Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Young Pope (2016) - Sky Atlantic

GERGE

Öne çıkan mesajlar

7. bölüme geldim, tavsiye edilebilecek bir dizi ama çok iyi değil. Fellini tarzından etkilenmiş görüntü yönetmenliği artısı dizinin. Bunu seven kesin La Grande Belezza'yı izlesin.

Senaryo vasat üstü, baymadan sonunu getiririm sezonun. İyi oyuncuların arasında Kardinal Voiello rolüyle Silvio Orlando sıyrılmış resmen, bayıldım. Bildiğim bir aktör değildi, bir iki filmini izleyeceğim bakalım.

https://www.youtube.com/watch?v=o45j989MyEo
Sosyal ağlarda paylaş

2016 epey bereketli gecti. yilin dizisi, yilin tv olayi falan super abarti. sadece iyi, kaliteli bir dizi. otesi sezon ikiye kalmis.

voiello inanilmaz bir karakter. uzerine aktor dokturunce gol olmus.

guclu yani karakterler. sezon ikide onlarin kiymetini bilmeleri lazim. esther, dussolier gibi kayda deger bir yere varmayan arclar ziyan.
Sosyal ağlarda paylaş

Voyello gerçekten adamın dibi. On numero.

Gutierrez de çok tatlı. Zaten ispanya'da tiyatrocuymus belli adamın sonsuz mimik menzili var dgdfg.

Bu "fellini tarzı" tribini anlayabilmiş değilim bu arada. Fellini tarzı dediğiniz şey sanırım kompozisyonların italyan usülü olması. Felliniye mahsuz bir durum değil yani, classicist comp kurunca F E L L I N I bayrakları asılmış da 2k yıllık gelenek bu.
Sosyal ağlarda paylaş

italyan işi diyecektim ben ama önceki sayfada fellini tarzı dediği için ona gönderme yaptım

son 3 bölümü dün seyrettim, aklımda kalan sahnelerden biri, papa afrikada hayırsever hollanda firmasının kurduğu -su damıtıcısını- dışarıdan seyrederken, sofia içeriden karşısına geçer ve gülümser, o arada radyoda, -yanlış duymadıysam- Peppino di Capri Melancolie çalar...

bunlar güzel şeyler...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 10 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...

kuzenin gazıyla geçenlerde izledik de jude law götürüyor, yer yer bayağı sıkıldım. net bir konu akışı yok, oradan oraya zıplıyor. sıklıkla karakterler idiot ball tutuyor papanın işleri yaver gitsin diye, death note gibi hissettirdi o bakımdan. herkes aptal, bir o akıllı. onun da motivasyonu bölümden bölüme değişiyor. hele dizi sonu tam bir felaket olmuş, yenisinin anonsu yapılmasa ee ne oldu yani diyecektim de hadi bitmemiş hikaye sayalım şimdi. görsellik iyi, oyunculuk iyi, senaryo zayıf. prodüksiyon taşımasa pek bahsi geçmezdi sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...