Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mithat'ın Maceraları

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Elazığlı , o yüzden java kodluyor zaten.

Şansımı silkeyim , işe girerken 2.5 diye anlaştım , patron idari işlere 2 demiş. Şimdi cesaretimi topliip patrona gidip "patron , sen hayırdır?" demem lazım , anlaştığımız maaştan az vermek ne lan?

Bi de edevletten baktım , daha sigortam yatmamış , belki hani ilk ay diye gecikme hemen gözükmeme olabiliyor , bir önce ki işimde de aynı olayı yaşamıştım , vaktinde yatırmışlardı ama ben geç görebilmiştim , 1 ay daha beklerim sigortada gözükmezse onuda konuşurum.

Lan patrona gidip "hocam 2.5 demiştin , 2 demişsin adamlara , nerde param" demekte harbiden cesaret istiyo , nasıl yapıcam bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

2.5 ne abi manyak mısın
benden istediklerini söyledikten sonra o paraya bağlasalar durmam
sen bilmediğin şeyi sana iş verecekler
hem de zamanında bekleyecekler
hem öğren, hem uygula hem de zamanında teslim et
oldu canımmmmm
masaya çıkart vur, hacı ben bu şartlarda gelmedim, böyle istiyorsanız fiyatı budur diye
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Lan patrona gidip "hocam 2.5 demiştin , 2 demişsin adamlara , nerde param" demekte harbiden cesaret istiyo , nasıl yapıcam bilmiyorum.

Aslında cesaretlik bişey yok ya. Ya pardon diyip 2.5 yatırıcak. Ya da yatırmamak için çeşitli ayaklar yapıcak ki ikinci durumda istifayı basman gerekir. Maddi olarak basamıyosan da he pampa diyip direk iş aramaya başlarsın, hatta şimdi başla just in case
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Benim geçinmem için bu kadar para lazım dedim.

abi mantik acisindan soyle bir cumle kurulmaz. tek bir sekilde kurulabilir o da asgari ucret hakkinin olmadigi yerlerde emegini satiyosan, "yasamak icin bu lazim" diyebilirsin.

zira patron sana "bana da 100 bin lazim aylik" diyebilir cok rahat bir sekilde
Sosyal ağlarda paylaş

O şark kurnazı patron olanlarınız için esh.

Sana 100 bin lazımsa , git 100 bin veren birini bul al paranı. Bana 2.5 veren var ki , 2.5 istiyorum. Ben 50 bin isterim , vermezlerse arz talep düşer 40bin derim , 2.5 dediğimde insan çıkacağına inandırabiliyosam " bu adama başkası 2.5 verir , daha ucuza kapatamam , en iyisi veriim 2.5 " dedirtebilirsen veriyor o maaşı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi senin gecinmenden ziyade isin piyasada ederi onemli bu bir.

sen parayi onceden konusup ise girisini imzalamssan 25010 uzerinden, zaten yasal hak olarak 2500 alman gerekiyo bu iki

yok sadece sozlu olarak 2500le ise girip asgarin minimumdan yatiyosa, sgkda senin de firmanin da agzina agzina vururlar bu uc.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...