Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mithat'ın Maceraları

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Allahtan cevabım hazır ;

patron "sen evli barklı adamsın , geçinmek için ne kadar lazım?"
dediğinde , "geçinmek için 2.5 lazım" dedim.

Ya mekan patron firması olduğundan , tırt işliyor kurumsal kısımları. Dijital Pazarlama ve patron firması olmayan yer mi var.

edit : tek tek ele aliim bi de

1 ) piyasada ederi 2.5 , hatta ben iyi olaydım , çok daha fazlası , adam ucuza tırt eleman kapattı beni alarak.

2 ) İmza falan yok , hiç bişi imzalamadım , sözleşmem falanda yok , tırt "amcamın oğlunun yengesinin kuzeni işsiz , onu da şuraya alalım" kafasıyla doldurmuşlar , ne sözleşmesi.

3 ) Asgarimi falan bilmiyorum , sgk olayı daha açıklanmadı , yeni işe girdiğim için henüz 4k falan edevlette gözükmüyor ama o da hemen çıkmıyodu galiba biraz daha beklicem , bana direk "maaş" diye hesabıma tüm para yattı , birazı bankadan birazı elden yok yani , tamamı bankadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mardinli olduğunu nasıl ıspatlıyor bu midyeciler , bence mardinli olmasından ziyade , bir aşiret falan tarzı bir akrabalık durumundan dolayı. Zira , "mardinliyim bende " diye gidip adamları ikna edip "hee mardinliymiş alalım aramıza " dedirtemezsin bence. "abi bu bizim köyden x amcanın oğlu buna da bi tepsi ayarlayalım u köşeye " falan oluyodur o.

"Acaba yazılımcı olabildim mi , yoksa hala hiç bi b*k bilmeyen wannabe miyim" demicem artık. Evet iyi bir yazılımcı değilim , hatta ortalama bir yazılımcı bile değilim ama yazılımcıyım ondan eminim. Sabahtan beri jquery kastım , bütün sorun , sıralamayı yanlış yapmışım , aynı kodun sonunda ki 2 parçayı yukarı , en yukarda ki parçayı aşağı taşıyınca çalıştı fıstık gibi . Jquery html gibi yere önem veriyormuş öğrenmiş oldum. Sabah jquery kodu görsem korsan zannederdim , akşama kodu yazdım. Uzun sürdü , belki bilen adamın 3 dakikasını alır ama bilmeyen adam için iyi . Atıyorum yoldan adam çevirsen , jquery ne desen , kim bilir neler derler alman ajan falan der , futbolcu der , siyasetçi der falan. Ben yine sıfır değilim belli ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla o da benim ipimde değil :D

edit : jquery görünce jamiryo dedim lan önce , ilk onu dedim. Sorun zaten oradan yola çıkıp tek günde kodu yazabilmem oldu , baya imkansız geliyodu sabah , "bunu ben yapamam imkansız " diye girdim olaya " oldu mu lan şimdi? bunu mu istiyodun , ohhhh rahatladım " olarak bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar korkma olm zaten, yani elbet yapamayacağın şeyler de gelir belli bir birikim olmadan ama "bittim, nabıcam, asla yapamam" gibi şeyler düşünerek başlama olaya. ingilizce kaynak derya deniz yani. ama olayın özünü kavramaya çalış, sırf kod kopyalama çünkü yapmış olmuyorsun o zaman. anlamaya çalış sürekli "neden" diye sorgula.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sorunu yazmamışım.

Html sıradan bir kod vardı , bunun bir türkçesi bir ingilizcesi vardı , farklı sayfalar olmasın tek sayfada dönsün diye jquery ile function click girmemiz gerekiyodu.

Id okutuyorum hem türkçesini hem ingilizcesini koydum id türkçe olana tıklayınca türkçe id ingilizce olana tıklayınca ingilizce çıkacak.

Html'in altında script duruyor taş gibi , altına da function click koydum , naptım ne ettim denedim hiç bişi olmadı.

Neden sonra bi arkadaş üstüne koy dedi , function click türkçe koydum sonra function click ingilizce koydum sonra html script falan altına koydum çalıştı , yani sadece tek yaptığım yerlerini değiştirme oldu , sırası değişince çalıştı . Mantıklı bi sebep aslında ama aklıma gelmedi işte denemek , allahtan biri dedi de denedim yoksa kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mart Ayında ben ;

Html : Biraz
CSS : Biraz
Javascript : Sıfır
Jquery : Sıfır
Content Yazma : Orta
Seo : Sıfır
Sem : Sıfır

Aralık Ayında Ben ;

Html : İyi
CSS : İyi
Javascript : Orta-Az
Jquery : Az
Content Yazma : Efsane
Seo : İyi
Sem : Az

Öyle aman aman gelişme kaydetmedim ama bu kadar sürede bunada şükür , o arada çok aşırı fazla oyun oynadım , o kadar oyun oynamayaydım iyiydi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Javascript zaten vardı , jquery sadece orada bir exp kastım.

Kaynak : g*tüm.

Silikon Vadisinde startup kasacak seviyeler değil ya , türkiyede " yazılımcı " diye para kazanacak seviyeleri baz alarak konuştum. Burda çalışan yazılımcılarıda gördükçe özgüven artıyor. Kendi koduma bakıyorum " ıyy ne boktan " diyorum kendi koduma , sonra onların koduna bakıp " yok lan fena değilmiş benim kodum" diyorum.

edit : buradan javascript çalışmamı öneren Di'ye tekrar teşekkürlerimi iletiyorum , o günden beri çok ekmeğini yedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...