Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1080p 144hz Monitör Tavsiye

Dark_Soul

Öne çıkan mesajlar

ben esh'e güveniyorum. teknoloji konusundaki kağıt üstü hesaplar eve uymaz hiç bir zaman. oldum olası alışverişlerimi de kişisel deneyimlerime uygun yaparım. böyle her şeyi teorideki en üst seviyesiyle hesap ederek alışveriş yapınca hayal kırıklığı yaşanıyor.
bilgisayarımda monitör değil tv kullanıyorum. gerekli kalibrasyonu yapınca monitörden farksız görüntü veriyor. tek sıkıntısı düşük hz. düşük dediğim 60 hz olması. yüksek hz'e çıkarsa input lag yaşanıyor.
144 hzlik bi işim olmadığı için sorun yaşamıyorum.
arada bir adeks cafeye giderim orda 144 hz monitörler var. ilk zamanlar bende baş ağrısı yapıyordu. sonra kalibre etmek zorunda kaldım renkleri. e gözlerimi sikecekse afedersin niye kullanamayacağım şeye boşa para vereyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
boşu boşuna yüksek çözünürlüklü ekran almayın yahu.

1080p çok ideal. 4k ekran alacaksın sonra ekran kartını da zorlucaksın. ne gerek var.
1080p geçmiş gelecek farketmez her türlü idare eder.
retina display gibi düşün. 1080p ile 4k görüntü o büyüklükte bişi ifade etmiyor.
minicik telefona 2k ekran koymaları kadar saçma
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

boşu boşuna yüksek çözünürlüklü ekran almayın yahu.

1080p çok ideal. 4k ekran alacaksın sonra ekran kartını da zorlucaksın. ne gerek var.
1080p geçmiş gelecek farketmez her türlü idare eder.
retina display gibi düşün. 1080p ile 4k görüntü o büyüklükte bişi ifade etmiyor.
minicik telefona 2k ekran koymaları kadar saçma

1080'den 2k'a geçtiğinde tekrar konuşuruz
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

valla ben şunu alıcam bir iki aya. kur yüzünden hopladı fiyatı ama fiyat/performans en iyi bu gibi.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vg248qe-1ms-144hz-full-hd-hdmi-dp-3d-gaming-monitor.html

ben gecen hafta aldim bunu abi, hakkaten fiyat performans en iyi bu acik ara.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

-Deno- said:

valla ben şunu alıcam bir iki aya. kur yüzünden hopladı fiyatı ama fiyat/performans en iyi bu gibi.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vg248qe-1ms-144hz-full-hd-hdmi-dp-3d-gaming-monitor.html

ben gecen hafta aldim bunu abi, hakkaten fiyat performans en iyi bu acik ara.
Bugün gidip alayın olmadı. Yalnız boyut endişelendirdiyor, evde tv yok L nin önüne çekip film falan da izleyeceğim, ufak kaçmasın? Bu arada ekran kartım gtx 980, hadi vatan dan bir şey önerin gidip alayım bugün cidden sıkıldım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...