Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

Piyasadan çok silindiler ya, pazar payını geri kazanmak için hareketlenmişe benziyorlar benim gördüğüm. Adamlar geçerli ürün çıkaramadıkları için Intel her yeni nesilde kontrollü %5-10 performans artışıyla fiyatları şişire şişire itekliyor.

iGPU'su yok bu işlemcilerin mesela enthusiast tier diye geçtikleri için ve hepsi unlocked, overlock olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Z chipset İ7ler bir şekilde ayakta kalır ama i3,i5 ve x99 platformu işlemcileri fena markaj altına alınacaklar gibi görünüyor. Artık işlemcilerin görselleri falanda düşmeye başladı sanıyorum Mart'ın ilk haftasından ileriye ötelemezler artık. İlk etapta R7 modeller gelecekmiş.

İntel x299 platformunu ve yeni işlemcileride bu yaz çıkaracak. Z chipsetine de 6/12 i7 getirebilir ileride. İntel'e olan kini fazla anlayamıyorum performans olarak mimari değişmediğinden fazla ilerlenmedi diğer yandan z chipsetinin i7lerinin fiyatı da dolar bazlı olarak son 5 senedir aynı. Amd batmaya ramak kala İntel'e göre ufak arge bütçeleriyle güzel işlemciler çıkarabiliyorsa İntel'de tekrar performans sıçraması yapabilir çok imkanı var.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Gidin herhangi bir /g/ topicine intel/amd nvidia/amd ne ararsanız var.
Farklı seçeneklerin olduğu her yerde fanatizm var.

4chan örneği mi verdin gerçekten? yüzyılın en büyük troll'lerinin yuvası.

ayrıca tabii ki yok öyle çok farklı değerlendirilecek kriteri. 2 tane aynı fiyattaki işlemci arasında 3-4 benchmark harici ne ayrıştırıcı olacak? işte birisi multitasking'i daha hızlı yapar, biri 3 derece daha az ısınır. kaldı ki bunlar popülasyonun çok büyük çoğunluğunu bağlamaz. oyun vs benchmark'larında iyi mi iyi, geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...