Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

okumak ne güzel şeymiş lan

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

30 yaşından sonra bunun daha da farkına varmak da bir o kadar vahim.

Önceden de okurdum da yılda 2-3 kitap belki biter belki de yarım kalırdı.
Dergi ıvır zıvır çok okurdum.

şimdi kasıyorum evde her gün en az 50-100 sayfa arası okumak için. 2 aydır düzenli okuyorum.
resmen aç gibi tüm kitaplara saldırıyorum

güzel şeymiş. Annem de çok okurdu ama bana hiç kitap okuma alışkanlığı kazandırmadı ya da ben ders bile çalışmayan biri olarak hep savuşturdum.
Sosyal ağlarda paylaş

de ben 2-3 yıldır normal kitap okuyamaz oldum. böyle vaktim boşa gidiyormuş gibi hissediyorum. hep işle ilgili teknik şeyler okuyorum o da biraz okumaktan soğuttu gibi. daha çok web üzerinde kaynak okur hale geldim. yaz tatilinde warcraft okumuştum en son hikaye olarak :(

bi de utube'da sürekli eğitim videoları izliyorum ilgilendiğim konularla ilgili, o da var.
Sosyal ağlarda paylaş

yaz tatillerinde sahilde kitap qeyfi dışında okuma alışkanlığım kalmadı , çok özlüyorum aslında okumayı , gidip kitap fuarından 10 tane kitap aldım 2 sene önce 3'ünü bitiremedim,geçen sene kobo aldım 300 sayfa okumamışımdır.Boş vaktimi neye ayıracağımı şaşırdım valla , wow zaten silkti attı , üstüne kız arkadaş derken kuş kadar vakitte üşengeçlik yapıp anca dizi film bakabiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de oyun oynayamıyorum ya
civ VI yükledim en son 1900'lere gelip bıraktım.

ps4 var netflix izlemek için açıyorum yoksa hiç açmam

çok özledim oyun oynamayı ama yoruluyorum ya da uygun oyun bulamıyorum. War Thunder mı ne beleşmiş indirdim de uçakla adam vur ufacık hedefler falan yaşlanmışım göz seçmiyor :)

ultima günlerimdeki heyecanı arıyorum.

dizi-film çok izliyorum da onları da uzun süre izleyince kendimi çok boş ve verimsiz bir gün geçirmiş gibi hissediyorum.

Kitap okumaktan ziyade aslında sürekli bir şeyler öğrenesim var. Yeni bir dil, programlama, marketing vs ama hiç odaklanamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tuor_annare said:

razzRaziel said:

hep derim, okumak daha dogrusu yaziyla aktarim ilkel geliyor. ayrica gozleri de bozuyor. hisleri aktarmada cok eksik dil. yeni nesil iletisim yontemine ihtiyacımız var.

yoo gayet iyi

kitap okuyanlar zaten hep iyi olduğunu söyler. ama onun yerine ben sana gelip de parmağımın ucuyla dokunduğumda aklımdakileri aktarıyor olsaydım böyle demezdin mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

ps4 var netflix izlemek için açıyorum yoksa hiç açmam

çok özledim oyun oynamayı ama yoruluyorum ya da uygun oyun bulamıyorum. War Thunder mı ne beleşmiş indirdim de uçakla adam vur ufacık hedefler falan yaşlanmışım göz seçmiyor :)

ultima günlerimdeki heyecanı arıyorum.

dizi-film çok izliyorum da onları da uzun süre izleyince kendimi çok boş ve verimsiz bir gün geçirmiş gibi hissediyorum.

önce iş sonra evlilik falan çoğumuzun kendimize ayırabildiği vakit çok azaldı. artık öğrenci, üniversiteli, işsiz dönemlerdeki gibi bolca vaktimiz yok. o yüzden vakti en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor.

ben çözümü şöyle buldum;

moba, mmo herhangi multi/online oyun oynamayın abi. hots, hearthstone, dota, wow vs.

sıradan bir mobada daily yapayım dediğiniz an kafadan o çok değerli 1-2 saatiniz gidiyor. aynı şey mmo için de geçerli. onun yerine işte kitap okuyun, adam gibi güzel konusu olan singleplay oyunları oynayın, ps4 oynayın. kendini tekrar eden, toplamda size kaliteli bir oyunun playtimeının on katına kadar süre harcatan şeylerden uzak durun.

günde 2 saat mmo oynayan adam (2 saat çok da iyimser bir süre bana kalırsa) 2 haftada 30 saate yakın vakit harcıyor. gidin oynamadıysanız red dead redemption oynayın mesela o vakitte. alien isolation'ı bitirin. ne bileyim witcher oynayın, dark souls oynayın, remake'i yapılan klasikleri oynamadıysanız oynayın.

dizi de izlemeyin. dizi de müthiş zaman kaybı. yalnızca çok çok çok muhteşem şeyleri izleyin, vasat dizilere bulaşmayın senede 1-2 dizi izleyin geçin bana kalırsa. onun yerine adam gibi film izleyin. 2 bölüm dizi izleyeceğinize film izleyin abi mis gibi veya işte yukarıdaki işleri yapın, kitap okuyun, netflix varsa zaten direk belgesel izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

netflix belgesel anlamında muhteşem ya
belgesel serileri de iyi.
chef's table var mesela ona sardım bir nebze işimle de ilintili otelcilik olunca...

ama dediğin gibi çok gereksiz diziler de var. Şu sıralar vikings ve house of cards izliyorum başkalarına bulaşmıyorum.

ben yalnız yaşıyorum. Eve gelişim 6
yat kalk yuvarlan yemek derken 8-9 u buluyor.
12-1 aralığında yatıyorum
kafada o saatlerde pek bir şey almıyor aslında.

cuma-pazar zaten iptal hep birileri var ya da bi yerlerde sürtüyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...