Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 12. Hafta: Beşiktaş - M. Başakşehir | 26 Kasım Cumartesi - 19:00

Llama

Öne çıkan mesajlar

"On senede bir oynamak" bir ortalama hesabıdır. "En son ne zaman katıldınız" bir güncel durumdur. Bu ikisi arasındaki farkı anlamayan ilk-ortaokul seviyesinde bir hata yapmıştır, bir şey gelmez elimden. Ya da senin gibi trolldür işte, bile bile sorar, çarpıtmaya çalışır.

Zamanında fikstürün Fenerbahçe'ye göre değil, Fenerbahçe'nin fikstüre göre kendini ayarlaması gerektiğini öğrenecek kadar oynadık, olgunlaştık. Çeyrek final oynadık, yarı finalin kapısından bir golle döndük. Bir sezonda CL'de en başarılı olan takım biziz hala. Sonra sevinmeyi bilmiyorlar, görgüsüzler diyince olay oluyor, tey allahım ya.

Argümanlar geçerli değilse de çürütürsen sevinirim, hiçbirine cevap veremeyip düşük zekalı çarpıtmalara başvurunca benim argümanım geçersiz olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Fikstür konusunda bir sey demedim ya da senol hocayi savunmadim ki ben ??

Bu sene fikstür konusunda bir kere itiraz ettim o da gs maci haftasında gs nin daha gec bizim daha erken oynatilmamizdi.

Onun dışında ne bir kez fikstur dedim ne de senol hoca hakli dedim.

Ama 10 senedir CL de yokken CL hakkinda ders vermek komik kaçmıyor mu ? Olay periyot falan degil dunya futbolunda 10 senede dengeler değişti olay baska yere geldi. Sizin CL hakkında konusmaniz "bizim zamanımızda ev telefonu bile yoktu ama arkadaslarla bulusurduk, sizde cep telefonu var yapamıyorsunuz "diyen yasli nesil gibi geliyor kulağa
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadığınız şey şu; "n kulvarda mücadele ediyoruz" diyorsan o kulvarlarda mücadele edeceksin. Edemiyorsan da birinde oyuncunu dinlendirip o kulvarı salmayı göze alacaksın. "Hem karnım doysun, hem pastam dursun" derler bunun tersine.

"Türk takımları Avrupa'da başarılı olsun yardımcı olalım" diye maç erteleme devri Faruk Süren federasyonlarında kaldı. Bugünkü hali olması gereken hali. "Biri CL maçı biri şampiyonluk maçı, öbürüne zaten yedeklerle çıkacağız, iki gün üstüste koysa bile olur" şeklindeki görüşler federasyonu bağlamaz.

Federasyon'un "Beşiktaş kupa maçına yedeklerle çıkar zaten" demek gibi bir yetki, hak veya görevi yok. Federasyon'un bunu önceden bilmek gibi bir imkanı da yok. Fikstür belirlendikten sonra bugün Başakşehir 12. sırada, Benfica da grup sonuncusu olabilirdi. Ya da daha basitinden, Benfica maçı 0-3/3-3 değil de 0-3/0-5 veya 0-0/1-1 şeklinde Beşiktaş'ı o kadar yormadan da bitebilirdi. Böyle denk geldi, Beşiktaş bütün enerjisini CL'ye kanalize etmeyi tercih etti, şimdi "keşke enerjimizin haksız şekilde yenilenmesini bekleseler" diye ağlanıyor. Bu suni bir mağduriyet çabası.

Federasyon en ideal şekilde programı ayarlar, haftalar öncesinden açıklar, son güne kadar fikstürü akıl etmeyen takımlar da 2016'da hala ağlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hala sakil sakil FÖBÖDÖ ÇÖRŞÖBÖ CÖMÖRTÖSÖ ÖYNÖDÖ demek için ciddi anlamda disleksi felan olmak gerekiyor. yirmi kere söylendi ki asıl sorun fikstürün avrupa'da oynayan tüm takımlara göre ayarlanması gerektiği, aynı italya'da, portekiz'de yapıldığı gibi. kimse bjk'ye özel ayarlansın demiyor. önceki senelerde başka takımlar da aynı itirazları ediyordu zaten bu ilk olan bir şey değil. bu sene bjk uğraşıyor diye kimsenin umurunda değil. ha bunu yapmak zor geliyorsa tekil başvurulara göre ayar çekilsin deniyor, o da maç yayınları arap sermayesine peşkeş çekildiği için yapılmıyor. iddaa'da şampiyonluk oranı en düşük takım cumartrsi 19'da maç yapacak çünkü. örneğin şu maçın pazar 15-17'de oynanmasının önünde bir engel yok normal şartlar altında. troller bile anladı bu kadarını artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu baygın bi ara burada alan yetkilisi idi di mi? Şu anda tw ama bildiğin futbol bölümünde alan yetkilisiydi yani.

Valeq ten bir tier üstte be adam. Ona salak de buna laf sok sonra da ortolomo oldom falan de. Sonra futbol bölümü niye böyle. Cevap vermeyin ya şu baggio ya ya valla. Adam kaç maçtır aynı kafa zaten böyleydi de. Zegna nin gs versiyonu.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

hala sakil sakil FÖBÖDÖ ÇÖRŞÖBÖ CÖMÖRTÖSÖ ÖYNÖDÖ demek için ciddi anlamda disleksi felan olmak gerekiyor. yirmi kere söylendi ki asıl sorun fikstürün avrupa'da oynayan tüm takımlara göre ayarlanması gerektiği, aynı italya'da, portekiz'de yapıldığı gibi. kimse bjk'ye özel ayarlansın demiyor. önceki senelerde başka takımlar da aynı itirazları ediyordu zaten bu ilk olan bir şey değil. bu sene bjk uğraşıyor diye kimsenin umurunda değil. ha bunu yapmak zor geliyorsa tekil başvurulara göre ayar çekilsin deniyor, o da maç yayınları arap sermayesine peşkeş çekildiği için yapılmıyor. iddaa'da şampiyonluk oranı en düşük takım cumartrsi 19'da maç yapacak çünkü. örneğin şu maçın pazar 15-17'de oynanmasının önünde bir engel yok normal şartlar altında. troller bile anladı bu kadarını artık.
o zaman bak soyle sorayim, pazar 15'te oynansaydi pazar - sali oynayamayacaktiniz. pazar - carsamba olacakti. carsambadan sonra cumartesi derbiye yine isyan edecektiniz, carsamba - pazar olacakti. pazar - sali oynayamayacaktiniz, uefadan rica edecektiniz maci carsamba oynayacaktiniz.

oyle mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

"anon
önümüzdeki salı günü kupa maçın var, başakşehir'le pazar oynasaydın bu sefer kupa maçında ağlayacaktın. hadi kupayı da ertelettin diyelim çarşamba'ya, bu sefer cumartesi fener maçı var, bu hafta olduğu gibi çarşamba - cumartesi oynadığın için yine ağlayacaktın. hadi fener maçını da pazar'a alalım, bu sefer salı günü kiev maçın var. ne istiyorsun abi sen? ne zaman susacaksın, ne zaman bırakacaksın bu mağdur edebiyatını ya? maçlara çıkma sen zahmet etme al direkt 3 puan mı densin sana?"

tekrar koyayımda belki bişiler anlarsın
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi ispanyollar ne anlasınlar araplara peşkeş çekiyo onlarda. herkes beşiktaşın başarılarını kıskanıyor önlerini kesmeye çalışıyor. yazık çocuklara. q7'de iyi niyetli abi o yüzden kırmızı sarı falan görmüyor maçlarda. bakalım bu akşam skrtel'e boktan bir kart çıkıcak mı önümüzdeki hafta beşiktaş maçına yatırım olarak. izleyip göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

hala bana o saçma yazıyı alıntı yapan neden var? diyorum ki federasyon tekil başvuruları dikkate almalı. tüm fikstürü on numara ayarlama şansları yok zaten yüzlerce maç var programda. bir takım maçı hakkında değişiklik istiyorsa bu diğer takımların fikstürünü etkilemeyecek şekilde dikkate alınmalı. bjk benim maçımı yarın boş bir saate alın deyip sonra neden tekrar ama hafta içi de şu var diye itiraz etsin? saçma sapan konuşmayın, yöneticiler de çoluk çocuk değil her maçın tarihiyle oynamak istemiyorlar. ama şu maçların digitürk nedeniyle saatlerinin bir dk oynatılamaması skandal.
Sosyal ağlarda paylaş

ya dostum senin maçı erteletmek istemenin nedeni 2 maç arasında az zaman olması değil mi?

e senin istediğin şey yapılırsa yine iki maç arasında senin istemediğin durum olucak. olayın saçmalığı ve eleştirdiğimiz şeyde bu. bi maçın sana göre daha önemsiz olması önemli değil. önemsizse yedeklerle oynarsın maçını.
Sosyal ağlarda paylaş

bunu kafanda değerlendirip ezbere karara bağlamak sana da federasyona da düşmüyor. başvuru yapılıyorsa dikkate alınacak ve başvuru yapan kulübe kolaylık sağlanacak, taraftar çomarlığı yapmanın anlamı yok kulüpler federasyon için değil federasyon kulüpler için var. yav değiştirsek sonra diğer maç var ehe boşver sallamayın şeklinde bir cevap şekli yok, futbol federasyonu bu kadar lakayıt davranamaz. başvuru yapan kulüp emin ol en azından senin kadar farkındadır diğer maç arasında kaç gün olduğuna, ona göre başvuru yapar en başta.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya iyi de bu hafta dahilinde itiraz edilecek bir konu yok ki?

Federasyonda niye her başvuru yapanı dikkate alsın. Dedem öldü diyip okuldan kaçmaya çevrilir iş o zaman herkes bir bahane ile gelirse ve değerlendirilmeye alınırsa. Bugün senin değerlendirmeye alınır ertesi gün FB alır iplenmez ondan sonra o cepheyle uğraş dur. Döngüye girer.

Tamam saçmalıkların olduğu dönemler, planlanmamış saçma sapan şeyler oluyor da yani bu hafta olan olayın şu kadar tartışmaya bile sebep olmaması gerekiyor.

Hani illa ağlayacak biri varsa cidden FB'liler ağlasın. 1 gün daha az dinlenip BJK maçına çıkacaklar. 6 günde üç maça çıkılacak, biri deplasman bunların. Biz 7 günde 3 maça çıkıyoruz biri Darıca Gençlerbirliği deplasmanı.

Fener maçında oynatacaklarını götürmezsin Darıca'ya avantaj her şekilde sana kalır.

Nedir bu tatava anlamıyorum cidden ben bile utanıyorum bazen şu fikstüre ağlamalara. ŞG politika yapıyor diyelim çünkü hatalarının hiçbirini konuşturtmadı toplantıda falan da taraftar niye atlıyor ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır eskiden maçlar izlenmiyor vs. diye cidden ebemize atladıkları çok oldu. bunu buradaki oldboyzlardı mokoko falan gibiler bile tatavasını yapsa da kabul eder de izlenme ve popülarite ivmesi bizden yanayken zaten özellikle bizim maçlara göre fikstür hazırlamaya çalışacaklar, çalışıyorlar.

Bu sene de şu GS hiçbir yerde oynamıyorken 8 gün arayla iki maça çıkmıştı bizim maçtan önce sanırım bi orada saçmalık vardı, onun dışında da itiraz etmeye değecek bir olay cidden yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...