boş olmasıo lazım. Köşeye sıkıştığını ya da sıkıştırdığını hissetmeyecek. (Bundan sonrasında gülmeyin piliz) Abi kolları kaldırıyosun havaya. Ellerini kollarını pençe gibi yapıyosun. Sağa sola doğru sallayıp ama köpeğe doğru da hareketlenmeden 2 3 bağırıyosun.

Ananııı diyip kaçıyolar :D Gülmeyin en efektif yöntem bu.

Ha bi de şey var. Civarda bakkal varsa bakkala gir. Bi aç bitir salam al. 1.85tl. Bundan sonra sana saldırmasın. Sen millete saldırt :D

abi ellerimi pençe yapmadım =D ama ben bağırmıştım o gün bi de o köpeğe tavuk kemik vs. veriyordum hep. dengesizliği tuttu heralde o gün anlamadım ki..
ama denerim başıma gelirse tekrar :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...