Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mithat'ın Maceraları

Mithat

Öne çıkan mesajlar

İçini doldurmak nasıl kolay :D Nereden bulucam bu bilgileri?

Atıyorum Koton 2600 tane paylaşım yapmış , bu sadece instagramda bak , benim 2600 paylaşım içerisinden hangisi kampanya hangisi değil nereden bilicem? Koton twitterda kampanya yapmış mı zibilyon tane tweet içerisinden nasıl bulucam.

Önce kapmanyalarını bulucam o kadar şey içerisinde , sonra o kampanyaları kategorilicem , sonra doldurucam içini.

Göründüğü kadar kolay değil. Hani sadece kampanyalı instagram postlarını sort et falan diye bir tuş yok , olsaydı evet dediğin gibi kolay olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

haaaahhh , tam beklediğim gibi oldu. 8 tane örnek yaptım hiç birini beğenmedi . Bi tane mantıklı bulduğu var o kadar.

Lan benim twitter , instagram hesabım yok ben ne anlarım lan sosyal medya kampanyalarından.

Neymiş efendim benim gösterdiklerim daha çok zaten hali hazırda takipçisi olan hesapların yapabileceği kampanyalarmış , başlarken kullanıcı sayısını arttırabilecek şeyler bulmam gerekiyormuş.

Valla kusura bakma ben başlarken napılır bilmiyorum , işi bilen birine yaptır o zaman emenike.

Harbiden işin nasıl yapıldığını bilmeden 'artık bulucan araştırıcan öğrenicen yapıcan' diyen vasıfsız müdür kadar gereksiz bir insan yok şu dünyada. Ulan madem bilmeyen adama iş veriyosun bari sen bil. Müdür bilmiyor , çalışan bilmiyor , sadece yapılacak bu iş var ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sefer harbiden benim bir suçum yok.

Front-End yapıyorum , içerik yazıyorum , lan instagramda follow unfollowu bile ben yapıyorum , wordpresste site marrak gibi olmuş düzelt diyolar tasarımı yapıyorum , bırakında bir tek sosyal medya ile alakam olmasın , olmayıversin , nolur yani sosyal medya hesabım olmasa.

Anlamıyorum lan işte sosyal medyadan , yabancısı olduğum bi konu. Neden dijital pazarlama içerisinde olan her işin ucundan tutuyorum? Hayır photoshop hayatımda hiç kullanmamıştım , bu işe başlayınca ilk gün photoshop kurdurdular , olum bi işide ben yapmiim lan.

Ben fıstık gibi içerik yazarım , biraz front-end yaparım , bi de wordpresste basit işler yaparım. Bu yani elimden gelenler , yetmiyo mu.

edit : hiç sıkıntı olmaz , çok bayarsa basarım istifayı , ben burda aldığım paradan fazlasını freelancer olarak kazanıyodum. SSK için , garanti gelir kapısı olsun diye , herkesin içi rahat etsin diye girdim , silkerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sen işe girerken "gel hacı yaparsın burda bir şeyler işte" diyerek mi aldılar?

Bunların hepsi söylenmedi mi sana?

Kaldı ki benim hiç alakam yok dijital pazarlama bilmem ne ile, düz mühendisim ama geldim pazar araştırması yapacaksın dediler, oturdum çalıştım, öğrendim, örneklere baktım ve bir şeyler oluşturdum.

Yani her zaman işi bilen birinden direkt görerek öğrenme şansın olmuyor. Birazcık kendini alıştırman lazım kendin öğrenme konusunda, ilerisi için de çok yardımcı olur.

Özetle, bir sonraki işinde bence ne işler yapacağını önceden konuş. Tabi ki küçük işletmeler genelde tek adama her işi yükleme mantalitesinde oluyor malesef ülkemizde ama 1-2 diş gösterdiğinde, kendi işini de düzgün yapan bir elemansan çok fazla üstüne gelmiyorlar benim gördüğüm kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır bana söylendi ne yapacağım. Ben işe girerken edebiyat mezunu olduğum için zaten kafadan bütün içeriklere bakıcam ve yapıcam şeklinde girdim. Front-End konusunda da ilerlemek istediğimi söylediğim için onlarda sen içeriği yaz front-endi de biz öğretelim geliş dediler. Harbiden haftasonuna çalışacak ödeve kadar veriyorlar (ister yap ister yapma işle alakalı değil) ve ben onu yapıp götürüp inceletebiliyorum.

Bunlar çok iyi.

Fakat sosyal medya benim alanım değil , hiç değil , inanılmaz değil. Bunu neden kitledi bilmiyorum.

edit : asıl benim gıcık olduğum kısım , kordinatör bişi istiyo , ne istediğini biliyor fakat onun nasıl yapılacağını bilmiyor. Lan emmücük , yapıyorum işte beğen. Şimdi bi tane daha oldu etti 2 , lan ben bütün gün it gibi uğraşıp 2 tane beğendirebildim. Senin kafanın içinde miyim lan nerden biliim ne istediğini. Kendin yap çok biliyosan. Ya da 1 adet , lan sadece 1 adet örnek göster , ona göre bişi hazırliim , ne istediğini ben bilmeden nasıl yapıcam?
Sosyal ağlarda paylaş

AHAHAHAHAHAHHA

Hatasını farketti kordinatör.

Bu konu senin konun değilmiş , bu işi yapma sen dedi , front-end işim vardı , http://brillife.bayiloji.com/auth/login# şunun aynısını yapmam lazım (kısaca bunu çalmam lazım) o görevi verdi. Lan html/css/js değil ki çaliim, bin tane şeyi var , neyse bi paket olarak şunu indiriim sonra bakıcam neresi neresi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...