Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 12. Hafta: Beşiktaş - M. Başakşehir | 26 Kasım Cumartesi - 19:00

Llama

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

Federasyonda niye her başvuru yapanı dikkate alsın. Dedem öldü diyip okuldan kaçmaya çevrilir iş o zaman herkes bir bahane ile gelirse ve değerlendirilmeye alınırsa. Bugün senin değerlendirmeye alınır ertesi gün FB alır iplenmez ondan sonra o cepheyle uğraş dur. Döngüye girer.

kusura bakma da bu tam bir ezik üçüncü sınıf ülke vatandaşı görüşü. hepsini dikkate alacak elbette başka ne işi var tff'nin? elemanı mı, maaşı mı eksik kalıyor? bu heriflere bu kadar kaynak akıttıktan sonra en iyi hizmeti bekleyeceksin. heriflerin görevleri her cepheyle uğraşmak tam olarak zaten. sezon başı fikstür yayınlayıp tüm sene yatmak mı bu heriflerin tek işi?

6-7-8 gün örnekleri saçma zaten? o zaman her takımın sene boyu maçlarını bölüp hepsi hemen hemen birkaç günde bir maç yapıyor zaten diyelim. önemli olan arada kalan birkaç hususi fikstür problemi, bunlar da değerlendirilmek zorunda kabul edilmek demiyorum bak. ama tutup başından savamazsın kimseyi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi federasyonların işi bütün dünyada fikstürü erkenden ayarlayıp, bu konuda sezon boyunca yatmak ki zaten sadfsd

Yani ekstra örnek çıkartıp koyamazsın. Haftalık yaparsan her hafta herkes benim hakkımı gasp ettin der. Aylık yaparsan yükselişteki takımı koruyorsun der gider de gider. Sadece kulüpler değil, taraftar kitleleri ile de uğraşmak zorunda kalırsın.

Kendi yaptığı fikstüre anlık itiraz geldi diye de değiştirirse "onlara yaptın, bize de yapacaksın" durumu oluşur.Toplanır toplanır arkası gelmez.

Çok ekstrem durumlar hariç zaten fikstür ertelenmesi dünyada da olmaz. Nasıl açıklanırsa öyle gider. Kupa ve Avrupa kupaları takvimlerindeki çakışmalar vs. sorun yaratır sadece.

Bunu da yaşayan ilk takım BJK değil, herkes her yerde yaşıyor. TR içinde de GS'lisi FB'lisi paso ağlamıştı ve ağlayacak da yani bunun takım taraftarı olayı da yok.

Savunduğun şey çok yanlış asıl, ben şuan popülerim beni sürekli kollasınlar diyorsun resmen. FB'nin maçı benzer şekilde ertelense ama ilk itiraz edenler yine BJK'liler GS'liler olur aynı şekilde.

Gider de gider.

Yani en başa dönersek bu hafta zaten itiraz edilecek bir konu yok. Fazla bile goygoyu döndü.
Sosyal ağlarda paylaş

Rodgers'la Liverpool şampiyonluğa giderken mesela açık açık fikstür kurbanı oldular. Çıkıp bir tanesi de bu yüzden demedi. Ben çok iyi hatırlıyorum planlamayı yapamadık dediğini Rodgers'ın mesela.

Ha keza çok daha net örnek vereyim.

City 23.11.2016 da TR saati ile 22:45 de Almanya da Monchengladbach deplasmanına çıktı.

Oradan döndü 3 gün sonra 26.11.2016 da TR saati ile 15:30 da Burnley deplasmanına çıktı. Yerel saat ile 12:30'a denk geliyor şuan yanılmıyorum değil mi? Bir de öğlen maçı, güneşin tepede olduğu an.

Tam tamına 3 gün bile değil, resmen 2.5 gün ara ile 2 deplasmana çıktı adamlar. Bu adamların günahı ne o zaman?

Yayınını 1 milyar euroya satan ingiliz futbol federasyonu bu kadar mı boktan işletilen saçma sapan bir kuruluş? Bunların olayı bütün sezon yatmak mı?
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu muhabbet "amerigada polis göstericileri direk öldürüyor" örneğinin futbol hali. ona bakarsan benfica, madrid, barcelona bugün, napoli de yarın oynuyor. neden kötüyü dikkate almak durumundayız? ingiltere'nin farklı dinamikleri olabilir kendi içinde ona aşina değilim. burada yapılabilecek bir şey varsa yapılmalı. tff'nin kimseyi sallamama opsiyonu yok buna fb de, gs de, diğer takımlar da dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

kusura bakma da bu tam bir ezik üçüncü sınıf ülke vatandaşı görüşü.

Esas ezik üçüncü sınıf görüş, "Federasyon Avrupa'da başarılı olmamıza yardımcı olmalı" görüşü. Bu aşamayı GS'nin UEFA Kupası alışı sürecinde yaşadık ve geçtik 20 sene önce, orada performansları düşmesin, moralleri bozulmasın diye içeride kol gibi kollandılar. Sonra gördük hayatın öyle geçmeyeceğini, kollama işleri bitip her şey standardize olunca 10 sene daha nal topladık ülkece.

Yardımcı falan olmamalı, günümüz futbolunun gerekleri neyse öyle olmalı. Ayak uyduramayan da başarılı olmamalı, dayak yiye yiye öğrenmeli, ya da gerçekten Avrupa başarısının daha önemli olduğu vizyonuna sahipse ligde 2-3 maçına normalden az önem verip birkaç puanı feda edebilmeli. Her perk aynı anda mevcut olsun diye bir kolaycılığa alışılmamalı. Herkes için geçerli bu.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Abi bu baygın bi ara burada alan yetkilisi idi di mi? Şu anda tw ama bildiğin futbol bölümünde alan yetkilisiydi yani.

Valeq ten bir tier üstte be adam. Ona salak de buna laf sok sonra da ortolomo oldom falan de. Sonra futbol bölümü niye böyle. Cevap vermeyin ya şu baggio ya ya valla. Adam kaç maçtır aynı kafa zaten böyleydi de. Zegna nin gs versiyonu.

Yazdığım hiçbir şeye cevap veremeden her işinize gelmeyen şeye troll diyip geçmekle cool olunmuyor arkadaşlar. Nedir troll olan, madem öyle açıklayın. Sindiremediğiniz gerçekleri açık açık söyleyince COVOB VÖRMÖYÜN, e zaten veremiyorlar senin verme demene gerek yok.

Federasyon herhalde bir 10 yıl önce bu maç erteleme iş ve isteklerinin bokunun çıkması üzerine "global futbolda maç yoğunluğu artık olağan bir şey haline geldi, kimsenin maçı hiçbir şey için ertelenmiyor bundan sonra, istisna yok, hiç ağlamayın, oturun alışın" dedi kesti attı olayı. Gerçekten de çok ekstrem %1-2 durumlar hariç kimsenin talebi kabul edilmedi. Sonra herkes de ağlamayı bıraktı, oyununa baktı.

Ta ki aynı şey mağduriyetler kralı BJK'nin başına gelip ŞG bütün bu tartışmayı mezardan çıkartıp getirene kadar FB ve GS bunu gayet sindirmiş, standart olarak öğrenmişti. Bu sürece geç vardınız, başınıza ilk defa ters bir yoğunluk geldi, onda da 2005'teki beklenti ve tartışmalarla ağlıyorsunuz. Avrupa tecrübesi derken bunu kastettim, yoksa Fenerbahçe iki senede bir Avrupa'yı hallaç pamuğu gibi atıp geliyor falan demedim. Sadece işinize geldiği gibi saçma bir şey demişim gibi göstermek istiyorsunuz ki haklı çıkabileceğiniz bir cevap uydurabilin.

Bir de forumu beni Galatasaray'lı sanacak kadar göz-dışı organlarla okuyup ahkam kesmen süper olmuş. Diğer yandan ise bu şunu gösteriyor, Fenerbahçe fanatiği gibi subjektif yorum yapıyor olsam Galatasaray taraftarı sanmazdın. Objektifliğimi buradan tekrar değerlendirebilirsin böyle mantıklar yürütme yeteneğin varsa. Sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...