Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mithat'ın Maceraları

Mithat

Öne çıkan mesajlar

huun said:

Mithat said:

kurdum 26 yaşımda.

kardeşim sen bu mutluluğu bana yaşattın ya, umarım dünyanın en aranan, en çok kazanan web tasarımcısı olursun.

uzun zamandır dikkatimi çekiyor, her yerde ama koca koca gazetelerde bile "ben 2343 yaşındayken" diye cümleler var. türkçe bundan büyük zulüm görmüş müdür acaba?

"benim araban" demiyorsan "ben 1324 yaşındayken" de demeyeceksin. öpüyorum gözlerinden mithat paşa.

yanlış.

"benim arabam" bu iyelik eki oluyor
"26 yaşındayım" bu da iyelik oluyor
"26 yaşındayım" ama bu zamir n'si oluyor. bunu da iyelik eki yapmanın hiçbir mantığı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

en sasirdigim sey ise mesela hic frontend bilmeden firmaya gidip ben geldim diyor ve adami ise aliyorlar üstüne para veriyorlar.
bence esi önden gidip alti aylik maasini veriyor firmaya.

yekeyeke said:

hahaha mutlu olsun diye 6 aylık maaşı veriyor eşi nedir ya...

aahahah napıyonuz lan geberdim
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

huun said:

Mithat said:

kurdum 26 yaşımda.

kardeşim sen bu mutluluğu bana yaşattın ya, umarım dünyanın en aranan, en çok kazanan web tasarımcısı olursun.

uzun zamandır dikkatimi çekiyor, her yerde ama koca koca gazetelerde bile "ben 2343 yaşındayken" diye cümleler var. türkçe bundan büyük zulüm görmüş müdür acaba?

"benim araban" demiyorsan "ben 1324 yaşındayken" de demeyeceksin. öpüyorum gözlerinden mithat paşa.

yanlış.

"benim arabam" bu iyelik eki oluyor
"26 yaşındayım" bu da iyelik oluyor
"26 yaşındayım" ama bu zamir n'si oluyor. bunu da iyelik eki yapmanın hiçbir mantığı yok.

"örneğin şey de öyle..."

ulan örnek senin değilse karşındakinin örneğini nasıl söylüyorsun.

örneğim, şey de öyle, örneğim kelimesini de örneğin olarak aynı şekilde yanlış kullanıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...