Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Herşeye rağmen, still alive.

Flam

Öne çıkan mesajlar

senko said:

quixef'in dediği gibi özel durumu olan istisna söylüyorsunuz yalnız.

özel sektörde yaş çok çok önemli. Hele ki IT sektöründe, kimse juniorluk için bile 28-29 yaşındaki yaşlıları almak istemiyor. adam 22'de mezun olmuş gidip onu alıyor.
diğer pozisyonlar için de benzer yaş kısıtları geçerli.

piyasanın gerçekleri varken, just do it biraz gerçekcilikten uzak kalıyor o yüzden :)

Abi benim görüşüme göre kurumsallaşmış özel sektör yamyam zaten. Senin en verimli dönemlerini kullanarak kendi büyümesini sağlıyor, en yaratıcı dönemindeki fikirlerini uyguluyor ardından hadi yavrum sana güle güle.
Her dönem yeni stajyer avındalar. Kaçına kariyer basamaklarını çıkartabilirler ki? Sadece en çok ekmeğini yediklerini kadroda tutmaya devam edebilirler büyümeye devam etmek için.Çark sadece genç yaşın verdiği enerjiyi sömürerek dönmeye devam edebilir.
Ama bu demek değildir sadece istisnalar yeni baştan hayata başlayabilir.Herkes bireysel bir planla, risk alarak baştan bir hayat yaratabilir.Yaşın tek dezavantajı sektörel iş hayatı için yeterli enerjiye sahip olmadığının düşünülmesi nedeniyle kabul görmemen.İstisna görüşü bana göre sadece orada geçerli olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle geçmiş olsun gerçekten zor bir süreç. İş Kur'a eleman alımı için ilan vermiştim %25 lik bir kesim benzer durumdan müzdarip olarak başvurdular. Mühendisinden akademisyenine kadar. Tabi ben dahil özel sektörün götü yemiyor böyle durumdaki kişileri işe almaya.
Başvuracağın işlerde eğer daha öncesinden bir tanışıklık yoksa bu konulara hiç girme cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

Flam said:

İtiraz edebileceğin hiçbir merci yok. İnsan hakları mahkemesi bir ihtimal ama ohal durumu olduğu için o merci dahil bütün merciler kapalı diye biliyorum. Belki sonra, ohal bittikten sonra.

Aman haaa, hemen resmi mercilere itirazını yap.
Bakın bu konu çok önemli, eğer itirazını yapmazsan hakkını kaybedebilirsin. Özellikle insanları pıstırmaya çalışıyorlar. OHAL'in bitmesini beklemek diye bir şey yok. Eğer vaktinde itiraz etmezsen, hakkını kendi isteğinle kullanmamış olursun ve dönüşü olmaz.

Senin durumunda çok insan var, bunu sadece kişisel bir mesele olarak düşünme herkes adına, gelecekte çocukların adına davanı aç. Artık korkacak bir şeyin kalmadı.

Burada önemli nokta bir şey çıkmayacağını bile bile başvurunu yapmak aksi takdirde AİHM'ye gidişinin yolu kapanır. Hukuki mücadeleni başlat 10-15 sene sonra AİHM'den güzel bir para gelir.

Kaç gün geçti Resmi gazetede yayınlanalı ihraç KHK'n?

Hemen bir avukata danış, bunun zaman aşımı var 30 gün-60 gün dava açma süreleri var.
Bakın çevrenizde bu durumda olanlar varsa uyarın.

edit: 30 ekim için bugün demişsin. Güzel. Vakit dolmamış. Hemen baroya başvur, onlar seni yönlendirir diye tahmin ediyorum. Ulaşabildiğin tüm mağdurları da uyar. Bir an önce hukuki süreci başlatın.
Şu an mağruz kaldığınız yasadışı, her türlü hakkınızı kullanın.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi patiden muhasebeci varsa sirketi tescil ve islemlerini yaptırcaz guvenilir muhasebeci arıyoruz. istanbula gelcem artık mecburen ofisle falan ugrascaz. guvenilir muhasebeci tavsiye edecek olan olursa o da olur.

böyle vergi bildirimlerini sallamayacak, ödemetarihlerini bize zamanında bildirecek biri olsun, bi de katakulli islere sokmaya calısmasın bizi yeter. fiyat hususunda da nazınız geçerse biraz daha ilk etapta aylık ucrette indirim yaptırabilirseniz olur, ama kaliteli muhasebeci aradığımız için indirim kısmı şart değil opsiyonel :) olmasa olur olsa nefis olur.

@eldar: yapıcam abi geri dönmicem ama yine de alındaki lekeyi silmek için yapıcam. uyardığın iyi oldu kendime getirdi biraz. hiç olmazsa "bu adamın fetocularla alakası yoktur" diye bir kağıt üzerinde bir karar alana kadar durmamam lazım. işten atılmak problem tabi ama bu sebeple atılmak çok zoruma gidiyor.

hikmet çetinkayayı fetoculuktan aldıklarında adamın ne kadar zoruna gitmiştir şimdi anlıyorum. fetocularla yıllarca her yerde en ağır tartışmalara giriyosun, fetoya hakaret ettiğin için akpli arkadaşlarınla bazen aran bozuluyo, sonra fetoculukla itham ediliyosun. kaderin cilvesi dedikleri tam bu. net bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes neyin ne olduğunu gayet iyi farkında. Şunu söyleyebilirim katiplik sınavı cemaatin kendi kadrolarını veya kendine yakın olabilecek isimleri soktuğu platformdu.

Çok duygusal yaklaşmayacağım çünkü gerçekten hakketmiş insanlar sırf bu yüzden katip olamadılar. Hemen hemen hepsi mülakatta elendi.

İnsanların emekleri, zamanları, paraları telef oldu bu süreçte. Flam, kapatılan okullardan birinden mezunum diyor. Gayet açık bir şekilde zaten katipliğe girmesinin ana kaynağı orası.

Şahsi olarak iyi bir insandır, hakikaten mağdurdur, bunlar başka şeyler.

Ancak katiplik sınavında klavyeden sonra sözlü mülakata alıyorlar, cemaat kendilerine yakın olanları alıyor, olmayanları direk atıyordu.

%100 net bilgi.

Çünkü katiplik dava dosyalarının takibi vs. açısından cemaat için olmazsa olmaz hemde kimsenin ilişip karışmadığı bir yerdi.

Hemen hemen tüm kadrolar cemaatin atölyesinden geçmiş insanlardan oluşuyordu. Bugün hakimlik yapan, avukat olan arkadaşlarla da bu mevzuları konuştuk baya stresli günler geçirdiler.

Geçenlerde emekli bir komiserle muhabbet etme fırsatı buldum "aynı tornadan çıkmış dilekçe örnekleri" dedi ya rte, hakikaten birebir şahit oldum, emekli komiser arazisini bank asya'ya kiraya vermiş(!) ama bank Asya'ya el konulunca arazisi de elde kalmış, çok mağdurmuş. Ya bu fetöcüler ne bela diyor ama ben fetöcüyüm diye her şeyi bağırıyor.

Bu cemaat işlerine akrabalarımda karıştı. Kimi çocuğunu üniversiteye asistan soktu, kimisi yağlı kapı yerlere yerleşti.

O zamanlar işler tıkır tabii. Sonra işler değişince veryansın ediyorlar, iyi insanlardır, mağdur olmuşlardır vs.ama kimin nereye nasıl girdiği de ortada yani.

Üzülüyorum bir yandan, yanlış anlaşılmasın işten atılanlara değil, işe giremeyip intihar edenlere, ölenlere, hapishanede ömür tüketenlere, zamanlarını kpss/öss tipi sınavlarla geçirip hırsızlığın arsızlığın mağduru olanlara, emeğinin karşılığını alamayanlara üzülüyorum.

Onları kimse anmıyor, onlar unutuldular. Zamanları/emekleri/sağlıkları gitti. Fetö'nün mağdur ettiği insanlara kim ne verebilir ? Nasıl geriye dönük bu insanlara bir şey verilebilir ? İlhan Selçuk geri dönebilir mi ? Kuddusi Okkır'a can verilebilir mi ? Ali Tatar'ı bir kalp masajı hayata döndürebilir mi ?

Akıtılan göz yaşlarının bir çaresi var mı ?

Mümkün mü giden sağlığı geriye getirmek ? mümkün mü intiharı geri alabilmek ? yıkılan aileleri geri toparlayabilmek mümkün mü ?

Flam altı üstü işinden olmuş, eğer başarılıysa, zekiyse gerçekten tuttuğunu koparabiliyorsa sıfırdan başlar daha iyi noktalara zaten gelebilir .

Evet, Hükumet ohali muhalefetin üzerine çökmek için baskı aracı olarak kullanıyor ama gerçek mağduru değil, griyi savunursanız, bu gri alanı hükumet çok iyi kullanır, kullanıyor da.

Chp'ye ilk cemaat mensupları mağduruz diye başvuru yaptılar, Kılıçdaroğlu atlangoçluk yaptı orada, yapmasaydı bugün Cumhuriyet gazetesi olayında daha gür sesi çıkabilirdi, Rte bunu çok iyi kullandı.

Cemaat mensupları aptal değiller, şimdi tüm muhalif grupları fişleyerek kendi kadrolarını sağlama almak için her yol ve yöntemi deneyecekler.
Kendilerinin üzerine çarşaf çekip, kendilerini görünmez kılmaya çalışacaklar.

Aç kalacaklar vs. deniyor bu ükede 17 milyon insan yoksulluk sınırında yaşıyor.

Biriktirebildikleri son kuruşlarını çocukları iyi bir yere gelsin, en azından kendi hayatını devam ettirebilsin diye harcayan ailelerin o son mermileri de cemaat ve akp yüzünden boşa gitti.

İşten atılanların en azından para biriktirmek için şansları ve fırsatları vardı, şayet kıyı da köşede birikmişleri kaldıysa belki eski refah seviyelerinden biraz daha düşük bir şekilde yaşamaya devam edecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Herkes neyin ne olduğunu gayet iyi farkında. Şunu söyleyebilirim katiplik sınavı cemaatin kendi kadrolarını veya kendine yakın olabilecek isimleri soktuğu platformdu.

Çok duygusal yaklaşmayacağım çünkü gerçekten hakketmiş insanlar sırf bu yüzden katip olamadılar. Hemen hemen hepsi mülakatta elendi.

İnsanların emekleri, zamanları, paraları telef oldu bu süreçte. Flam, kapatılan okullardan birinden mezunum diyor. Gayet açık bir şekilde zaten katipliğe girmesinin ana kaynağı orası.

Şahsi olarak iyi bir insandır, hakikaten mağdurdur, bunlar başka şeyler.

Ancak katiplik sınavında klavyeden sonra sözlü mülakata alıyorlar, cemaat kendilerine yakın olanları alıyor, olmayanları direk atıyordu.

%100 net bilgi.

Çünkü katiplik dava dosyalarının takibi vs. açısından cemaat için olmazsa olmaz hemde kimsenin ilişip karışmadığı bir yerdi.

Hemen hemen tüm kadrolar cemaatin atölyesinden geçmiş insanlardan oluşuyordu. Bugün hakimlik yapan, avukat olan arkadaşlarla da bu mevzuları konuştuk baya stresli günler geçirdiler.

Geçenlerde emekli bir komiserle muhabbet etme fırsatı buldum "aynı tornadan çıkmış dilekçe örnekleri" dedi ya rte, hakikaten birebir şahit oldum, emekli komiser arazisini bank asya'ya kiraya vermiş(!) ama bank Asya'ya el konulunca arazisi de elde kalmış, çok mağdurmuş. Ya bu fetöcüler ne bela diyor ama ben fetöcüyüm diye her şeyi bağırıyor.

Bu cemaat işlerine akrabalarımda karıştı. Kimi çocuğunu üniversiteye asistan soktu, kimisi yağlı kapı yerlere yerleşti.

O zamanlar işler tıkır tabii. Sonra işler değişince veryansın ediyorlar, iyi insanlardır, mağdur olmuşlardır vs.ama kimin nereye nasıl girdiği de ortada yani.

Üzülüyorum bir yandan, yanlış anlaşılmasın işten atılanlara değil, işe giremeyip intihar edenlere, ölenlere, hapishanede ömür tüketenlere, zamanlarını kpss/öss tipi sınavlarla geçirip hırsızlığın arsızlığın mağduru olanlara, emeğinin karşılığını alamayanlara üzülüyorum.

Onları kimse anmıyor, onlar unutuldular. Zamanları/emekleri/sağlıkları gitti. Fetö'nün mağdur ettiği insanlara kim ne verebilir ? Nasıl geriye dönük bu insanlara bir şey verilebilir ? İlhan Selçuk geri dönebilir mi ? Kuddusi Okkır'a can verilebilir mi ? Ali Tatar'ı bir kalp masajı hayata döndürebilir mi ?

Akıtılan göz yaşlarının bir çaresi var mı ?

Mümkün mü giden sağlığı geriye getirmek ? mümkün mü intiharı geri alabilmek ? yıkılan aileleri geri toparlayabilmek mümkün mü ?

Flam altı üstü işinden olmuş, eğer başarılıysa, zekiyse gerçekten tuttuğunu koparabiliyorsa sıfırdan başlar daha iyi noktalara zaten gelebilir .

Evet, Hükumet ohali muhalefetin üzerine çökmek için baskı aracı olarak kullanıyor ama gerçek mağduru değil, griyi savunursanız, bu gri alanı hükumet çok iyi kullanır, kullanıyor da.

Chp'ye ilk cemaat mensupları mağduruz diye başvuru yaptılar, Kılıçdaroğlu atlangoçluk yaptı orada, yapmasaydı bugün Cumhuriyet gazetesi olayında daha gür sesi çıkabilirdi, Rte bunu çok iyi kullandı.

Cemaat mensupları aptal değiller, şimdi tüm muhalif grupları fişleyerek kendi kadrolarını sağlama almak için her yol ve yöntemi deneyecekler.
Kendilerinin üzerine çarşaf çekip, kendilerini görünmez kılmaya çalışacaklar.

Aç kalacaklar vs. deniyor bu ükede 17 milyon insan yoksulluk sınırında yaşıyor.

Biriktirebildikleri son kuruşlarını çocukları iyi bir yere gelsin, en azından kendi hayatını devam ettirebilsin diye harcayan ailelerin o son mermileri de cemaat ve akp yüzünden boşa gitti.

İşten atılanların en azından para biriktirmek için şansları ve fırsatları vardı, şayet kıyı da köşede birikmişleri kaldıysa belki eski refah seviyelerinden biraz daha düşük bir şekilde yaşamaya devam edecekler.

Ne cesaretle tanımadığın birine iftira atabiliyorsun?

Bu yaşa gelmişsin, hala zekiyse, başarılıysa zaten daha iyi noktalara gelir diye safsata sıkabiliyorsun.

O zaman senin o çok üzüldüğün torpil yüzünden elenenler de zekiyse, başarılıysa zaten daha iyi noktalara gelir, onlara da duygusallık yapma.

Ayrıca suçlu bile olsa suçlunun da hakkı vardır, suçluysa bir tekme de ben vurayım demeyeceksin. İlkeli olacaksın, herkesin adil yargılanma hakkı vardır. İnsanların adil yargılanmasını savunmak ne zamandan beri ayıp, yapılmaması gereken bir şey oluyor? O zaman suçlu olan herkesin kafasına sıkalım. Ceza ve suç orantılı olacak, herkes adil yargılanacak yoksa elde edilen adalet değil, adaletsizlik olur.

Bendense yazık, değilse ne hali varsa görsün. Bu anlayış anlayış değildir. İntihar edenler oldu diye üzülüyorsun güzel, şimdi de intihar edenler oluyor hapiste. Sen bunların hepsi suçluydu nasıl diyebiliyorsun?
Bu kafa tamamen vakti zamanında Ergenekonculara oh olsun diyen kafayla aynı.

Kendince masum varsa onlara demiyorum diyerek işin içinden sıyrıldığını düşünebilirsin, işte o işler öyle olmuyor. Bir masumun haksız yere suçlanması, suçlunun cezasız kalmasından daha büyük bir trajedidir. Allah göstermesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Tanımadığım birine iftira ? Yazıda tek bir iftira yok.

Torpile, iltimasa övgü dizecek değilim, liyakat kelimesinin kullanılmadığı kurumları övmek gibi bir niyetim yok.

Torpil yüzünden elenen insanlar tüm emeklerini, zamanlarını ve paralarını tek bir noktaya harcadılar. Cemaatçilerin nasıl yerleştirildiği ortada, sorular hazır servis sofralara geldi.

Yani sıfırı tüketen insanlarla belli bir birikime sahip yağlı lokmaları yutan insanların başladığı nokta aynı değil.

Çalınan sorular, 2010 KPSS gibi KPSS sınavlarında dönen dolaplar ortada değil mi ?

Ben tüm devlet kurumlarından mimli bir vatandaşım, benden olan olmayan diye bir ayrımım yok ama göz görüyor yani, mantık çalışıyor, kral çırıl çıplak bir şekilde metrobüse kafa atıyor.

Ülkücüsünden, Chplisine, apolitiğine vs. cemaatten olmayan kimseyi devlet kurumlarına almadılar.

Şimdi o dönem torpille, iltimasla atananlar kurumlardan atılınca oturup ağlamam mı lazım ? Vah mı demem lazım ?

Kurumlar için söylenen %90 kadrolaşma oranı neden söyleniyor ? Hanefi Avcı, Ahmet Şık neden tutuklandı zamanında ? Tiyatro mu kitapları ? Safsata mı ? Boş beleş mi ? Nedim Şener'i niye tutukladılar ? Yazdıkları, cizdikleri palavra olduğu için mi ? Kadrolaşmaları ayyuka çıkardıklar için olmasın ?

Şimdi bir bakıyoruz hiç kimse cemaat ile bağlantılı değil. Sanki kimse cemaat vasıtası ile kurumlara yerleşmemiş. Cemaat diye bir şeyde yok.

Emniyet müdürleri bağırıyor bizim cemaat ile alakamız yok, onları tanımıyoruz onlara kafa sallayalım o zaman ?

Zekeriya Öz ben cemaatçiyim bir kez bile demedi, Zekeriya Öz'ü tanımıyoruz onu da sırtımızda taşıyalım.

Hiç kimseyi tanımıyoruz, evet eldar ama onlar bizi tanıyorlar. Fişleme listelerinde varım. Onların fişlerinde varım. Eşimde var, çocuğumda var.

Çarşaf çarşaf milyonları fişleyen manyakça bir organizasyon

Ama onlar hep masum, onlar hep mağdur.

Yargıçlar onlardan, polis onlardan, katipler onlardan, savcılar onlardan.

Onların yargılamaları hep adil, öldürdükleri hep haklı, Ogün Samast'ın sırtını sıvazlayanlar çok masum.

Benim kişisel yargım ise "haksız"
Sosyal ağlarda paylaş

Flam Fetöcü dahi olsa hukuksuzca işinden edilmesi kabul edilebilir değil.

Devlette herşeyin arşivi mevcut: Flam'ın gittiği okul, mülakatı yapanın gittiği okul, mülakatı yapanın kimi kabul edip kimi reddettiği ve bunların gittikleri okullar. Gerekiyorsa yargı nezdinden banka kayıtları vs. herşey de rahatça elde edilebilir, soruşturmanın sonucuna göre gerekiyorsa hapse atılır gerekiyorsa işinden edilir ama bu işler böyle KHK'yla olmaz. Bu kadar olanak varken kabul edilebilr değil bunlar. KK'nin yaptığı da çok doğru bu konuda.

Hukuk, adalet elbet bir gün size de lazım olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Hukuk ve Adalet'in bize lazım olması için öncelikle ülkede hukuk ve adalet olması gerekiyor. Zaten böyle bir şey yoktu. Gülenistler zaten topal olanı öldürdüler, çok feci bir hukuk yarattılar.

Şayet Gülenistler, itiraf edip, kabul edip yargılansalar ve süreç kör topal işlese diyeceğim ki ortada bir hukuksuzluk var üstüne bu adamlar işkence görüyor, bu kabul edilemez vs.

Ama adamlar takiyyenin tillahı. Enes Kanter ve Hakan Şükür harici kimse Gülen'i sevmiyor ama nasıl darbe yapılabiliyor enteresan.

Cemaati temizleyebilmek mümkün değil, süper adalet sistemi olsa olağanüstü nitelikli yargıçlar olsa, über alles yasaların olsa, bu adamların temizlenebilmesi yasalar çerçevesinde mümkün değil çünkü örgütün lideri dışarıda ve örgüt üyeleri bukalemun gibi davranıyor. Her kaba sığıyorlar. Hoca ne derse o kılığa giriyorlar. Her şekle bürünüyorlar.

Yahu adam darbeci, gidiyor ertesi gün elinde bayraklarla meydana çıkıyor , bu darbecilerin, fetönün allah bin belasını versin diye karısı ile bağırıp, çağırıyor.

Ortada suçlu diye bir şey yok. Darbeci generaller bile suçu cemaatten olmayanlara atıyor, kendilerine mensup olmayanlara atıyor.

Ha keza Cumhuriyet gazetesine baskını düzenleyen savcıya bakıyorsun Fetö'den dosyası var. Niye Cumhuriyet gazetesi için iddianame hazırlıyor ? Olay çok bariz ben fetöcü değilim akpliyim diyebilmek adına bunu yapıyor. Sözle söylese inanmayacaklar ama bir eylem planı ortaya atarak bu işi yürütüyor.

Akp'nin zaten yarısı cemaate gömülmüş, zor çıkarlar bu işin içinden, ne oldukları ortada ama diğer taraftan asıl mesele gazetecilerin tutuklanması mesela zaman gazetesi mevzusu ve tutuklanan yazarları vs. bunlar önemli.

Bu yazarların bir kısmı gülen ile bağlantılı bir kısmı değil ama önemli değil çünkü bunlar gazeteci isterse x tarikatına bağlı müritlerden oluşsun fark etmez.

Devlet kurumlarından atılanlarla, özel teşebbüslere, sivil kuruluşlara yapılan aynı şey değil.

Bir taraftan muhalefet devlet kurumlarından atılanları savunuyor diğer taraftan akp işin içine batmış çıkamıyor.

Zaten bir halt olacağını zannetmiyorum cemaat yine sıyrılacak bu olaylardan

olan sivillere olacak yine, olan sade vatandaşa olacak

"hıkıksızlık yıpılıyor"

Yıllardır yapılan hukuksuzluklara ne tepki verildi ?

Bana tek Hrant Dink olayı yeter artar bile neyin adaletsizliği, şimdi Ogün Samast ile videosu ortaya çıkan polislerde "hıkıksızlık yıpılıyor" diye ağlıyorlar.

Nasıl ayırıyorsunuz sapla samanı ?

Gülen okuluna gitmişse, onların yurtlarında kaldıysa makul şüphelidir deniyor, ona göre kamu görevinden uzaklaştırılıyor

"hıkıksızlık yıpıldı" deniliyor.

Nasıl devlet kurumlarından atılabilecek bu cemaat ?

Gülen rozeti taşıması mı lazım cemaatçi olduğunun anlaşılması için ? Yakasında gülen rozeti taşıyacak herkül.com'a girecek, fısıltı dergisi abonesi olacak, zaman gazetesi koltuğunun altında olacak vs. mi ?

Yahu kimse cemaatten olduğunu kabul etmiyor ki, televizyonda üç - beş itirafçı gördük onlarda bilinen şeyleri gevelediler, günah çıkardılar.

2010 KPSS'sinde sorular "sızdırılmış mı ?" sızdırılmış, 2012 KPSS'sinde sorular "sızdırılmış mı ?" sızdırılmış. Üstüne birde ben tatmin oldum diye açıklama patlatılmış mı ? Patlatılmış

Yahu adamlar sızdırmayı ört pas etmek için metal paranın dahi sokulamadığı sınav yönetmeliği dayattılar. Sanki içeride kopya ve hile yapılıyormuş gibi.

Protestolar düzenlendi yahu o dönemler, yürüyüş yapıldı

Düşünün o cemaatçi yargıçların verdiği kararları, savcıların hakimlerin verdiği kararları, katiplerin dava dosyalarında neler neler karıştırdıklarını

boş verin Ergenekon'u vs.

sıradan muhalif vatandaşın facebook'tan gülene sövüp, o dönem mahkemeye yolu düşünce yaşadıklarını düşünün. Haklı olduğu davada diğer taraf cemaate sempati besliyor diye diğer taraf lehine alınan kararları bir hayal edin.

Aklını vekalet vermiş bu insanların verdikleri tüm karaları ele alalım mesela Hakiminden savcısına

neyin adaletinden bahsediyorsunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Adalet bir kavram. Herkes için adalet isterken bu adaletin uygulayıcısı olması gerekiyor. Adalet dediğimiz nedir ? Nasıl uygulanır ? Olması gereken nedir ? Bunları hepimiz sorguluyoruz ve Türkiye açısından tatmin edici, evet adalet var dediğiniz bir örnek var mı ? Yok.

Şimdi burası Rakka olsa ben eldar için Bağdadi'den adalet dilensem, ey Bağdadi Eldar'a adaletini göster desem, oda şeriat kurallarına göre bir ceza uygulasa, buna adalet diyebiliyor muyuz ? O koşullar içerisinde evet, çünkü adalet uygulayıcısı ortada ve yasalar şeriat yasaları.

Gelelim Türkiye örneğine, Türkiye'de yasa koyucusu TBMM, Yasa uygulayıcı Hakimler ve Savcılar, bu uygulayıcının sözlerini düzenleyenler katipler, adalete teslim edecek kuvvet kolluk kuvvetleri.

Şimdi Yasa koyucuları boş verelim, ortada yazılı bir hukuk metni var, yasa uygulayıcıları yasaları ve vicdanları yerine Abd'de yaşayan birini dikkate alıyorlar, kendi içinde bulundukları gruplara göre karar veriyorlar ama o zatla hiç alakaları olmadıklarını söylüyorlar, hiçbiri "cemaatçi" değil.

Şimdi Eldar sen iktidarsın, adaletinden sual olunmaz, her kurum ve kuruluş onlarla dolu, nasıl temizlersin onlardan ?

Retorik bir soru değil, ciddi olarak soruyorum.

Mesela birini şüpheli gördüğün için kısa çözüm olarak kurumdan uzaklaştırdın ama hukuk yolları da bir taraftan açık.

Şimdi bu adaletsizlik mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Şu sorduğun soru adını unuttuğum bir düşünürün de söylediği gibi otoriter rejimlerin sık sık başvurduğu bir tuzaktır. Ben iktidarın istihbarat vs. kapasitesine sahip olmadığım, onun elindeki bilgilerin tamamına sahip olmadığım için çözümü üretmeyi benden bekleyemezsin. Ben adaletsizliği görüyorum ve bunu eleştiriyorum.

Tekrar söylüyorum bu seferlik de hukuku görmezden gelelim dersen elde edeceğin sonuç daha vahim olur. Nitekim Ergenekon'da gördük bunu, şimdi aynısı yaşanıyor. Ergenekon sürecinde de aynı muhabbet vardı, darbecileri ayıklamak için mecburen böyle, nah öyle. Gördük noluyor.

Darbeci olmak suç, kamu görevlisinin yetkisini kötüye kullanması suç, soru çalmak, insanları karalamak vs suç. Ama cemaatçi olmak kendi başına bir suç değil. Zaten ihraçların ezici çoğunluğu terör örgütü üyeliği, yani somut bir şey yok. Üstelik arada cemaatle alakasız isimler de götürülüyor. Kim kontrol edecek, kimse.
Muhalif mi, fetöcü, senin ayağına mı bastı fetöcü, senden başarılı mı, fetöcü, itirazın mı var, vay kahpe fetöcü.
Şüpheyle insanların hayatlarını elinden almak anca faşist bir rejimde olağan olabilir. Bir dolu muhalif isim, bir dolu masum isim bok yoluna gidiyor.

Son cemaatçi de yok olduğunda... Son cemaatçi hiç bir zaman yok olmayacak, bu rejim devam ettiği sürece bir "FETÖ" tehdidi demoklesin kılıcı gibi rejimin hoşuna gitmeyenlerin üstünde sallanacak.
Hukuku savunmazsak sonra savunacak hukuk kalmayacak zaten, illa FETÖ'cü olmayı mı beklemek lazım, FETÖ'yle suçlananların adil yargılanmasını istemek için.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Şu sorduğun soru adını unuttuğum bir düşünürün de söylediği gibi otoriter rejimlerin sık sık başvurduğu bir tuzaktır. Ben iktidarın istihbarat vs. kapasitesine sahip olmadığım, onun elindeki bilgilerin tamamına sahip olmadığım için çözümü üretmeyi benden bekleyemezsin. Ben adaletsizliği görüyorum ve bunu eleştiriyorum.

Tekrar söylüyorum bu seferlik de hukuku görmezden gelelim dersen elde edeceğin sonuç daha vahim olur. Nitekim Ergenekon'da gördük bunu, şimdi aynısı yaşanıyor. Ergenekon sürecinde de aynı muhabbet vardı, darbecileri ayıklamak için mecburen böyle, nah öyle. Gördük noluyor.

Darbeci olmak suç, kamu görevlisinin yetkisini kötüye kullanması suç, soru çalmak, insanları karalamak vs suç. Ama cemaatçi olmak kendi başına bir suç değil. Zaten ihraçların ezici çoğunluğu terör örgütü üyeliği, yani somut bir şey yok. Üstelik arada cemaatle alakasız isimler de götürülüyor. Kim kontrol edecek, kimse.
Muhalif mi, fetöcü, senin ayağına mı bastı fetöcü, senden başarılı mı, fetöcü, itirazın mı var, vay kahpe fetöcü.
Şüpheyle insanların hayatlarını elinden almak anca faşist bir rejimde olağan olabilir. Bir dolu muhalif isim, bir dolu masum isim bok yoluna gidiyor.

Son cemaatçi de yok olduğunda... Son cemaatçi hiç bir zaman yok olmayacak, bu rejim devam ettiği sürece bir "FETÖ" tehdidi demoklesin kılıcı gibi rejimin hoşuna gitmeyenlerin üstünde sallanacak.
Hukuku savunmazsak sonra savunacak hukuk kalmayacak zaten, illa FETÖ'cü olmayı mı beklemek lazım, FETÖ'yle suçlananların adil yargılanmasını istemek için.

Öncelikle net bir soru sordum, ben iktidar değilim bilemem diyorsun. İyide zaten varsayım üzerinden yürüyoruz, elinde varsayımlara göre bir hareket koşulu çizmeni beklerdim, bunu yapmayıp kolaya kaçtın, topu taca attın.

Gelelim hukuksuzluğa, zaten kanunsuz bir ülkede yaşıyoruz ve bu kadar kanunsuzluğun sebebinden bir tanesi cemaat. Darbe girişimi kime yaradı sorusunun cevabı ortada sanıyorum. Bu kanunsuz atmosferin derinleşmesinde büyük katkıları var.

Birini suçlamak için illa fetöcü demeye gerek yok, bu her zaman yapılan bir şeydi. Cemaatte babalar gibi bunu yaptı hemde daha kolektif bir bilinçle, daha sistematik bir şekilde yaptı. O yüzden bu iktidarın bunu lambur lumbur yalapşap yapması benim için daha makul. Akıllı kötüden ziyade aptal kötü tercihimdir.

Cemaatçiler yok olsun diye bir isteğim yok. Cemaatçiler gebersin ölsün de demiyorum. Yaşasınlar hatta bolluk bereket içinde refah içerisinde yaşasınlar benim refah seviyemin on katına sahip olsunlar ama iktidara, bürokrasiye ne kadar uzak olurlarsa o kadar hayırlılar, hepimiz için en iyisi onların bürokrasiden uzak durmasıdır.

Daha da basit düşünelim şayet 15 temmuz gecesi, dışarıdan HDP'nin desteklediği CHP-MHP koalisyonu döneminde olsaydı, ne olacaktı ? Düşünelim devrildiğini hükumetin, ne yapabilirdik ? Ben söyleyeyim hiç.

Bürokrasiden cemaat nasıl temizlenir diye ciddi bir doktora tezi yazılsa sonuçsuz olarak noktalanır.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlattık arkadaş, devletin arşivinde herşeyin kaydı var. Kurarsın bir kurum sırf bu işe bakan, incelerler değerlendirirler. Böyle saçma sapan iş olmaz. Fetöcüleri adam gibi ayıklayasın ki ceza indirimi için kendi hücrelerindeki diğer kişilerin isimlerini versinler.

Daha geçen gazetede çıktı Emin Çölaşan'a gelen bir mektup (belgeleriyle). Adamı katip diye ihraç etmişler, adam katip değil, hapisanede ceza infaz memuru. Şu boyutta saçma sapan hatalar olurken şu yapılanların herhangi bir anlamı olduğunu iddia etmek saçmalığın daniskası.
Sosyal ağlarda paylaş

Hukuksuzluğu savunan, hukuksuzluğu hakeder.

Yok ne çözümmüş, ben iktidar olsam sorun olmayacaktı zaten. Adamlar terör örgütü dedikleriyle, işbirlikçi, ortak, iç içe. Kendisini imha etmeden mücadele edemez zaten.

Şu adamları biz kayırdık, şu adamların şu eylemlerine göz yumduk, şu adamı terfi ettir dediler yaptık, şunu atma dediler atmadık, bunu diyen şuydu diyemeyecekleri için torba sepet herkesi suçluyorlar, araya da beğenmedikleri isimleri katıyorlar. Çünkü neden-sonuç ilişkisi kurarlarsa, işin üstüne hukuk çerçevesinde giderlerse işin ucu kendilerine dokunur.

Bu hukuksuzluğu savunan birinin cemaatin hukuksuzluklarına karşı çıkması trajikomiktir.

Ayrıca bana göre otoriter bir rejim olduğu tescillenen bir AKP iktidarı yerine bir koalisyon olsaydı başta cemaat veya her neyse darbe yapacak cesaret bulamayacaktı. Çünkü güvendikleri önemli bir nokta darbe sonrası biz otoriter rejime karşı darbe yaptık diye kendilerini uluslararası alanda meşrulaştırmaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

...Flam, kapatılan okullardan birinden mezunum diyor. Gayet açık bir şekilde zaten katipliğe girmesinin ana kaynağı orası...

uygulama sınavında(klavye) ikinci olarak girdim. birinci zaten efsane puan yapmıştı, yirmi kelime filan fark atmıştı bana.

tabi sanırım çok önemi yok. okuldan girdim.

neyse. sakin adamım ben, genelde hayatta "evim olmazsa da kiramı ödeyebileyim, araba da opsiyonel, akşamları wow'a gireyim kimse beni darlamasın." insanıydım... bu arada feto ile akp'nin birbirine düştüğü ilk zamanlarda alınmıştım işe, 2013 yılının sonbaharında işte. fetonun devlet dairelerine pek adam aldıramadığı zamanlar...

sanırım biraz greed is good haline geçtim bu atılma sonrasında, müteahhit bir arkadaşımla beraber çalışacağız, bakalım kaç kişinin sırtından ekmek yiyeceğim. hiç özlememiştim böyle şeyleri.

bu arada bulunduğum beldenin ak parti ilçe başkanı dahil herkes benim idari soruşturmamda benim fetö ile en ufak alakamı görmediklerini, duymadıklarını, genelde ilgi alanlarımın bilgisayar oyunları olduğu kimseye hiçbir zaman dini veya fetocu bir bahis açmadığımı böyle yerlere hiç gittiğimi duymadıklarını beyan ettiler, tutanaklara geçti bunlar.

bunlara rağmen tabi "nerden anlayacağız fetocuları rozet mi taşıyacaklar? 2005 de olsa gitmiş okullarına, power word: die!"

eyvallah. canınız sağolsun. hayır aranızda gezide beraber yerleri öptüğümüz insanlar var olmasa sorun yok :))
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun. yaşadığın sıkıntıyı stresi bile tahmin edemeyiz eminim.

hayat yolunu buluyor illa. ben de aynı meslekteydim, bırakıp başka işe geçeli 2 sene olacak , az çok biliyorsundur belki. iyi ki kurtulmuşum diyorum hala aklıma geldikçe. umarım planladığın şeyler yolunda gider.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...