Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 12. Hafta: Beşiktaş - M. Başakşehir | 26 Kasım Cumartesi - 19:00

Llama

Öne çıkan mesajlar

Eyyamci demek macta Beşiktaş lehine karar çalmayacak tum dudukleri rakip lehine calacak demek degil ki.

A takimi duzenli olarak sert oynuyor ve sen sari cikrtsam bunlarin oyununu bozarim sonra belki atmam gerekir diye kafanda hesaplara giriyor ve kart vermiyorsan ama B takimina ayni harekette kart cikariyorsan eyyamci oluyorsun.

Tum mac calmadigin dudukleri X takimi golü bulduktan sonra çalıyor gol oncesi ve sonrasi farkli mac yönetiyorsan eyyamcisin ve cuneyt bu işin krali bu ligde.

Pozisyon açık ortada arkadaki adam yapışmış kola ne eyyemi ne baska seyi buz gibi faul.

Quaresma pozisyonunda kaydığını gördüğüm için sari yok diye dusundum farkli düşünene saygı duyuyorum. Bence sari değil cunku niyeti tac çizgisi kenarindaki adama kaymak değil duramayinca duserken yikmis adami dedim. Hayir sanki sarilik kirmizilik pozisyon olunca yok degil diyoruz.

Siz herseyi kendi istediğiniz gibi bekliyorsunuz. Oyle bekleyen iplemesin zaten. Ben doğru olduğunu düşündüğüm seyi yazıyorum göz önünde olan seye yok cekme temiz gol diyecek durumda değilim ben
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Cücü hiçbir zaman eyyam yapmıyor ki, ama üç büyüklerin taraftarları sürekli kendine karşı eyyam yapıldığına inanıyor. Adam ülke şartlarına göre gayet iyi maçlar yönetiyor.

Kart istikrarsızlığı elbet var. Bazı maçlarda kafasında ön yargı ve planla gidiyor evet. Plan dediğim şu takımı indireceğim diye değil, şu olursa kesin söyle karar vereceğim ve kontrolü elimde tutacağım diyor mesela.

Bazı maçlarda çok gereksiz kart çıkartıyor, bazılarında hiç çıkartmıyor, faul verip susun diyor vs... Onun dengesizliği var, ülke içinde alacağı tepkiden tırsma vs. var ama çıkıp bu adama maşa falan demek yersiz. Net ülkedeki en istikrarlı hakem verdiği kararlar doğrultusunda.

Iyi de bu dediğini yapınca eyyam yapmis oluyorsun .d
Orda farklı burda farkli. Kafada planlar falan
Gol olunca calmadigi faulleri calmlar bunlar hep eyyam abi. Surekli dengeyi korumaya calismasi ozellikle derbilerde kirmizi cikinca diger takimdan da atmak için firsat kollamasi.

Cüneyt iyi hakem ama bazen maci yonetmeyi birakip idare ediyor dengeli kararlar ile net eyyam bu. Cok sert oynayan takımlara erken kart vermez mesela kasap oyunlarını oynasinlar diye. Ama ayni eşdeğerde baska pozisyona kart verdigi olur ayni macta ya da baska macta.

Kafada planla cikmak net eyyamdir .d .d
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tamam da eyyam yapmak demek zaten hatasını, başka hatalarla telafi edip kendi götünü kurtarmak demek.

Cücü plan yaparak çıksa bile hatasını telafi etmek için hata yapmıyor ki, elbet örnekleri var böyle yaptığı ama performanslarının %90'ında hatalı karar veriyorsa bile genelde istikrarlı şekilde hatalı karar veriyor.

Ben öyle ona kart çıkardım, buna da çıkartmak zorundayım falan dediğini çok hatırlamıyorum. Elbet yani şimdi birileri gelir GS maçında şöyle yapmıştı, FB maçında böyle olmuştu der hatta sen de örnek verirsin BJK'ye karşı da normal yani o da.

Eyyamı düzenli olarak yapan ve yönetim şekli olarak benimseyen onlarca hakem varken TR de Cücü cidden aralarındaki en kusursuza yakın olanı şu standartlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Orasi oyle kabak gibi yapanlar var ki onlar cok net kotu hakemler, kotu olduklarından eyyamlarini goze sokuyor.
Cuneyt cok iyi hakem lafim yok sessiz ve derinden yapıyor eyyamini ama .d

Bak mesela fb gs derbisi yasinin arkadan gelip fenerli oyuncunun boynuna vurmasi net kirmizi ama zaten kaybediyorlar bi tokat da ben vurmayayim ihale ustume kalmasin demek eyyamdir .d
Sosyal ağlarda paylaş

valla fener gs maçlarında çok yumuşak oluyor cücü ki haklı bence. o maçlarda ipin ucu kaçtı mı bir daha toparlayamazsın. o maçları kimse normal yönetemez bence, doğruya doğru her oyuncu çirkeflikx5 falan alıyor o maçlar için.

onun dışında genel olarak benim en "güvendiğim" hakem kötü maç yönetebilse de
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten maçı bjk'ye vermek istese sırf ceza alanında iki ele çarpma var onların birini çalardı. son dakikadaki pozisyon için boşuna gözyaşları sel oluyor. ki o pozisyonda herkes pas atan adamı izliyor, başakşehirli koşu yaparken pas atılmadan 2-3 saniye önceden çekmeye başlıyor oğuzhan'ı hem de ilk başta iki eliyle kolundan çekiyor. dünyanın her yerinde faul yani türkiye'si felan yok bunun.

fikstür konusunda tüm avrupa maçı yapanların destek olup digiturk yayın faşizmini kırması gerekiyor ama bence yöneticiler de yayın geliri nedeniyle sesini çıkarmıyor pek. daha önce yüz kere verildi, şl maçları sonrası bizim rakiplerin tüm maçları pazar ve pazartesi günü oynuyorlar mesela. fb, osmanlı ve konya da aynı şekildir büyük ihtimalle. digitürk gündüz maçı vermek istemiyor diye şampiyonluğun favorisinin maçları prime time'da veriliyor. yer yok değil bjk gayet pazar 17.00 maçı yapabilir mesela. bunun ağlama olayı yok çünkü zaten avrupa'da oynayanlar ligde üst sıralarda bulunuyorlar, adaletsizlik eşit şekilde yapılıyor az ya da çok. ama avrupa'da daha yüksek kazanma oranı için pozitif düzenleme yapılması gerek bana göre bu takımlara. diğer takımlara haksızlık felan yok onlar fikstüre göre oynasın ama avrupa öncesi / dönüşü her takıma olabildiğince dinlenme sağlanmalı. diğer ligler bunu rahatlıkla yapabiliyorlar zira o liglerin yayınları arap sermayesine peşkeş çekilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

vay be buz gibi golü vermemişler başakşehir'in. beşiktaş'ın golünü böyle vermeseler başlık 85 sayfaydı şimdi sümükten, peçeteden.

efendi beşiktaş ha

tabi canım yüzde yüz

ayrıca fikstür ile ilgili ekşi'de biri tercüman olmuş düşüncelerime...

"şenol güneş" said:

ben bu adamın her şeye ağlamasından bıktım. çok fena bıktım. suratını görünce midem bulanmaya başlıyor artık. mağduriyette 1 numara malum kişi, 2 numara bu adam.

fikstür dengesizliğini bir kez daha vurgulamak istiyormuş beyefendi. sakat oyuncular varmış, pazar oynayabilirlermiş ama cumartesi oynamışlar. sen çarşamba - cumartesi oynadın, haftaya rakibin olacak fenerbahçe de perşembe - pazar oynuyor, aynı süre. var mı onlarda ağlayan? üstelik perşembe maç yapmış diğer takımlar osmanlı-konya pazartesi oynuyorlar.

önümüzdeki salı günü kupa maçın var, başakşehir'le pazar oynasaydın bu sefer kupa maçında ağlayacaktın. hadi kupayı da ertelettin diyelim çarşamba'ya, bu sefer cumartesi fener maçı var, bu hafta olduğu gibi çarşamba - cumartesi oynadığın için yine ağlayacaktın. hadi fener maçını da pazar'a alalım, bu sefer salı günü kiev maçın var. ne istiyorsun abi sen? ne zaman susacaksın, ne zaman bırakacaksın bu mağdur edebiyatını ya? maçlara çıkma sen zahmet etme al direkt 3 puan mı densin sana? hakem yetmiyor artık anladık, tam olarak nasıl bir ayrıcalık istiyorsun?

https://eksisozluk.com/entry/64336053
Sosyal ağlarda paylaş

İşte on senede bir CL oynayınca bünye kaldırmıyor, tecrübesizlik bunlar. Fenerbahçe de Perşembe - Pazar oynuyor, hem de öyle içeride değil, kurşunlanıp şampiyonluğu kaybettiği deplasmana gidiyor. Dönüşte de Çarşamba günü yine maçı var. Ağlayan var mı?

Ağlamayı geçtim, bir takım 7 günde 3 maç yaparken diğerini "ay bu CL oynuyor rakibi de zor canıms" diye bir gün fazla dinlendirirsen bu adalet olur mu? Pardon ama, adalet değil kimsenin amacı, lehine adaletsizlik olması tercih ediliyor ülkemizde.

Alışırsınız, tecrübe bunlar. Sık maç yapınca canın acıyorsa adamlarını ona göre dinlendireceksin, öncelik vereceksin, gerekiyorsa bir kulvardan kasten eleneceksin. Yok hepsinde devam etmek istiyorsan da hepsinde oynayabilecek takım gibi davranacaksın.

Şu arka sayfadaki açıklamanın da ötesi yok, şunu okuyup hala konuşan ya aptaldır, ya da UEFA'dan da Kiev maçını Çarşamba'ya kaydırmasını talep etmek vardır herhalde kafasında.

anon said:

önümüzdeki salı günü kupa maçın var, başakşehir'le pazar oynasaydın bu sefer kupa maçında ağlayacaktın. hadi kupayı da ertelettin diyelim çarşamba'ya, bu sefer cumartesi fener maçı var, bu hafta olduğu gibi çarşamba - cumartesi oynadığın için yine ağlayacaktın. hadi fener maçını da pazar'a alalım, bu sefer salı günü kiev maçın var. ne istiyorsun abi sen? ne zaman susacaksın, ne zaman bırakacaksın bu mağdur edebiyatını ya? maçlara çıkma sen zahmet etme al direkt 3 puan mı densin sana?
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir şeye mantıklı cevap veremeyince gelen çarpıtma, tam bir elmasyon :) CL oynamayan takım bile ağlamıyor da koskoca EFENDİ BEŞİKTAŞ ağlıyor demek ki düşün işte. (Yeteneksiz troll olmasan ciddi cevabını da açıklayacaktım da, layık görmedim, kusura bakma.)

Bu arada Cücü güzel yemiş adamların golünü, helal. Oldu heralde bir 8-10 puan böyle. Pardon ama, "höp büzö mü olcok zaa xD" idi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...