Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

ya benim hala sorum var aslında kimse tarafından tam cevaplanmayan.

şimdi hype geçti, biraz daha sakin kafayla oturup baktığımda, 7700k hala oyunlarda eziyor herkesi açıkçası. şimdi hepimiz oyun oynuyoruz yani, gidip render almayan, hepi topu 30 chrome tab'i, spotify vs takılan birinin gidip ryzen almasının bir anlamı var mı? bana yokmuş gibin geliyor.

ne diyonuz?
Sosyal ağlarda paylaş

6/12, 1600 ve 1600X biraz daha uzun vade için tercih edilebilir. R7'ler oyuncular için daha az F/P sunuyor.

Core mimarisinin bilmediğimiz yetenekleri yoksa İntel değiştirecektir onu 4/8 işlemciye şuan için 1500 lira vermek için aşırı FPS tutkunu olmak gerek. Yüksek FPS oyunculuğu düşünüp inanılmaz rekabetçi bir oyuncuysan 7700k alınır. Ben sanki 4 Way SLI yapacakmış gibi 8/16 düşünüyorum ama aslında 3ds Max'da falan da işim oluyor. Bitwit'in de bir videosu var yayın açtığında Ryzen ciddi bir şekilde önde. Açarız belki bir yayın belli mi olur :) 7700K tabiki de alınır ancak işlemci kullanımlarına dikkat et. Youtube'da Testing Games, Tech Deals, ARTIS ve DudeRandom84 gibi kanallar var bende karar vermeden önce bunlara epey bakmıştım videolarında ne var ne yok görebiliyorsun. Ryzen'in GPU'ya entegresinde bazı problemler olduğu bir gerçek bunların çözüleceğini umuyorum. Ram sorunlarının da aynı şekilde. AMD'nin umutları bu seriye bağlı bizi yarı yolda bırakmaz herhalde. Sıkıntılar çözüldükçe Zen biraz daha yükselecektir ama Core'un bir yere gideceği yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Chipsetlere çok takılmayın.
X370 Crossfire destekliyor, B350 desteklemiyor. Tek önemli fark bu.
X370'de OC'in ucu açık. B350 de bir yere kadar destekliyor.

Bunun dışında destekledikleri Sata,USB port sayısı X370 de daha fazla doğal olarak ama B350 de her kullanıcı için yeterli sayıda var zaten.

Crossfire yapma gibi bir fantaziniz yoksa B350 yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

ya benim hala sorum var aslında kimse tarafından tam cevaplanmayan.

şimdi hype geçti, biraz daha sakin kafayla oturup baktığımda, 7700k hala oyunlarda eziyor herkesi açıkçası. şimdi hepimiz oyun oynuyoruz yani, gidip render almayan, hepi topu 30 chrome tab'i, spotify vs takılan birinin gidip ryzen almasının bir anlamı var mı? bana yokmuş gibin geliyor.

ne diyonuz?

Yok, demek istenen bu saydıklarını daha ucuza yapan işlemci varken fazla para verme.
Sosyal ağlarda paylaş

eyv. ama merak ettim kaç tane gigabyte kaç tane asus sahibinden review okudun da giga daha memnun gibi diyorsun yaw :P

aaaaabi allah kahretsin ya. taş gibi ses kartım var asus xonar ama pci, artık bu anakartlar pci koymuyorlar. aynı kalite ses kartı almak istesem 400-500 tl falan. rezalet.... sokayım böle işe :(
Sosyal ağlarda paylaş

@sanssizsansli

almak istediğim anakartın listesinde yok ama,çoğu olmayan ram i 3200 de çalıştırdım diyen insanlar var yerli-yabancı forumlarda,dh de biri fotoda koymuş hatta

@Artariel

cl14 olanlara baktımda alaman amazonunda kalmamış resmen ellerinde,com da yok zaten yerel firmalar satıyo tr e yollamıyo,burdakilere bakıyosun fiyat 900-1000 lira

kafam çok karıştı abi ram konusunda
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Asus PRIME B350-PLUS
+
AMD Ryzen 5 1600

bunlara yöneliyorum. var mı itirazı olan :D ha bir de ram tavsiye istiyorum, bişeye dikkat etmem lazım mı özellikle ram'lerde

Aynen bu ikiliyi sipairiş verdim bende dün hb'den. teslim alırım herhalde yarın

Ram şunu aldım ben fiyat ucuz geldi 2666mhz

http://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-fury-black-8gb-2666mhz-ddr4-ram-hx426c15fb-8-p-BD803918

2x4gb Dual channel 60 lira farkediyordu, elimdeki ekran kartını upgrade etmem lazım, yaza bi 8gb daha alırım. Amazona bak istersen sen acelen yoksa
Sosyal ağlarda paylaş

gerçi csgo tam işlemci oyunu, gpu aynı athlon x4'le 100 iken i5'le 300-400 oluyo fps ki diğer oyunlarda bu kadar fark olmuyor source engine'i nasıl yaptıysa artık gabe dayı. benim i5 6500'le 300 zaten de yeni nesil oyunlarda 4 thread artık kastıracak gibi. witcher 3'de falan belli eder zen1600 le fark.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Silphatos said:

csyi pentium 166mmx de çalıştırıyo zaten babo

https://www.youtube.com/watch?v=Lx8ddEQtUns

kacirmayalim!!!

benim bi diamond monster vardı voodoo1'di galiba, ondan voodoo 3 2000'e geçtiydi. birkaç tane ISA kart ile halen duruyodu birkaç yıl önceye kadar sonra çöpe attım temizlikte. yalnız voodoo 3'ün PCB şu an en pahalı en kaliteyim diyen firmanın pcbden kaliteiydi ha, 3dfx başkan ya kalbimizde yaşıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...