Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Max 1000 liralık telefon tavsiyesi

pontipati

Öne çıkan mesajlar

2 yıl önce gittim sony z3 aldım ve tam iki yıl boyunca kanseri yaşadım. Dün gece itibariyle emekliye ayırmaya hayatımdan çıkarmaya karar verdim.

Artık asla amiral gemisi vs almam. Orta segment telefon alacağım ve piyaada en çok ne kullanılıyorsa onu alacağım. Bu dinine yandığımın aletleri kağıt üzerinde ne kadar iyi olursa olsun, sonuç hüsran. Bari parçası bulunan servisi sağlam marka alayım o zaman.

J5 2016 almayı düşünüyorum bugün. Kullanan var mı?

Bu arada z3 almak isteyen olursa ucuza veririm.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Buradan bir tavsiye de bana lazım.

Bugün ananemi ziyaret ettim. Laf arasında bizim smartphone'lara özendiğini söyledi. Beceremem falan dedi, benim telefonla biraz kurcaladık. Şöyle ortalama bir telefon alayım diyorum. İşin performansında pek gerek yok, kadıncağız internete bile girmiyor, ama sağlam, güvenilir, kronik sorunu olmayan, servisi falan iyi, bi de kamerası güzel bir telefon olarak ne önerirsiniz orta sınıf?

Bir de ekranı büyük olmalı, yaşlı kadın görebilsin rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar orta?

Zenfone'lar fiyat/performans baya iyi ama 1k fazla diyebilirsin. Demez isen http://www.hepsiburada.com/asus-zenfone-2-32-gb-pm-telcepaszen232
http://www.hepsiburada.com/asus-zenfone-3-max-zc520tl-asus-turkiye-garantili-p-HBV0000035DSJ
Onun dışında 1k altı telefonlarda ram cpu falan genelde kötü oluyor bir süre sonra yavaşlamalar falan android zaten memory leak konusunda sıkıntılı, o yüzden ben bilmiyorum 1k altını.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

1000-1300 TL falan civarı aralığı düşünüyorum.

Xperia XA'ya bakıyordum ben de. Bunları da inceleyeyim bir.

Edit: Bu Zenfone 3 Max'ın pil ömrünün uzun olması ve Asus Easy Mode olayı çok güzel geldi yaşlı anane için. Ona doğru yönelesim var.

sony alma sony pişmanlıktır,alma ben yaptım sen yapma. Uzak dur.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendim 4-5 senedir Sony'ciyim ben. Özellikle düz dikdörtgen tasarımından dolayı kopamıyorum bir türlü.

Asus'u TR teknik servis sıkıntılarından dolayı eledim.

Moto G4 Plus ile Samsung Galaxy J5 arasında gidip geliyorum.

Özellik olarak G4+ bi tık daha iyi, üstelik de çok daha ucuz. Ama servis vs olarak bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

piyasada ufak telefon birtek xperia compact serisi var. max 12.5 cm olsun istiyorum yüksekliği.

xperia z3 alıyım diyorum 2. el onda da ekranında sorun çıkıyor dokunmatiği çalışmıyor diyenler var. kullanan var mı xperia z3 compact?

z3 kompaktta tasarım hatası var. Şarj girişi ters yerde, çok ısındığı için uzun vadede ön panelin bağlantıları gömçürüyor, ön panel kalkıyor. İleriki modellerde şarj girişini aşağı alarak çözdüler problemi.
Sosyal ağlarda paylaş

Annemin telefon iyice eskiyince şöyle bi çözüm buldum.

Lenovo Vibe K5

http://drop.ndtv.com/TECH/product_database/images/222201620515AM_635_lenovo_vibe_k5.jpeg

Şimdi Hepsiburada'dan 700 TL gibi bir rakama telefonu alıyoruz.

Daha sonra telefonu buradaki başlıktan rootluyoruz.

Sonrada offical LineageOS yüklüyoruz. 1 2

Bu şekilde 700 TL yağ gibi akan ve ios kadar stabil bir android telefona sahip oluyoruz. Bana epey stabil geldi. Hiç aptalca bir hatayla karşılaşmadım.Takılma, kasma falan yok. Oyun performansı iyi. Verimli pil modunda en az 7 saat ekran süresi alıyor ki ekranı da gayet parlak. Ses ile ilgili herhangi bir problem görmedim. Root ayarları geliştirici seçeneklerinde mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Revangelis said:

kzpmaza said:

asus zenfone 3 alın pili 2 gün gidiyo 3 aydir kullaniyorum akiyo telefon 64 gb dual sim 4gb ramli modeli benimki

anne babaya almayı düşünüyorum da zenfone 3 mü illaki yoksa zenfone3 max kurarır mı?

En önemli konuyu sormayı unutmuşum, sesi nasıl?
Duymuyolar çaldığını normalde

max ana babayı hayli hayli kurtarır. babam kullanıyor bir aydır, fıstık gibi telefon. pili z3'ten de iyi zaten. işlemcisi zayıf işte ama bi önemi yok yani açıkçası ana baba için. sesi pek bilemeyeceğim subjektif bişi olduğu için ama bana az gelmedi yani (kendim note5 kullanıyorum).
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
up up up !

babama telefon bakıcaz, bu civarlarda bir şey alırız diye tahmin ediyorum.

İlk akıllı telefonu olacak. genelde "arama yapsın yeter" modunda takılıyordu şimdiye kadar, ama artık farklı bir şey istiyor.

söyle kullanımı kolay.
Kamerası güzel
f/p olarak uygun bir telefon önerisi olan varsa gönderin gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yetişkinlere düşük bütçeli telefon almak çok açmaz oluyor ya.
yavaş, verimnsiz, soluk ekranlı, absürd sorunlu aletler daha çok yoruyor yaşlıyı. kendin kullanmayacağın bir şey alma derim.

ben bu arada millete saçma gelecek ama 70 yaşındaki babama CAT S30 almıştık. androidi dandik, ekran fena değil, ama esas rugged, suya şoka falan dayanıklı bir de bataryası cidden iyi gidiyor.

benimki genelde pilden, düşürmekten falan şikayetçi diye amazondan bunu almıştım. bir de geç yaşta dokunmatikle tanıştıysa ve tepkisi yavaş kalıyorsa yapamıyorlar. o yüzden çok dandik işlemcili falan olmaması lazım.

ama babanın donanım alışkanlıkları tecrübesi falan kuvvetliyse ona göre değerlendir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

up up up !

babama telefon bakıcaz, bu civarlarda bir şey alırız diye tahmin ediyorum.

İlk akıllı telefonu olacak. genelde "arama yapsın yeter" modunda takılıyordu şimdiye kadar, ama artık farklı bir şey istiyor.

söyle kullanımı kolay.
Kamerası güzel
f/p olarak uygun bir telefon önerisi olan varsa gönderin gelsin.

samsung j7 1000 lira civarı.
kamerası nasıl bilmiyorum tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...