Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Kedi

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

toplamda 2-3 ay, max tek seferde 1-1,5 ay kalıyorum dışarda. Verecek adam da yok çevremde o kadar uzun süreliğine.. baya gaza geldim şimdi de bakalım neyse 2gün daha dursun benle sonra sokağa salcam. gitmezse kalır, giderse kendi bilir.. kaderini kendi yazacak.

abi ikinci kedi hiç olmaz biriyle başa edebileceğimden bile emin değilim.
asosyal olacak biraz o zaman. Birde "cuma" gibi salamam öyle sürekli, titiz adamım ben. O zaman zaten kapının önüne mukavvadan ev koyarım olur biter, hiç eve almam.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

sen yokken 2-3 ay boyunca haftada 2 kere gelip mama kum değişikliği yapabilecek biri yok mu ?

yoksa sıkıntı. onun dışında kedi senin ilgine muhtaç değil zaten evde olmana gerek yok sdfs.

Abi o da yazık ya. Değil 2 ay, bir hafta boyunca evde kapalı kalsam, haftada bir birisi 30 dakka gelip erzak bırakıp gitse kendimi silkerim o evde. Depresyondan depresyona koşarım.
Sosyal ağlarda paylaş

bi de insanların kafasında hayvanın özgürlüğünü kısıtlıyorum düşüncesi var. bunu da evde hayvan bakmaya cesaret edemeyenler uydurdu.

özgürlüğünü kısıtladığımı düşünüyorum öyleyse sokakta çomarın biri gelip tekmelesin açlıktan ölsün sdfs.

sanki isveç'te yaşıyoruz. türkiye'de sokakta insan dahil yaşayan hiçbir canlı özgür falan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne alakası var abi, sokakta insan, araba, köpek vs bi sürü tehdit var kediler için ama serbestçe dolaşmak, en azından bi toprak çimen ağaç görmek için ölüyor hayvanlar. Tamam belki olası tehlikelerden koruyorsun ama özgürlüğünü de kısıtlıyosun işte dsfs ÖYLE Bİ ŞEY YOK demek çok saçma asıl.

Mesela benim kediler şanslı, bahçe katındayım, alıştırdım çıkıp dolaşıp geliyorlar kafalarına göre. Bazen çamur falan varsa çıkarmıyorum resmen ağlıyolar camın önünde, gece de gelip intikam alıyo ipneler sdf
Sosyal ağlarda paylaş

abi özgürlüğünü kısıtlamak tabi, eğer canı sıkılacaksa evde, sürekli tek kalacaksa özellikle.. bilemiyorum yani, pek hoş değil.

Sokakta da açlıktan ölmüyorlar, en azından bizim sokakta, kedilerinin yazın suyu kışın evi eksik olmuyor. yemekleri hep var. çöp bile karıştırmıyorlar, balık kokusu gelmediyse.
Sosyal ağlarda paylaş

elmayla armutu karıştırmayalım abi =)

evde illa ki daha iyi şartlarda, daha rahat bi hayat yaşarlar. Yalnız kalırlarsa canı sıkılır, özgürlüğünü kısıtlamış olursun, psikolojisi bozulan çok kedi var bu şekilde.

Dışarda olursa aç kalabilir, üşüyebilir, sıcaktan bayılabilir, köpek parçalayabilir vs vs, ama kafasına göre gezer, yatar, başka kedilerle oynar falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

benim evde kısır tek gözlü bir tane dişi russian blue kırması var, 1.5 yaşında, 6 aylıkken sokaktan almıştım. acaba anlaşır mı ya? sokağa salana kadar ben alırım olmadı, sonrasında birisine sahiplendiririz. kaç aylık bu arada, veterinere falan götürseydin keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer kediye imkan verirsen. Sabah evden çıkarken seninle dışarı çıkar, akşamda eve geri gelir. Hem özgürlüğünü kısıtlamamış olursun. Hem de evdekinden daha mutlu bir hayat yaşar. Ayrıca mama ve kum masrafın çok az olur.

Zaten kediyi soğuktan koruyacam diye alıp bir ömür eve hapsetmek doğru değil. Zavallı kedi tüm gün senin gelmeni bekleyecek. Sende ilk zamanlar biraz seveceksin sonra işinin gücünün derdine düşeceksin. Kedicik beklediği ilgili göremeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

4 aylık falan sanırım.
veterinere de götürürüm, aşı maşı hallederim sahiplenecek biri olduktan sonra.

masanın dediğini denerim olmadı ya. Kimse almaya yanaşmazsa.. o mantıklı gibi gelmeye başladı bak şimdi.
eve girerkende bıngıldak'ın tee başka bi topakta bahsettiği kedi için olan ıslak mendille silip patilerini öle alırım eve.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bak yaşı tam zamanı şuan. Benim cumayı ben 2-3 aylıkken almıştım eve. 2-3 ay evde tuttum. Sonra ufak ufak saldım dışarı.
Dışarıda bir sürü tehlike var ama küçük yaşta öğrenirse dışarıdaki hayatı, kendini koruyabiliyor. Tekme de yiyiyor, üstüne su da döküyorlar. Ama bu şekilde öğreniyor her insana yanaşmamayı, kendini korumayı.

O kediye seçenek şansı sunarsan, gerçek bir kedi gibi yaşamayı tercih eder. Annen/baban seni hasta olmayasın, başına bir iş gelmesin diye hiç okula göndermediğini, dışarı adım atmana izin vermediğini hayal etsene, ne kadar üzücü bir durum. O kedi sokaktan gelme bir kedi. Dışarıda kocaman bir dünya olduğunu biliyor. Evde ne kadar kedilik yapabilir ki.

Dışarıda diğer kedilerle sosyalleşicek, avlanacak, çiftleşicek, ağaca tırmanıcak. Sen ise kedi ölürse üzülürüm diye onu bir ömür boyu eve kapatmayı düşünüyorsun. Çok bencilce bir düşünce. Eğer kediyi gerçekten umursuyorsan hem doğasına uygun yaşamasını sağlarsın hemde dışarıdayken kediyi kollamaya çalışırsın. Lütfen kediyi doğasından koparıp eve hapis etme. Soğuklar geçene kadar evde dursun. Hem sana da iyice alışsın. Kedinin güvenini kazanın, biraz kaynaşın. Sonra kediyi dışarı girip çıkmayı öğretiriz. Ben sana her türlü desteği vereceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

kedinin doğasından alıp eve hapsetme nedir ya. sanki ormandan kaplan alıp kafese koyuyorsun. arkadaşlar kedilerin doğası apartmanlar arasında çöpler arasında sokak aralarında hayatta kalma mücadelesi vermek değil. ne demek hayatı öğrensin tekme yesin su döksünler sdfs. sanki erkek çocuk yetiştiyiyorsun. el kadar hayvan bunlar.

mustakil evin bahçen varsa tabi hayvanı daha serbest bırakmak lazım. fakat sokaktan kurtarılan hayvan evde iyi bakılıyorsa zaten özgür ve mutludur.

konuşmayan hayvanların ne hissettiğini çok iyi anlıyormuş gibi davranmayın.

sokaktan alıp apartman dairenizde kedi besliyorsanız yeterince ilgi sevgi oyun tırmalama zımbırtıları vs ile güzel bi kedi ortamı oluşturursunuz. günün 20 saati bacağınızın dibinde uyuyan hayvanlar bunlar. sokakta hayatı öğrensin diyip komikleşmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Abi bak yaşı tam zamanı şuan. Benim cumayı ben 2-3 aylıkken almıştım eve. 2-3 ay evde tuttum. Sonra ufak ufak saldım dışarı.
Dışarıda bir sürü tehlike var ama küçük yaşta öğrenirse dışarıdaki hayatı, kendini koruyabiliyor. Tekme de yiyiyor, üstüne su da döküyorlar. Ama bu şekilde öğreniyor her insana yanaşmamayı, kendini korumayı.

O kediye seçenek şansı sunarsan, gerçek bir kedi gibi yaşamayı tercih eder. Annen/baban seni hasta olmayasın, başına bir iş gelmesin diye hiç okula göndermediğini, dışarı adım atmana izin vermediğini hayal etsene, ne kadar üzücü bir durum. O kedi sokaktan gelme bir kedi. Dışarıda kocaman bir dünya olduğunu biliyor. Evde ne kadar kedilik yapabilir ki.

Dışarıda diğer kedilerle sosyalleşicek, avlanacak, çiftleşicek, ağaca tırmanıcak. Sen ise kedi ölürse üzülürüm diye onu bir ömür boyu eve kapatmayı düşünüyorsun. Çok bencilce bir düşünce. Eğer kediyi gerçekten umursuyorsan hem doğasına uygun yaşamasını sağlarsın hemde dışarıdayken kediyi kollamaya çalışırsın. Lütfen kediyi doğasından koparıp eve hapis etme. Soğuklar geçene kadar evde dursun. Hem sana da iyice alışsın. Kedinin güvenini kazanın, biraz kaynaşın. Sonra kediyi dışarı girip çıkmayı öğretiriz. Ben sana her türlü desteği vereceğim.

Bu ne lan. Neresinden tutsan elinde kalıyor. İnanılmaz. Doğada kedi varmış da biz bilmiyormuşuz. Amerikan suburban yaşantın olsa koy bir kedi kapısı, çıksın takılsın gelsin (ki o zaman bile benim içim rahat etmez muhtemelen) ama sen İstanbul'da Türkiye'de çıksın dışarıdaki hayatı yaşasın diyorsan, kafan ayrı güzel, güle güle kullan
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bahçem diğer 4 bahçeyle birleşiyor, evimin önünden geçen yoldan günde 2 araba belki geçiyodur ona rağmen inanılmaz tedirgin oluyorum. Misal kedilerimden birini 2 3 sene önce olay yerine giden polis ezmiş. Hoş aşiret gibi olduğumuzdan biri kaybolunca farketmiyorum bile ama olsun can o da sdaf
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 1 kere çıksın gezsin diye açık bıraktım pencereyi. Akşam eve geldiğimde; çocuk kendini yatak odasında yatağın altında köşeye hapsetmiş, sokak kedileri evde piyasa yapıyordu. Şimdi ne zaman pencereyi açsam korkup kaçıyor dışarı çıkası yok hiç.

Bence doğduktan sonra sokakta annesi yanında büyümüyorsa bir kedi, sokağa adapte olması çok zor. Yanı tartışmada bir tarafın haklı olması tamamen kedinin karakterine bağlı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...